Zašto neki ljudi varaju, čak i kad su zaljubljeni

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978

Zašto neki ljudi varaju, čak i kad su zaljubljeni

Kako se odupreti porivu?

511290479641075e8a3f0d474736316_w640.jpg

Foto: Prostock-studio/shutterstock

"Postoje mnogi psihološki razlozi zašto osoba ima želju za prevarom, ali najbolje objašnjenje je ono koje je Bil Klinton upotrebio kada je objasnio svoju aferu s Monikom Levinski. Rekao je da je to učinio – jer je mogao", objasnila je doktorka Suzan Edelman, psihijatrica, u razgovoru za Elit dejli.

Ona objašnjava da ljudi koji redovno varaju, nevezano uz to koliko vole svog partnera ili partnerku, najverovatnije imaju probleme iz detinjstva zbog kojih se osećaju nedostojnima ljubavi i imaju strah od intimnosti.

Zbog toga izbegavaju da budu istinski intimni sa svojim partnerom. Drugo moguće objašnjenje je, tvrdi, da bi mogli imati problema sa seksualnom zavisnošću ili narcisoidne ili sociopatske karakterne osobine.

Naglašava da je važno da ljudi koji osveste da imaju problem sa serijskim varanjem potraže pomoć. "Počnite tako što ćete biti iskreni prema sebi i priznati da imate problem. Inače ćete verovatno povrediti mnogo ljudi u tom procesu i narušiti svoje samopouzdanje", kaže psihiijatrica Edelman.

Ima i savet za one koji su već prevarili, ali imaju grižu savesti i ne žele da im to postane navika.

"Ako ne planirate da vam to postane navika, poštedeti partnera od boli mogao bi biti najbolji način ako zaista želite ostati s njim", kaže psihijatar. "Ali ako posumnjaju i sami vas pitaju za varanje, nemojte pogoršavati probleme laganjem", savetuje.

Kako se odupreti porivu?

"Prepoznajte da imate moć odupreti se porivu", naglašava psihijatrica.

Prvi korak je razmotriti stvarne posledice varanja. Trebalo bi da budete potpuno svesni šta bi se moglo dogoditi ako postupite prema svojim željama. "Varanje će vrlo verovatno oštetiti vaš odnos s partnerom, vašom decom i vašu sliku o sebi", kaže Suzan Edelman. "Jednom kada pređete granicu, možda će vam biti lakše ponovo je preći i stvoriti obrazac varanja", dodaje.

"Može pomoći i razgovor s prijateljem ili članom porodice koji ima razumevanja i želi vam pomoći. Reći i samom partneru da imate želju za prevarom može biti iznenađujuće korisno. Iako to može biti vrlo teško učiniti, manje ćete povrediti vašeg partnera ako je to samo ideja, a ne suočavanje sa stvarnim činom", poručuje.

Naravno, važno je i razlučiti javlja li se ta želja zbog gore navedenih razloga ili jer ste nesrećni u trenutnoj vezi.

(Superžena B92)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Iskreno, meni je ovo jezivo. :rolleyes:
Verovatno se zapitao - šta mi je sve ovo trebalo?
Da li je varanje bilo vredno polomljenih kostiju? Uh, kad se setim kako to izgleda, naježim se. :eek:
Jel' preživeo?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To samo on zna da li je preživeo pad ali da li će da preživi muža e to je već druga priča. :smisi: :smisi: :smisi: :smisi: Vidiš bombončice moja termonuklearna nijesu svi tolerantni i ladni na preljubu kao ja. :mig::give_r:Neko pegla a ja kamerice visoke rezolucije mećem pa ti vidi ko je bolje prošao. ;););):):):give_r::give_r::give_r::give_r::give_r:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Meni je ovo strašno. Ne znam šta da kažem... :(

Mada, ima ljudi kojima je prevara u krvi, i koje ni zaljubljenost ne sprečava, to sigurno.
Ipak, najčudnije mi je ono kad žena nađe muža na gomili sa ljubavnicom, pa umesto da mlati njega, uhvati da čupa i bije ljubavnicu. :beee:
Pa pobogu - on je taj ko je kriv!

Molim te, nemoj više da mi pokazuješ ovakve snimke. :give_r:
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
:smisi: :smisi: :smisi: :smisi: :):):):):):):) Baš tako. Žena umesto da bije muža ona bije ljubavnicu kao da je ona kriva a ne muž. Doduše ovaj snimak sam našao danas baš kada si objavila tekst pa mi je došlo onako pogodno za one koji će da čitaju ovo da preljuba nije dobra za zdravlje. Evo ti sljičica za kraj da te oraspoloži. ;););):give_r::give_r::give_r:
FrPnJrjWAAAi6AN.png
 
Natrag
Top