Zašto žene varaju?

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Čitam i čudim se čemo ova Orvelovska gledanja na stvarnost ljudsku-našu.Čemu tragika tamo gde je nema.Dokle ćemo imati potrebu imati vlast ili biti vlasništvo.Dokle ćemo misliti da je tamo neko telo naše vlasništvo i da nas ono vara.Telo ispnjava samo svoje potrebe nevezano o duši u njemu.Duša je ta koja može prevariti i to je prevara. Telo je samo ambalaža u kao svakoj ambalaži i telu treba održavanje.Isto kada imate recimo automobil i kada kvar na njemu neznate popraviti onda je servis taj koji nam je potreban.Tako i telo traži servis.Zašto minjamo cipele kada ove koje imamo su još ok.
Ima milion stvari za koje se niko nepita zašto ali kada je muškarcu žena u pitanju odmah je prevara ili obrnuto.
Svaka veza,brak uz sve ima i obavezu među loje i seks spada.Onaj ko neispunjava obaveze on vara a ne onaj ili ona koja je dovedena u situaciju da "održavanje"potraži van kuće.Negovorim ovde o nekim bolesnim ili nenormalnim pojedinačnim pričama
ovde pričam o min. 90% naših života ma šta mi hteli reći ili ne on je takav.Sve više rastava brakova,neki će reći ekonomska kriza
a ja bih rekao kriza morala više muškog nego ženskog.Za obrazložiti ovu tvrdnju trebalo bi mnogo toga reći a ja ću samo ovoliko.
Muški rod se nesnalazi u stvarnosti koju je sam iz svog interesa proizveo-EMANCIPACIJI
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
157
Muški rod se nesnalazi u stvarnosti koju je sam iz svog interesa proizveo-EMANCIPACIJI

Vrlo istinito.

Ali za sve je potrebno dvoje

Ko kaze da muskarac sa kojim ga vara nezadovoljan
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Dobro si pitanje postavio Big Moco;).Da bi dosli do odgovora na ovo pitanje moramo pogledati u kakvom je stanju drustvo danas.Ako dobro pogledamo oko sebe sta se sve desava nije ni cudo sto dolazi do prevara i slicnih stvari.Moje licno misljenje je da je celo drustvo trulo i da su se izgubile sve one dobre vrednosti zivota.A najgore je to sto takvo stanje u jednom braku koji se razvodi trpe deca,ona to sve vide i krenu istim stopama roditelja jer misle da je to normalno.Ja se jos nisam ozenio mada iz licnog iskustva znam na sta su sve zene spremne kada hoce nesto da imaju za njih jednostavno prepreka nema, one su sebi zacrtale cilj da to moraju uraditi i tacka.Ja cesto prisustvujem raznim skupovima da li je u pitanju diskoteka ili neki seminar u nekom od hotela,I na tim skupovima Big Moco ja se toliko toga nagledam i dozivim da mogu knjigu da napisem.Sta sve zene rade po seminarima pa onda pusti zenu na sluzbeni put:fool:,Koliko sam samo puta dozivio da mi pokazuju fotografije od dece i muza a posle pola noci ne mogu da se oslobodim od nje:),ja da nisam prisao veri i crkvi ili bih poludio ili bi me neko oladio;).Moj pokojni djed je imao obicaj da kaze lepa zena tudja zena ili manje lepa zena kucu kuci a lepa zena je raskucava.Ako ozenis lepu zenu i ona je zaposlena u nekoj firmi ili drzavnoj instituciji prvo sto dozivi je upucavanje sefa i njegova obecanja da ce ostati u firmi da joj je siguran posao da ce dobiti povisicu i tako te stvari.Ona ce se odbraniti od tih napada ako joj je stanje u porodici u redu a to znaci da muz ima veliki autoritet,dobro zaradjuje,redovno je podmiruje ali da nije stalno isti sexs vec da nesto stalno izmislja,stalno mora da je iznenadjuje sa nekim poklonima ili izlascima na neka mesta,vecere i tako te stvari.Ako sve ovo nema kod kuce ona ce da pronadje u sefu ili sa nekim od kolega sa posla.A sto se tice laganja zene su u tome nenadmasne muskarci im nisu u tome ni do kolena.Evo nesto iz licnog iskustva lezim ja sa jednom gospodjom na krevetu u jednom hotelu i ona prije nego sto smo ista uradili zove svog muza i svoju decu prica sa njima i onda prelazi na stvar.Slusam njihov razgovor i ne mogu da verujem sa kolikom uverljivoscu ona laze da sam ja bio na mestu njenog muza isto bih joj poverovao.Sta da ti kazem brate na kraju nego da je drustvo postalo skroz trulosorrykao sto kaze Bora corba u pesmi "nesto je trulo u drzavi Danskoj"
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Citirano: ceca69
-----------------
zato sto hoce da varaju..i tacka.. one koje varaju znaju zasto to rade ..one druge..promase temu..

Citirano: Crnka Full
---------------------
zato sto im je dosadio partner ... nema vise onakve ljubavi kao na pocetku a ni dobrog sexa

Citirano: mg farm
-------------------
Zato sto to muskarci zasluzuju. zato sto oni to prvi rade

Citirano: milenčica
--------------------
Iz potpuno istog razloga zbog kog i muškarci varaju!
Za tango je potrebno dvoje...

Iz predhodnih komentara......poruka je vrlo jasna.......yes3

Monotonija u vođenju ljubavi ( Sexu ) & Retorzija (kad možeš ti...mogu i ja )........yes3
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Dobro si pitanje postavio Big Moco:wink:.Da bi dosli do odgovora na ovo pitanje moramo pogledati u kakvom je stanju drustvo danas.Ako dobro pogledamo oko sebe sta se sve desava nije ni cudo sto dolazi do prevara i slicnih stvari.Moje licno misljenje je da je celo drustvo trulo i da su se izgubile sve one dobre vrednosti zivota.A najgore je to sto takvo stanje u jednom braku koji se razvodi trpe deca,ona to sve vide i krenu istim stopama roditelja jer misle da je to normalno.

Ovo je to muško razmišljanje koje stalno spominjem.Nikada kriv ja uvek drugi,društvo,politika,škola pa čak i Crkva ali nikada ja.
Sta sve zene rade po seminarima pa onda pusti zenu na sluzbeni put:fool:,Koliko sam samo puta dozivio da mi pokazuju fotografije od dece i muza a posle pola noci ne mogu da se oslobodim od nje:smile:
Koja bajka moćnog muškarca,šta bi ovaj svet da te nema.
ja da nisam prisao veri i crkvi ili bih poludio ili bi me neko oladio:wink:
Zapitaj sebe jesi li prišao Crkvi i veri.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Čitam i čudim se čemo ova Orvelovska gledanja na stvarnost ljudsku-našu.Čemu tragika tamo gde je nema.Dokle ćemo imati potrebu imati vlast ili biti vlasništvo.Dokle ćemo misliti da je tamo neko telo naše vlasništvo i da nas ono vara.Telo ispnjava samo svoje potrebe nevezano o duši u njemu.Duša je ta koja može prevariti i to je prevara. Telo je samo ambalaža u kao svakoj ambalaži i telu treba održavanje.Isto kada imate recimo automobil i kada kvar na njemu neznate popraviti onda je servis taj koji nam je potreban.Tako i telo traži servis.Zašto minjamo cipele kada ove koje imamo su još ok.
To bi onda značilo da sa takvom "odbranom" odobravaš postupke npr. narkomana, jer oni ljudi samo traže da zadovolje svoje "telesne" potrebe, ništa više! Ili postupke sirotinje koja otima i krade, samo da "nahrani" telo... Zbog čega postoje neke norme ponašanja? Zašto poligamija nije prihvatljiv način organizovanja bračne zajednice moderne civilizacije?
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
To bi onda značilo da sa takvom "odbranom" odobravaš postupke npr. narkomana, jer oni ljudi samo traže da zadovolje svoje "telesne" potrebe, ništa više! Ili postupke sirotinje koja otima i krade, samo da "nahrani" telo... Zbog čega postoje neke norme ponašanja? Zašto poligamija nije prihvatljiv način organizovanja bračne zajednice moderne civilizacije?
Ako na modernu civilizaciju misliš na Krsćanstvo onda si u pravu ali šta cemo sa onim kulturama i verovanjima koje i to dopuštaju.Nisam se u ničemu hteo dotaći a da je izopačeno tipa narkomanija i sl.Moje se razmišljanje svodi na naše poimanje
vernosti i onoga čiju vernot i na koji način mi gledamo.Zašto nas recimo nezanima dali je komšinica verna komšiji,čak i snaja našem sinu već samo "naša" žena.Ovo naša je kod nas najveća prepreka,jer se mi postavljamo kao vlasnoci nad nečim šta po
samoj prirodi stvari mora biti verno samo nama i mi sdmo ti koji propisujemo standarde vernosti.
Netvrdim da sam u pravu ali samo tako razmišljam.
Pustiti ljude da žive u svom NORMALNOM svetu,koji nikoga neugrožava i neka ga organiziraju po svom nahođenju.
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Dobro si pitanje postavio Big Moco:wink:.Da bi dosli do odgovora na ovo pitanje moramo pogledati u kakvom je stanju drustvo danas.Ako dobro pogledamo oko sebe sta se sve desava nije ni cudo sto dolazi do prevara i slicnih stvari.Moje licno misljenje je da je celo drustvo trulo i da su se izgubile sve one dobre vrednosti zivota.A najgore je to sto takvo stanje u jednom braku koji se razvodi trpe deca,ona to sve vide i krenu istim stopama roditelja jer misle da je to normalno.

Ovo je to muško razmišljanje koje stalno spominjem.Nikada kriv ja uvek drugi,društvo,politika,škola pa čak i Crkva ali nikada ja.
Sta sve zene rade po seminarima pa onda pusti zenu na sluzbeni put:fool:,Koliko sam samo puta dozivio da mi pokazuju fotografije od dece i muza a posle pola noci ne mogu da se oslobodim od nje:smile:
Koja bajka moćnog muškarca,šta bi ovaj svet da te nema.
ja da nisam prisao veri i crkvi ili bih poludio ili bi me neko oladio:wink:
Zapitaj sebe jesi li prišao Crkvi i veri.

Ti mene nisi razumio izgleda ili neces da razumijes:dntknw:.Da je meni trebala ta moc ja ne bih prestao to da radim vec bih nastavio.Ja sam to prestao da radim vec odavno samo sam prenio moja licna iskustva sta sve zene rade i na sta su spremne.A sto se tice crkve i vere prisao sam i to potpuno,a to znaci da sam sve svoje grehove ispovedio od rane mladosti pa do danassorry,da postim sve poste i da sam na sluzbi u crkvi,sredom,petkom i nedeljom a ponedeljkom ponekad postim i kada nije post radi andjela po savetu starca Pajsija Svetogorca.I dalje se bavim istim poslom i prisustvujem raznim skupovima ali ne padam vise u istu zamku vec cist posle posla odem kuci i zahvalim Bogu sto me izbavio iz tog zla.A za ono si u pravu svako je kriv za sebe i svako treba da prizna krivicu svoju a ne da je prebacuje na drugoga,da ne bude kao sto je Eva prebacila krivicu na zmiju a Adam prebacio krivicu na Evu a ni jedno se ne pokaja zbog ucinjenog greha i zbog toga ih Gospod istera iz Raja.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Lepo je čuti da neko ispovedi sve svoje grehe i da se preda molitvom Gospodu neskrećući sa Njegovog puta više.
Poštujem tvoju želju,tvoj puti želim ti na njemu što više približenja Gospodu.Samo ramisi malo jesi li ti pozvan da procenjuješ ispravnost tuđihpostupaka i šta Gospod kaže o tvom omalovažavanju tih osoba a nehtenju pomoći im.Gospod je jedini koji nam može suditi i prosuđivati naš osobni moral.Naš moral je grešan da bi mi mogli suditi o drugom moralu.Nikad dovoljno čist i zato nedovodi sebe u situaciju da ti nekome prosuđuješ.Ostani na putu Gospodnjem.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Koji su najčešći razlozi ženske prevare

Koji su najčešći razlozi ženske prevare

1.jpg

Prevarama su prema nekim ranijim istraživanjima bili skloniji muškarci. Ali, istraživanje jednog stranog portala pokazalo je suprotno. Čak pet posto žena prevarilo je partnere dok je taj postotak kod muškaraca samo tri posto. Žene varaju iz mnogo razloga između ostalog zbog osvete, ega, strasti, osećanja usamljenosti, različitih interesa.

Evo još nekih „okidača“ ženskih prevara:

Iz osvete
Žena koja je prevarena, mogla bi prevariti kako bi pokazala svom dragom koliko je boli izdaja. Iznenadili biste se, ali muškarci tek kad se njima vrati istom jerom shvataju koliki su bol naneli partnerki.
‘Muškarci nisu toliko emotivni i bol osete tek kad se njima dogodi prevara inače ne razemeju koliko su povredili svoju partnerku , kaže Bone Vel, autor knjige „Adultery: The Forgivable Sin.“

Zbog uzbuđenja
Žena vara zbog uzbuđenjakoje pružaju skrivanje, i potrebe da vidi da li može da se sakrije nevera. Ali, u svakom slučaju ako se odluči na prevaru u vezi sigurno nešto ne štima. Pre same preljube probaće partneru da da do znanja da joj nešto smeta, a ukoliko je on ignoriše ili je uzima zdravo za gotovo onda bi ga mogla prevariti jer oseća da nema drugog izbora.

Zbog ega
Kad žena vara od novog partnera obično dobija komplimente koje joj verovatno aktualni partner već dugo nije udelio. Oseća se seksi i poželjno. Ali, nije tu samo stvar fizičke privlačnosti. Naime, ako se žena oseća zanemareno postaje osetljiva i mogla bi lako pasti u vrtlog nevere fizičke ili pak emocionalne. Zato će potražiti u drugom muškarcu ono što ne dobija od svog partnera.

2.jpg

Žele da ih uhvate
Verovali ili ne žene ponekad varaju kako bi ih muževi uhvatili na delu i ostavili. Naime, udate žene i majke teško mogu da ostave supruge, a na ovaj način se nadaju da će povređeni muškarac ostaviti njih. Stručnjaci ovu vrstu afere zovu izlazna afera, koja je učinjena s namerom da se okonča brak.
Muškarac će naime, teže od žene oprostiti prevaru i nastaviti dalje.

Dosadio im je bračni seks
I one žele uzbuđenja. Naime, istraživanje bračnih partnera iz 2010. koje je sprovodio ivillage.com otkrilo je da 81 posto žena smatra kako im je seks postao predvidljiv.
Želja za drugačijim i češćim seksom takođe može biti motiv za prevaru.

3.jpg

Osećaju se usamljeno
Ako žena misli da ona i suprug nemaju više zajedničkih interesa mogla bi upasti u emocionalnu aferu s muškarcem koji deli neku njeinu strast, npr. za istom vrstom muzike ili filmova. Takve afere mogu i vrlo verovatno će napredovati do seksualne afere.

Žele da ožive prošlost

Jednostavno razmišljajući o svojim bivšim ljubavima mogli bi se prisetiti bivšeg seksualnog partnera koji će im trenutno pomoći da se osećaju bolje.
Ali bivši dečko možda je poznata teritorija, ali verovatno će i drugi pokušaj biti na kratke staze. Tu se ni ne radi o bivšem dečku nego žena želi da se oseća kako se osećala kada je bila s njim.
Povratak u mladost čini da se ponovo oseća mladom, atraktivnom i poželjnom .

Zbog privlačenja pažnje
Nakon prenatrpanog radnog dana, potom čišćenja i kuvanja kod kuće žene se mogu osećati kao da sve to uzima zdravo za gotovo. Žele ponovno privući pažnju i osećati se ženstveno i seksi.

4.jpg

Izvor: Lepota & Zdravlje



 
Natrag
Top