Žigić: U Bordo zbog Lige šampiona

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Žigić: U Bordo zbog Lige šampiona
11. avgust 2009.


00007732.jpg


Nikola Žigić ne prestaje da biva u centru pažnje evropskih klubova. Za centarfora Valensije sada postoji interesovanje francuskog šampiona Bordoa. Igranje u Ligi šampiona san je svakog igrača, sa druge strane i Žigić želi da dokaže da Valensija nije pogrešila kada ga je pre dve sezone dovela iz Santandera.

- Tačno je, postoji interesovanje Bordoa, ali ja sam igrač Valensije. O eventualnom transferu odlučićemo klub i ja. Verovatno je da ćemo naći zajednički jezik kada ponuda bude konkretna - otkriva Žigić za „Blic".

Glavni adut Francuza sigurno je direktno učešće u Ligi šampiona?

- Ne krijem da bih voleo da se oprobam u najkvalitetnijem evropskom takmičenju, sve je to lepo. Međutim, najvažnije mi je da se dobro pripremim za predstojeću sezonu, a gde god da budem igrao, biće mi dobro.

Da li postoji šansa da ipak ostanete u Valensiji?

- Igrao sam gotovo sve prijateljske utakmice. Golovima u pripremnom periodu, ali i u drugom delu sezone u Santanderu, razuverio sam sve one koji su sumnjali u mene. Smatram da će presuditi mnogo faktora.

Za Srbiju je najbitnije da ste u formi?

- Svaki meč, čak i prijateljski, donosi nešto novo. Čeka nas sutra gostovanje u Južnoj Africi, koju sam upoznao na nedavnom Kupu konfederacija. Video sam kako su namučili Špance i Brazilce.

Šta očekujete od susreta sa Južnom Afrikom?

- Boravak i meč u Pretoriji ćemo iskoristiti da se malo bolje upoznamo, družimo. Eventualnom pobedom da ojačamo samopouzdanje koje smo dobili tokom prethodnih godinu dana, za poslednje prepreke za Svetsko prvenstvo koje nas čekaju. Psihički momenat je najvažniji - zaključio je Žigić.

Cena - minimum deset miliona

Bordo je samo poslednji klub u nizu koji želi da dovede Žigića. Pre toga, interes su pokazali Aston Vila i Blekburn, a engleski mediji su pisali da je klub sa „Ajvud parka" bio spreman da istog momenta izdvoji sedam miliona evra.
U Valensiji, međutim, nisu spremni da puste Žigića za manje od deset miliona evra. To je procena francuskih novinara koliko vredi Nikolin transfer, koji bi u Bordou trebalo da zameni Maruana Šamaka.
 
Natrag
Top