Zeljena slika - bootskins na vasem windowsu

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
UVOD....

Verovatno vam je dosadila standardna slika windowsa kada upalite racunar.Mozete vrlo jednostavno postaviti sliku koju god zelite .Postoje puno programa na netu kojima se to moze postici ,ali nemojte mnogo pokusavati jer cete se verovatno zagubiti i pomuciti u svemu tome.Ovo je najjednostavniji nacin verovatno i dostupan je svakom da bez problema to i odradi...Postoje puno vec uradjenih bootskina na netu koje mozete skinuti i upotrebiti na adresi...


LyhWZl.jpg



Kod:
http://www.wincustomize.com/skins.aspx?libid=32&p=2


Ovog puta pozabavicemo se postavljanjem obicne slike,po vasoj zelji ,iz vaseg racunara...Ja cu za primer uzeti jednostavnu sliku sundjer boba (hteo ja svoju staviti ali zbog zenskog dela foruma nisam ,nemogu se posle otarasiti tako jednostavno..
.....Sliku koju zelite postaviti morate prisrediti i napraviti je da bude u rezoluciji koja ce vam najvise odgovarati a ja sam namestio da to bude 800x600 i deluje jako pristojno...


xNlTz4Vqc.jpg

Posto ste pripremili sliku koju zelite potreban vam je jedan izuzetan program koji ima puno raznih namena i nije na odmet da ga svako ima u racunaru.U pitanju je Tune Up Utilities 2008...Imate ga na adresi...


Kod:
http://download.freenet.de/TuneUp-Utilities-2010-Windows--10725.xhtml</pre>


Posto ste instalirali program i pripremili sliku za ovaj proces potrebno vam je 30 sekundi,ali idemo redom.......

 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pravljenje bootskinsa......

Startujte program Tune Up a zatim kliknite na Customize Windows - broj 1....

003izh.jpg

ai961TVC.jpg

U novootvorenom prozoru kliknite na Tune UP Styler - broj 2...


ZHuL.jpg

Otvorice se novi prozor gde cete sa leve strane kliknuti na boot Screen - broj 3....


AeiP3o7nF.jpg

Kliknitemisom na Add a zatim u padajucem meniju i na Load Boot Screen from file - broj 4...


B9SRbInGZ.jpg

U novom prozoru pronadjite u vasem racunaru sliku koju zelite postaviti i koju pripremili,obelezite je i kliknite Otvori...

007in.jpg


U novootvorenom prozoru mozete kombinovati raznoraznim bojama,ja cu koristiti preporuku koju mi daje sam program Tune Up te cu kliknuti na Sugest beckground color - broj 5...

008fgb.jpg


Da bi usnimili sve to kliknucemo na Save boot screen - broj 6.....

009crn.jpg


U novootvorenom prozoru dajte bootscreenu ime (ja sam dao boki71) a zatim kliknite na OK - broj 7...

010qfw.jpg


Preostaje jos da obelezite misem vas bootscreen te kliknete na Instal Boot Screen - broj 8...

011ljn.jpg


Resetujte racunar i prilikom paljenja videcete vas bootscreen koji ste sami napravili.Nije na odmet menjati bootscren sa vremena na vreme cisto da biste uneli malo svezine u vas racunar i razbili monotoniju.Sam proces traje najvise 30 sekundi i jako je jednostavan te to moze svako odraditi bez ikakvih problema ako prati ovo upustvo.....

Uzivajte....

 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ispustio sam jos napisati da sam sada dobio prilikom startovanja windowsa ovakav bootsceen...

012ug.jpg


A takodje sam program Tune Up nudi jos puno opcija (pravljenje Logon screena,Vizuel stila.......) pa mozete malo eksperimentisati sa njim....




 
Poslednja izmena od urednika:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ovo je pravljeno na zahtev kolege te da bi ova tema bila kompletna ,sve ovo i u PDF formatu...



:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!889&authkey=AAO6rFjhug_slqY" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top