ZEMLJA - ‘tepsija ili lopta’??

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Je si li ti premjerio? Nisi! Kako možeš tvrditi nešto za što osobno nisi napravio provjeru? Onaj tko čini nešto što i drugi, osobno ne premjeri, a drugog optužuje jer nije osobno premjerio - jest licemjer.

Ja licemer? Pa ti si rekao da ti je ovo struka i da mozes premeriti, a ja nisam strucan.. Dakle? .... Teret dokazivanja nije na meni vec na tebi da premeris, jer kazes da si strucan. Ti si i temu otvorio, ne ja.. Ko ovde treba da dokazuje?

I nemam ja potrebu da merim, kada svi letovi svedoce da tvoje mere nisu tacne. Letovi nemaju smisla na globusu, jer su destinacije i putovanja duza! Zasto bi avioni leteli duzim destinacijama i trosili gorivo, kada mogu kracim? Pogotovo hitna prinudna sletanja svedoce da velicine na globusu nisu tacne!

Na primer, avion je morao hitno da sleti jer se zena u njemu poradja, i umesto da sleti na blizu destinaciju, on slece na destinaciju koja je dalja na globusu. Dakle to nema smisla na globusu, ali ako pogledas mapu ravne zemlje, ta destinacija koja je na globusu dalja, je u stvari bliza na mapi ravne!

Znaci, avion ne leti u skladu sa modelom globusa, on leti u skladu sa mapom ravne! I te velicine i razdaljine na globusu nisu tacne!

Zato kada ti meni kazes da ja nisam proverio, to nije tacno.. A sto nisam premerio? Pa nisam ja strucan.. I nisam ja pisao da bih te omalovazio, vec si ti otvorio temu, pa mi je glupo da ti ne odgovorim..

Ali si tvrdio da nešto nije točno, a osobno nisi premjerio. Dakle, licemjer si.

Ti si se uhvatio dimenzija, tvrdis da moje nisu tacne.. Na osnovu cega?

To nisu moje dimenzije, vec je to standardna mapa okrugle zemlje prenesena na ravnu povrsinu!

Ali ti tvrdis da ta mapa nije tacna, jer se mere ne mogu preneti na 2D. To sam i ja rekao, da ne mogu!

I ja te onda pitam da mi dokazes da su tvoje dimenzije tacne.. Posto ti je to struka, ja onda ocekujem da ces premeriti, ali ti kazes da sam ja licemer zato sto nisam licno premerio?

Pa kako ja mogu da premerim kad ja nisam strucnjak? Stvarno Slape..

Ja nisam ni trazio da mi nesto meris da bih te ismejavao, vec da pokazem da polazis od pretpostavke i uverenja a ne od egzaktne nauke..

I ti umesto da razmislis, da se zapitas, ti mene optuzujes da sam ja licemer..

Dokazao sam. Ti si sam rekao da je 'Glesonova mapa' mapa i ravnozemljaša, a nakon toga ja sam tebi dokazao da je na toj mapi, na primjer kada se radi o SAD-u i Australiji greška veća od dvostruko (2.08 puta). Na to si osta nijem, ja čekam objašnjenje.

Sta si dokazao? Ja ostao nem? Pa ja sam to u startu i rekao, da se dimenzije razlikuju! A onda si ti ovo uzeo kao svoju tvrdnju, uopste ne razumevajuci sta to znaci!

To nije "mapa ravnozemljasa" - TO JE TVOJA MAPA!

Radi se o mapi okrugle zemlje! Ti dakle kritikujes svoju mapu, po kojoj avioni lete!

Oni uopste ne koriste maketu globusa kad lete, vec lete po ovoj Glesonovoj mapi!

I bas u tome jeste problem! Jer ako je to projekcija sa 3D na 2D onda letovi na njoj ne bi funkcionisali, jer dimenzije se ne bi podudarale!

Ali mi vidimo suprotno, letovi se podudaraju u 99% sa Glesonovom mapom, ali se ne podudaraju sa 3D globusom!

To ne bi smeo da bude slucaj!

Znaci, ako je Gelsonova mapa u stvari prenesena sa 3D, onda se na njoj letovi ne bi podudarali!

Ali podudaraju se u 99%!

Sto nas dovodi do zakljucka, da su oni samo uzeli mapu ravne zemlje (koja je tacna) i razvukli je na globus! Nista drugo!

Zato i razdaljine na 3D maketi globusa i letovi na njemu izgledaju izduzeno i ne odgovaraju realnosti! Kao sto sam i objasnio gore primerom o prinudnom sletanju..

Ti da si zainteresovan, ti bi ovo istrazio, ali ja ti ne mogu uliti znanje koje neces, niti cu da se trudim, kad je tebi cilj samo da oboris kao i Zaokretu i svima koji se ismejavaju..

__________________________________________

Inace, ti uzmes moju izjavu, pa je onda vrtis kao svoju.. Ovo za dimenzije sam ja rekao gore, a ne ti! Ti ponavljas moje reci neprestano! A ne shvatas sta znace!

Objasnio sam vec jedno 10 puta da su te dimenzije razlicite, i da je jedna od ove dve tacna!

Rekao sam i koja je tacna, Glesonova mapa je tacna, a 3D nije! Jer 3D globus je razvucena karta ravne zemlje, i na njoj su razdaljine zbog toga duze, i to vidimo po letovima...

Ajd prijatno! ...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ne budi smesan,svako normalan kad pogleda na nebo vidi da su i Sunce i mesec okrugli,bas kao i ostale zvezde ,sve je u sistemu 3D-trodimenzionalno,i lupetati gluposti kao skinuo si Nasa sliku zemlje pa je prevukao kroz neki software itd i na slici ona je u 2D formatu ravna.
Zar to sto je zemlja na slici u 2D formatu ravna govori da je ona i kao 3D ravna???
 
Natrag
Top