LEGEND
- Učlanjen(a)
- 14.09.2009
- Poruka
- 8.464
Pa, znaš, čovjek može tvrditi šta mu padne na pamet, pogotovu ako svoju tvrdnju ne mora dokazivati. Ali gola tvrdanja sama za sebe, ništa ne znači. Negdje u taj okvir spada i tvoja tvrdnja da je teorija evolucije veći kamen spoticanja naučnicima nego teolozima. U istu tu matricu spada i ova tvoja tvrdnja:Jure
Evolucija je veliki kamen spoticanja samim naucnicima,a ne teolozima.
"Naucnici sve ono sto su do sada otkrili ,ide u prilog Bibliji,a ne teoriji evolucije."
.Ali kad smo vec kod vrsta ,u nasim DNK postoji odredjen broj HROMOZOMA koji odredjuje ko ce kojoj vrsti da pripadne.
Ovo je nesto najjednostavnije za objasnjenje
Pa šta to govori? Da je evolucija nemoguća zbog toga što u našim DNK postoje hromozomi koji određuju vrstu?
Evolutivne promjene se ne dešavaju kao godišnja doba, da bi se mogle primjetiti na način kako to ti očekuješ, One su dugotrajan proces koji se nakada odvija i milionima godina. Ono što vi kreacionisti često pokušavate uzimati za nekakav dokaz koji govori da teorija evolucije nema nikakvog osnova, jeste pitanje fosila, velike rupe u fosilnim nalazima, odnosno njihovog nedostatka. Prvo nije tačno da nije pronađen određeni broj fosila, odnosno, prelaznih oblika nekih vrsta, koji potvrđuje teoriju evolucije. Drugo, kada kreacionisti iznose to kao nekakav argument, gube iz vida jednu vrlo važnu činjenicu, a to je, da očuvanih fosila ima veoma malo. Životinja, ili živi organizam, treba da ugine na vrlo specifičan i rijedak način (upadne u močvaru, u neku deltu ili blato gdje bi bilo zakopano i konzervirano), da bi se očuvalo u fosilnom obliku, a i to pod uslovom da se slojevi zemlje ili kamena, gdje se tijelo našlo, ne pomjeraju mililonima godina, sve do današnjih dana. Uzmu li se pri svemu tome u obzir stalne promjene koje se, pod uticajem meteoroloških i drugih prilika, dešavaju na površini Zemlje (zemljotresi, vulkani poplave, erozije tla, požari i sl.), posve je razumljivo što su fosilni ostaci dosta rijetki i što ih je teško naći. Poseban problem predstavljaju stijene bogate fosilnim ostacima. Prvo što ih je teško naći, a drugo što se obično nalaze na nepristupačnim lokacijma i treće, možda i najvažnije, što takva istraživanja podrazumjevaju velika finansijska sredstva, a danas je malo ko spreman finansirati paleontološka istraživanja koja traju i po desetak godina.Nadalje da je evolucija zaista naucna i tacna,dan danas bi bilo vidljivo kako jedna vrsta prelazi iz jedne u drugu,postojala bi masa prelaznih vrsta,ali njih jednostavno nema,nema cak ni fosilnih ostataka,takvim prelaznim vrstama,a ono sto je pronadjeno moze stati u jedan mrtvacki kovceg i zakopati se u zemlju.I ono sto je pronadjeno em ga je malo,em su ogromna osporavanja o tome ciji su to delovi koske .
Zašto genetske promjene i mutacije nazivaš banalizacijom?Zivot je veoma slozen,da bi se moglo banalizovati kako jedne vrste tako lako i jednostavno prelaze jedna u drugu.