Zenga podelio Siciliju

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Zenga podelio Siciliju
Petak, 5. jun 2009. 15:41

v136910p0.jpg


Valter Zenga napravio je dar-mar na inače temperamentnoj Siciliji. Nekoliko dana nakon što je podneo ostavku u Kataniji, promovisan je u novog trenera najvećeg rivala, Palerma.

Dakle, bivši trener Crvene zvezde i legendarni golman Intera samo se preselio sa juga, na sever ostrva, a kako će sve izgledati kada naredne sezone bude morao da se vrati u Kataniju, sa omraženim roze šalom oko vrata, videće(mo)...

Uporedo sa Zenginim odlaskom iz Katanije, iako je ove sezone beležio dobre rezultate i izborio opstanak, dogodila se svađa između predsednika Palerma Mauricija Zamparinija sa trenerom Davideom Balardinijem, posle čega je Zamparini izjavio da traži novog trenera.

Sve to, navijači Katanije protumačili kao "već dogovoren scenario".

Iako Zamparini još nije zvanično raskinuo ugovor sa Balardinijem, Zenga je promovisan u novog trenera rozonera.

"Presrećan sam što sam ga zaposlio, Zenga je sjajan čovek i veoma dobar trener. Njegova posvećenost me je zaista očarala", rekao je Zamparini.

Izvori sa stadiona Renco Barbera tvrde da je Zenga potpisao dvogodišnji ugovor, sa opcijom da ga produži za još jednu sezonu, "ukoliko izdrži život sa Zamparinijem". Naročiti predsednik Palerma, koji je došao na čelo kluba 2002. godine, menja trenere sa godišnjim dobima, pa i češće.

Ovaj transfer trenera rođenog u Milanu, 1960. godine, svakako će uzburkati strasti kada dođe na red Derbi Sicilije... Netrpeljivost između navijača Katanije i Palerma je velika, a 2. februara 2007. godine strasti su odnele i jedan život.

Tada je tokom masovne tuče dve navijačke grupe na ulicama Katanije policajac Filipo Rakiti zadobio smrtonosne povrede.

Izvor: Mondo
 
Natrag
Top