Zeleni ekan na kodi

Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
403
pozdrav,

kad pustim bilo koji video na kodi-u zvuk ide normalno a umjesto slike dobijem zeleni ekran,

iz čista mira sutra odradi sve kako treba traje dan-dva i opet se zblesira.

to mi se vec par puta događa na win7 na win xp nisam imao nikada takav problem.

zna li netko o čemu se radi i kako rješiti taj problem.

isto mi se dešava sa youtube samo umjesto zelenog ekrana dobijem crni ekran a sutra sve normalno i onda opet nakon neznam koliko vremena ispočetka.
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
pozdrav,

kad pustim bilo koji video na kodi-u zvuk ide normalno a umjesto slike dobijem zeleni ekran,

iz čista mira sutra odradi sve kako treba traje dan-dva i opet se zblesira.

to mi se vec par puta događa na win7 na win xp nisam imao nikada takav problem.

zna li netko o čemu se radi i kako rješiti taj problem.

isto mi se dešava sa youtube samo umjesto zelenog ekrana dobijem crni ekran a sutra sve normalno i onda opet nakon neznam koliko vremena ispočetka.

Pozdrav. Imao sam slican problem. Samo sto je kod mene bio crn ekran, a ton isao normalno. Proveri svoju graficku, ja sam imao problema kad mi je graficka stucala (izgledao otisao vram,grafa radila nekako, ponasala se kao integrisana; komp radio normalno, net, HD filmovi ali igre nisam mogao nikako,stalno su se crashovale na pocetku i slican problem sa Kodi-jem koji ti imas). Koju verziju Kodi-ja koristis? Evo ti nekoliko resenjenja za neke od verzija KODI/XBMC. Ja sam koristio podesavanja iz prvog videa i tako resio problem. Probaj pa javi da li si resio problem.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
403
Pozdrav. Imao sam slican problem. Samo sto je kod mene bio crn ekran, a ton isao normalno. Proveri svoju graficku, ja sam imao problema kad mi je graficka stucala (izgledao otisao vram,grafa radila nekako, ponasala se kao integrisana; komp radio normalno, net, HD filmovi ali igre nisam mogao nikako,stalno su se crashovale na pocetku i slican problem sa Kodi-jem koji ti imas). Koju verziju Kodi-ja koristis? Evo ti nekoliko resenjenja za neke od verzija KODI/XBMC. Ja sam koristio podesavanja iz prvog videa i tako resio problem. Probaj pa javi da li si resio problem.


Probao sam i sa gotham i kodi isto se dešava.

Večeras ili sutra pogledam na kompu video pa vam javim, možda ima veze sa time što sam vga spojio na led-tv a dvi na monitor?
 
¯™¯
MODERATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.450
System --Settings--Video--Playback--Allow hardware acceleration--ISKLJUCI

allow-hardware-accelerat.png

http://serbianforum.org/threads/kodi-14-0-helix.563266/page-2#post-1544283

Ako nije to gore .

Da nemas slucajno Asus graficku karticu kod nje su ljudi prijavljivali u vecem broju sukoba drajvera - Asus i Win 7 .
 
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruka
345
http://serbianforum.org/threads/kodi-14-0-helix.563266/page-2#post-1544283

Ako nije to gore .

Da nemas slucajno Asus graficku karticu kod nje su ljudi prijavljivali u vecem broju sukoba drajvera - Asus i Win 7 .

Da upravo ta opcija iskljuci hardware acceleration i stavi na software. A grafa je ATI Radeon HD3870. Pisao bas negde na ovom forumu u drugoj temi. Sada nemam problem sa njom, proradila nekako.

Probao sam i sa gotham i kodi isto se dešava.

Večeras ili sutra pogledam na kompu video pa vam javim, možda ima veze sa time što sam vga spojio na led-tv a dvi na monitor?
Moras proveriti koji DVI konektor imas. Mozda je problem upravo tu. Jer postoje DVI konektori koji su samo analogni, samo digitalni ili analogno-digitalni. Kod ovih poslednjih nemas brige ali kod prvih analognih imas audio ali ne i video pa su potrebni dodatni prikljuci za video. Pogledaj ovaj video negde oko 2 min su lepo prikazane vrste DVI konektora.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.08.2009
Poruka
2
Cao,

Ja sam povezao kodi sa PC na smart TV preko wifi,strimujem sliku sa kodi kanala ali imam problem sa titlovima,na PC se prikazuju al na smart tv nece.Jel postoji neko resenje?
 
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruka
64
Ko ima zelen ekran nek instalira zadnju nightly verziju kodi-ja i problem rijesen.

Kod:
http://mirrors.kodi.tv/nightlies/win32/KodiSetup-20151025-c524791-master.exe
 
Natrag
Top