Ženama nije lako: Zašto muškarci nestanu posle prvog seksa?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979

Ženama nije lako: Zašto muškarci nestanu posle prvog seksa?

Ljubavni-par-696x464.jpg


Ima onih koji bi uradili sve da dođu do žene koja im je zapela za oko i odvedu je u krevet. Ali, nakon strastvene noći izgube interes jer više nema izazova.

Međutim, ima i drugih objašnjenja…

Iako to nije lako, žena ne bi trebala previše lično da shvate to što joj se desilo da neki muškarac nakon seksa izgubi interes za nju. To samo pokazuje da od početka nije bio za nju i bolje što je otišao sada nego nakon deset godina loše veze.

Kao što bi neki rekli “more je puno riba” i negde sigurno postoji muškarac koji će ženu voleti svim srcem i biti srećan što je njegova, ne samo zbog seksa već zbog toga kakva je iznutra i zato što se uz nju oseća ispunjeno.

Pet razloga zašto neki muškarci izgube interes nakon seksa:

1. Ništa drugo osim seksa ga nije ni zanimalo

Ima onih koji bi uradili sve da dođu do žene koja im je zapela za oko i odvedu je u krevet. Ali, nakon strastvene noći izgube interes jer im više nije izazovno. Dobili su što su želeli, “ulovili su plen”, nahranili ego i idu dalje. To se nije dogodilo zato što je određena žena bila loša u krevetu ili s njom nešto nije u redu, već je naišla na površnog muškarca.

2. Mislio je da je zaljubljen pa shvatio da nije

Takvim muškarcima iskreno se može činiti da su zaljubljeni i da im se žena sviđa, da su je dosta dobro upoznali u to kratko vreme i tako dalje. Međutim, nekad se dogodi da nakon seksa dobiju osećaj kao da su sa strancem, da tu ženu zapravo ne poznaju i ‘leptirići’ iz stomaka im nestanu. Oni zapravo pobrkaju osećaj strasti i požude sa zaljubljenošću.

3. Jednostavno nema seksualne privlačnosti

Ponekad muškarac i žena mogu biti vrlo privlačni jedno drugome, mogu razgovarati o svemu, imaju ista interesovanja i slično. Međutim, kada dođe do seksa shvate da među njima nema seksualne privlačnosti, odnosno da im je seks osrednji. Neki muškarci će tada izgubiti interes (kao i neke žene) i neće želeti da održavaju takvu vezu.

4. Uplašio se jer je veza postala previše ozbiljna

Muškarci ponekad nestanu iz života partnerke jer se prepadnu puta kojim veza ide. Žena se zaljubi u njih nakon prvog seksa, postane preozbiljno, a oni nijesu spremni da se obavežu, pa radije pobegnu. Možemo ih nazvati kukavicama, ali bolje da odu jer ako nisu spremni za ozbiljnu vezu – ta veza ionako ne bi dugo trajala.

5. Nisu sve veze predodređene za duge staze

Trenutak u kojem muškarac i žena postanu seksualno intimni je trenutak kada se neke stvari iskristalizuju. Neke veze nakon toga potraju, ali neke su osuđene na propast jer partneri shvate da jednostavno nisu jedno za drugo.

(Vijesti/Vestionline)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Razlog su šekš hormoni. Hormoni su gorivo koje proizvodi šekš. Kada hormona nema nema ni šekša. Poslije toga odnosa kak se već vulgarno zvaše hormoni nestaju ali se javlja osećaj gadjenja i odvratnosti - prljavosti koji nestaje kada se hormoni ponovo vrate. I tako sve u krug.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Zanimljivo... Nisam se našla u takvoj situaciji, ali mislim da je odgovor pod 1.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Kao što rekoh Šekš Hormoni zato si i izabrala odgovor pod 1. Ako Vodiš Ljubav to može i bez šekša samo očima. Tada mu je stalo do tebe (mislim nekog x personu).
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ma to pod 1. mi deluje kao najlogičnije. Mnogo mojih prijateljica je tako prošlo u životu.
Meni je najteže bilo da raskinem sa nekima. Recimo, ništa mu ne fali, dobar je i pristojan, ne izgleda loše, al' hemije nema...
A nisam mogla da tako nestanem i prestanem da se javljam. To je, izgleda, muški posao.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Sada je moderno da se raskine preko maila. Samo pošalješ mail i amin. Gledeao sam jedan simpatičan video stoji jedna cica pored ograde neka rasna strasna bujnih grudi zaista prelepa. I prilazi bata i pita je da li voli dečka ona odgovara da ga voli puno. Onda je on pita dali bi raskinula sa dečkom za 10000 dolara? Ona - NE. A za 20-30 iljadarki ona ne. A za pedeset iljadarki ona ne. On vadi keš iz džepa i kaže a za 70 iljadarki ona kaže DA. Dobro ali prvo moraš da ga nazoveš preko mobilnog i da mu otkažeš i ona to i učini i dobije 70 iljadarki. ;) E vidiš lady toliko vredi ljubav. Zato se u Theurgiji zahteva BOND (veza) izmedju tebe i božanstva :give_r: to je slikovito i praktično objašnjeno u novoj seriji, veoma sam se obradovao jer je tako nešto slično prikazano u novoj seriji The Wheel of Time.

Bond koji se ne može prekinuti nikada nikakvom kupnjom od strane... E gledaj ono božanstvo nudi nešto više idem kod njega......Ili ja dajem više dođi kod mene.....

Nekada davno je bila prikazana jedna epizoda onih persijskih bajki slabo se sećam kako je lik dospeo tamo ali se sećam da je počeo od kruga ljudi koji sede i plaču i jadikuju 24 sata dnevno i niko ne zna zašto a oni ne kazuju. Lik je uspeo da dođe na isto mesto gde su i oni bili ne sećam se kako ali to je bio raj. Prekrasan cica blaga koliko hoćeš hrane pića raj. ALI ima kvaka 22 cica mu kaže vidiš kroz ova vrata ne smeš da otvoriš. I drugo ništa. Umesto da dude uživa u raju njega je samo kopkalo šta je iza drugih vrata možda veći raj veće blago više cica možda? I padne čoek u iskušenje otvori vrata i nađe se tamo gde je i bio u društvu šeika koji plaču dan i noć do smrti za ono što su imali i što su izgubili.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
I na kraju se sve svede na materijalno. Tuga. :(
Nisam ja iz te priče. A ko jeste - neka češe glavu, jer to nikada ne traje doveka.
Inače, u neko "moje vreme", bilo je nepristojno raskinuti preko telefona (fiksnog). Ovo što se danas radi jednostavno nije za mene, i sreća da mi i ne treba. Sasvim sam zadovoljna vezom koju imam.
A ti, ako ti je tako samom, u vezi sa bogom dobro - to je sjajno! Pozdravljam! :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Problem je ili sreća kao ko gleda je da........... nemam sreće sa muškim božanstvima. ;) :cool: :give_r:
 
Učlanjen(a)
27.04.2021
Poruka
103
Ako nestanemo poslije jednog seksa to jednostavno znači da smo samo to i tražili od dotične osobe..
 
Natrag
Top