Zasto Jevreji nisu prepoznali Isusa kao Hrista?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sta mislite?
Kako to da pored tolke ucenosti Jevreja,pogotovo fariseja,nisu prepoznali Isusa kao Hrista?
Hajde da vidim sta vi licno mislite?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Sta mislite?
Kako to da pored tolke ucenosti Jevreja,pogotovo fariseja,nisu prepoznali Isusa kao Hrista?
Hajde da vidim sta vi licno mislite?

Sve ti lijepo piše u Novom zavjetu. Nisu mogli prihvatiti čovjeka koji je i Bog. Na koncu su ga zbog toga i ubili.

Iv 10,33: Odgovoriše mu Židovi: »Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti – čovjek – sebe Bogom praviš.«
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Osnovni razlog sto Jevreji nisu prihvatili Hrista je ta "STO IM VISE OMILE SLAVA LJUDSKA NEGO LI SLAVA BOZJA"

Drugim recima - izgubili bi posao, novac, i svetovni ugled
.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nisu ga prihvatili zato što ih je Bog naučio kroz hiljade godina kada braća jevreji nastrane Bog ih preda njihovim neprijateljima koji ih porobe i bace na muku i oni zavape za milost Bogu tada se Veliki Bog "smiluje" i pošalje im heroja koji sa mačem oštrim na obje strane istrjebi njihove porobljivače i sužnje jevreje izbavi iz "tamnice." To je tako teklo u krug do prve godine nove ere kada je stigao Hristos sa sasvim drugojačijom pričom od one koja je trajala hiljadama godina. Normalno je da ga nijesu prihvatili jer ako nijesi opasan oštrijem mačem na obe strane i snagom lavovskom da sa svinjskom kosti pobiješ 'iljadu filestejaca u jednom dahu kaki si ti bre ondak spasitelj? Nikakav. Kako je Bog sejao tako je i požnjao. Uostalom šta će mu jevreji kada ima kršćane sve "veliki" kršćanin do kršćanina. Pored takvih kršćana jevreji mu nijesu ni potrebni. Amin.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Napisah.

Odbacili su ga zbog svetovne slave i novca.

Cekali su Mesiju koji ce im laskati, osloboditi ih Rimslog jarma, a njihovu Farisejsku stranku postaviti kao vladajucu - kako bi i dalje mogli da uzivaju u hlebu bez motike, i bogatstvu ovoga sveta, i grehu, bez promene karaktera i zivota.

Ti Fariseji su bili cisti manipulatori koji su koristili naivnost naroda za licnim bogacenjem i zivotom u grehu na ovoj zemlji.

To je slucaj i danas sa modernim farisejima koji vode crkve, koji ne zele da Hristos ikada po drugi put dodje.

Isti model Farisejstva u Hristovo vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sve ti lijepo piše u Novom zavjetu. Nisu mogli prihvatiti čovjeka koji je i Bog. Na koncu su ga zbog toga i ubili.

Iv 10,33: Odgovoriše mu Židovi: »Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti – čovjek – sebe Bogom praviš.«
Dragi moj Slape,
hajde da proverimo sta kaze Biblija.
Matej, glava 26
64 Reče mu Isus: Ti kaza. Ali ja vam kažem: odsele ćete videti Sina čovečijeg gde sedi s desne strane sile i ide na oblacima nebeskim.
Marko, glava 14
61 A On ćutaše i ništa ne odgovaraše. Opet poglavar sveštenički zapita i reče: Jesi li ti Hristos, Sin Blagoslovenoga?
62 A Isus reče: Jesam; i videćete Sina čovečjeg gde sedi s desne strane Sile i ide na oblacima nebeskim.
63 A poglavar sveštenički razdre svoje haljine, i reče: Šta nam trebaju više svedoci?
Luka, glava 22
70 Svi pak rekoše: Ti li si dakle sin Božji? A On im reče: Vi kažete da sam ja.
Ali ti imas iste optuzbe kao i fariseji???
a sta je Isus rekao kao odgovor na njihove lazne optuzbe?
Jovan, glava 10
36 Kako vi govorite Onome kog Otac posveti i posla na svet: Hulu na Boga govoriš, što rekoh: Ja sam Sin Božji?
Dakle tvoje optuzbe su iste kao i farisejske,koje nije ni zanimao Isusov odgovor.
Razmisli malo o tome?
Da je zaista Isus bog,zasto bi onda kazao da je sin Bozji?
Nisu li sinovi Bozji bili i Adam,pa i svi andjeli na nebu?,ne zovu li se i oni sinovima Bozjim???
Pa barem da je rekao za sebe da je BRAT Bozji....,
dal mislis da rec brat ne postoji ni kod Boga nit Jevreja nit u Bibliji???
 
Natrag
Top