Zasto je bas pravoslavlje trun u oku svim zapadnim sektama????

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zasto je bas pravoslavlje trun u oku svim zapadnim sektama???

Zasto sve zapadne sekte, zele da uniste pravoslavlje-ortodoxnu crkvu?zapitajte se! Islam takodje!

Ja cu vam reci bog ovog sveta je djavo-lucifer,antihrist,ko god ne prizna Isusa da je dosao u telu -kao Bog on je antihrist.

(Jovan 1:1-14,Isaija 9:6,Otkrivenje 13g)

Ko vide Mene vide i Oca!!!!pa zasto me pitate gde je Otac!!!!???Ja i Otac smo (JEDNO)Ko nema usi da cuje,oci da vidi,razum da shvati taj je propao!videli su osetili su,dosao je medju svoje,a svoji ga ne primise!!??

Samo zato sto mi pravoslavni-ortodoxi cekamo tog Isusa pravog! ceo svet nas mrzi,a narocito sektasi.Katolici nam sole pamet posle svega sto su ucinili protiv ortodoxsa,da su nasa braca!ma koji ce pravi pravoslavac u to da poveruje osim "Ekumenista¤???Poslednjih 20 godina nam je veoma jasno ko su nam braca a ko vragovi.

Ovom temom zelim da mi objasne sektasi,Muslimani,Katolici zasto smo vam trn u oku???

Da nije mozda zbog ovog????


Симбол вере

Верујем у једнога Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносуштног Оцу, кроз кога је све постало;

Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;
И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно крштење за опроштење грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућег века. Амин.


Симбол вере


Верујем у једнога Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносуштног Оцу, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;
И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин.
О СИМБОЛУ ВЕРЕ
Постоји велико мноштво разних секти и непријатеља православља који непрестано насрћу на православне вернике и покушавају да на разне лукаве начине унесу забуну и погрешно учење. Данас у свету постоји толико секти да их за годину дана небих могли само набројати а камоли изучити сва њихова лажна учења.

Да небих верски застранили свети оци су нам оставили Симбол вере, кратко али прецизно исказано православно исповедање вере. Зато је добро научити Симбол вере напамет и када се год молимо Богу прочитати и Симбол вере тј. правилно исказати ( исповедити ) нашу веру.

На Првом и Другом васељенском сабору, у Никеји (325) и Цариграду(381), Свети Оци су борећи се против јереси и лажних учења у Хришћанству, саставили сажето, правилно, исповедање вере, звано Симбол вере.




Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог (први члан Симбола вере).

Бог је свуда присутан, непроменљив, неограничен, недостижан, вечан, безпочетан и безкрајан, духован и безсмртан и сведобар. Тај исти Бог открио нам се у Христу.
Зато као хришћани Верујемо и у Сина Божијег Господе Исуса Христа, Бога који је постао човек ради спасења нас људи.
О Христу су пророковали Духом Светим надахнути пророци. Очекивали су Га бројни мудраци древних цивилизација и религија. Он се родио као Богочовек од Духа Светога и Марије Дјеве у једном времену када су морално оронуле, умирале старе цивилизације, или су нагризене моралним кризама наговештавале свој крај. О томе сведочи апостол Павле: “А када се навршило време посла Бог Сина Свог“ (Гал. 4,4).
Свети јеванђелист Јован објављује истину: “Бог је тако заволео свет да је Сина Свога Јединородног дао, да сваки који верује у Њега не погине, него да има живот вечни“ (Јн.3,16).
Стога: верујем
line.png

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, рођеног од Оца пре свих векова: Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног а не створеног, једно суштног са Оцем, кроз кога је све постало (дргуи члан Симбола вере).
Као што се мисао рађа из ума и открива га, тако се и Син Божији вечно рађа од Бога Оца, и Он је Бога Оца откријо свету и човеку. А човек је створен по слици и прилици Бога Небеског, Богаличног. Зато је и човек личност, умно и свесно и слободно лично биће, саздано по лику Христа Богочовека.
Господ Христос сведочи о себи: “Ја и Отац (небески) Једно смо…ко види мене, види Оца који ме је послао (у свет)“ (Јн.10,30;12,45). О великој истини Христовог оваплоћења свети Апостол Павле каже: “Велика је тајна побожности:Бог се јави у телу“ (I Тим. 3,16) то јест: Бог се јави као човек, као Богочовек.
О томе говори 3. члан Симбола вере овако:
line.png

Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Деве и постао човек.
Христос Син Божији, као Богочевек и Спаситељ света, из љубави је пострадао за нас људе разапет био на крсту, умро и сахраљен био али је и васкрсао из мртвих и победио смрт да би нама људима обезбедио и даровао вечни и бесмртни живот код Бога. Гаранција нажег спасења и победе над грехом и смрћу, као и залог нашег безсмртног живота са Богом јесте Христово разпеће, смрт и васкрсење и славно васнесење са телом на небу одакле ће Христос поново доћи да суди свим људима и бићима.
Зато исповедамо и признајемо Христа Господа и Спаситеља:
line.png

Који је за нас распет у време Понтија Пилата, и страдао и погребен; и који је васкрсао у трећи дан по Писму; и који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца; и који ће опет доћи са славом да суди живима и мртвима, и Његовом царству неће бити краја(4-7,члан Симбола вере).
Верујемо и у Духа Светог, јер верујемо у Свету Тројицу, Јединог и Истинитог Бога нашег.
Дух Божији Свети је творац и оживитељ света и човека. Он је надахњивао пророке и остале свете људе Богжије. Спаситељ Христос је, по Свом васнесењу на небу, послао од Оца светим Апостолима Духа Светога, Утешитеља и Надахнитља. Он им је рекао да се, после Његовог васнесења, не удаљују из Јерусалима док се не обуку у силу Духа Светога, “у силу одозго“ (Лк. 24,29).
Затим је Христос, шаљући Своје Апостоле у свет да проповедају Јевађеље и оснивају Цркву, заповедао: “Идите и научите све народе крстећи их у име Оца и Сина и Светога Духа, учећи их да држе све што сам вам заповедао. И ево, Ја сам с вама у све дане до свршетка века“ (Мт.28,19-20)
Зато: верујемо
line.png

и у Духа Светога, Господа, животворног, који од Оца исходи, који се заједно са Оцем и Сином поштује и слави, који је говорио кроз пророке…(осми члан Симбола вере).
Верујем и у Свету Цркву Христову:
Господ Христос је рекао: “Сазидаћу Цркву Своју и врата паклена неће је надвладати“ (Мт 16,18). И заиста, Христос Богочовек је на Себи саздао Цркву силом Духа Светога преко светих Апостола и ево-Црква Христова постоји и живи пуне две хиљаде година. Пролазила је она кроз спољашња гонњења и унутрашње кризе, кроз шибе непријатељства и безбожне мржње, кроз прогоне и погроме, али је доказала речи Спаситељеве да је непобедива: да је ни врата паклена немогу нашкодити. У Цркву се улази и постаје живи члан кроз свету тајну Крштења. У Цркви, вером и благодаћу и добрим делима, стиче се вечни живот, и чека вескрсење мртвих и Бесмртно царство.
Зато:
line.png

верујем у једну, свету, саборну и Апостолску Цркву (девети члан).

Та Црква је света Православна црква Христова, основана од Христа и Светих Апостола и утврђена од свих Отаца и Сабора и од светих Мученика и Светитеља.

Тако исто, као православни хришћанини:
line.png
Исповедамо једно крштење за опроштење грехова. Чекам васкрсење мртвих и живот будућег века (10-12 члан)
Верујемо и у васкрсење мртвих. Јер ће мртви заиста васкрснути. Још је пророк Језекиљ прорекао свеопште васкрсење мртвих. Под васкрсењем мртвих се подразумева васкрсење људских тела, без којих човек није пуни човек. Иако је душа безсмртна, она не може без тела добити пуноћу вечног живота. Од када је Христос постао човек, људско тело је постало светиња и храм Духа Светога. Потврда да ће и наша тела васкрснути овде на земљи јесте Христово Васкрсење из мртвих.


Mislim da je ovo jedini razlog zasto su protiv nas pravoslavnih!jer antihrist nemoze da cita,slusa ove reci.Njegovi sledbenici takodje.

Tri oblika JEDNOG JEDINSTVENOG BOGA I NEMA DRUGOG!!!!A NE TRI BOGA KAKO NAM SEKTASI PREZENTUJU.








Pozdrav od Gere.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Pa cekaj, kako tri oblika jednog jedinstvenog boga ako Isus sedi sa desne strane oca, onda ih je barem dvojica? A sa koje strane sedi sveti duh?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Zasto sve zapadne sekte, vatikan zele da uniste pravoslavlje-ortodoxnu crkvu?zapitajte se! Islam takodje!

Što je sad ovo, gero? Ovo za Vatikan je teška optužba. Ništa mi sa vama nemamo, ako tko želi sudjelovati u ekumenskim dijalozima, taj sudjeluje dobrvoljno. Da li opvo govoriš o pravoslavlju ili samo o SPC-u?
Možeš li pojasniti što vama radi Vatikan? Govori protiv vas? Kada, gdje, kojim riječima? Ili ste nešto umislili?
U Katekizmu Katoličke crkve je napisano: pravoslavna crkva je sestrinska crkva s kojom imamo isti korijen.

Hmm, i ti voliš kritizirati, zar ne? Pitao si me što je učinio Papa za siromahe, odgovorila sam ti opširno. Katolička crkva pomaže i pravoslavnima. Ovo je tvoja zahvalnost?

Za druge ne znam to vam rade. Sekte, ADVENTISTI kažu da ste otpad. Jednako tako kažu i za Katoličku crkvu. Mnogim protestantima ste zatucani i praznovjerci, zatvoreni u svoje nacionalističkeokvire. Ali, i Katoličku crkvu vrijeđaju i napadaju sa svih strana, i to mnogo više nego pravoslavce. Svejedno, to su vanjski neprijatelji, ne treba ih se bojati, raspršit će se.

Najveći neprijatelj Crkve je iznutra. To dobro zapamti. Nitko ništa ne može Crkvi, ni Pravoslavnoj ni Katoličkoj ako je ona sačuvala vjeru u svog Gospodina. Koliko je živa vjera u pravoslavlju, to ti sam odgovori.

P. s. Usput rečeno, nigdje kao na ovom forumu nisam vidjela toliko malo pravih pravoslavaca, sve sami sektaši, krivovjerci i slobodnjaci. Zašto je tako?
Pa, to su sve Srbi, kršteni u pravoslavnoj crkvi. Drugim riječima, napadaju vas, to vjerujem, jer napadaju i nas. Ti si sad isto optužio Katoličku crkvu, za razliku od mene koja ne optužujem tebe kao pravoslavca ni u čemu, a mogla bih...Ali, ne, vrijeme se promijenilo. Mi imamo iste neprijatelje.




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Postova
1.415 A razuma se jos nisi nahvatao????

Tezak slucaj,bez ljutnje!

Pozdrav od gere.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ozbiljno Gero, zamisli situaciju: dnevna soba, otac sedi na kaucu, sin sedi sa desne strane, gledaju utakmicu. Koliko ih sedi na kaucu? Dvojica. Sta tu nije jasno? jer je otac moj veci od mene! Ko je to rekao? Isus. Jel ides protiv Isusa ili ne znas da brojis? I nisi mi odgovorio sa koje strane sedi sveti duh.

@Isabeleta

Zasto ti je bas pravoslavlje trn u oku? Jel istina da ti pripads novom redu devojaka jezuita koje je Vatkan poslao da deluju po forumima i drustvenim mrezama protiv pravoslavlja?:D
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@Isabeleta

Zasto ti je bas pravoslavlje trn u oku? Jel istina da ti pripads novom redu devojaka jezuita koje je Vatkan poslao da deluju po forumima i drustvenim mrezama protiv pravoslavlja?:D

Da, ja sam ta. :)

Svojevremeno sam se dopisivala s nekim jako duhovnim i pametnim pravoslavcima i stvarno mi se dopalo. Koristilo mi je nihovo iskustvo. Onda po navici svratim forum Religije ne bi li opet nešto lijepo pročitala. A gledaj samo kakva je situacija, ili stalno moram braniti Katoličku crkvu od optužbi ili se svađati s adventistima. Drugog izbora nemam. Imam, zezati se s vama ateistima. Mislim da je to glavni razlog što sam još uvijek ovdje. :dance2:


Što se drugog tiče. Oprosti na izrazu, ali fućka se nama za pravoslavce. Hoće li razgovati i surađivati, dobro. Ako neće, ne moraju.Njihova stvar. Katolička crkva ima dosta svojih problema. I Kina, i Afrika, i Južna Amerika, i opoganjena Europa...
Davno je bio II Vatikanski Koncil ( prije 50 g.) kad je Papa Iva XXIII pozvao predstavnike svih crkava kao promatrače. Bila su dva ruska teologa koji nisu ništa drugo govorili već: "Ništa ne mjenjajte, ništa ne mjenjajte..." A promjene su neizbježne. Gera je citirao i naše Vjerovanje. Istine vjere ostaju iste, ali strukture se mijenjaju, to je zakon života. Pravoslavci su čuvali sve i ono što nije trebalo, pa im se malo upljesnivilo, vjernici se izgubili u tolikim običajima i nevažnim stvarima. Kad govorim o pravoslavcima ja ne mislim samo na SPC, ali sam donekle upoznata s prilikama u Rumunjskoj.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Naravno, mi ateisti smo veliki za...anti. Znam ja za taj zenski red jezuita odavno. I ne samo to, nego sve izgledaju kao Ema Roberts.:opaaa:

Sto se ovog drugog tice, religija ume prilicno da deli ljude koji inace i ne bi imali neku posebnu razliku. Kada na to dodas nacionalizam...
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Naravno, mi ateisti smo veliki za...anti. Znam ja za taj zenski red jezuita odavno. I ne samo to, nego sve izgledaju kao Ema Roberts.:opaaa:

Sto se ovog drugog tice, religija ume prilicno da deli ljude koji inace i ne bi imali neku posebnu razliku. Kada na to dodas nacionalizam...


Čuj, što je je...Bili smo u ratu (dva kršćanska naroda). Odnosi su mnogo teži nego drugdje. Vjeruj mi, to sa vidjela u Španjolskoj, pravoslavci Rumunji, Bugari, Ukrajnci sa Španjolcima, Južnim Amerikancima....ma, super. Pravoslavci išli u katoličke crkve, kasnije im Španjolci dali i crkve i samostane. Oni su ostali pravoslavci, ali u katoličkoj sredini i suživot s katolicima je bio više nego odličan.

Jezuisti su jedini muški red koji nema žensku granu. Hehe, nisu htjeli. Ima kod nas mnogo redovničkih redova: braću i sestre: franjevci i franjevke, dominikanci i dominikanke, salezijanci i salezijanke, karmelićani i karmelićanke, trapisti i trapistkinje....itd...ali isusovci nemaju sestre.
:)


P. s. Jučer sam na Wikipediji pročitala članak Političko djelovanje Srpske pavoslavne crkve. Iznenadilo me. Što misliš je li vjerodostajan?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Pogledacu sutra pa cu ti reci. Ono sto mogu da ti kazem sada da se od raspada SFRJ dosta mesaju u politiku. Patrijarh Pavle nije bio ratni huskas ali neki njegovi zaposleni jesu. Ovih dana se bas mnogo mesaju u politiku i mnogo daju sebi za pravo ali i sam predsednik drzave malo malo ide po neke savete kod Irineja, tako da... Uglavnom, reci cu ti sutra vise.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
gero bratre srbine evo zasto :al: deretic je legenda, ali ono sto je veoma zanimljivo vezano za njega, to je sto ljudi misle da je to njegova istorija (izmisljena) a one jasno navodi izvore svog pisanja, znaci izvore podataka do kojih je on dosao, radi se o mnogo dokumentacije i arheoloskih dokaza. nije on bezveze radio za amerikcku obavestajnu sluzbu (tacnije c.i.a) znaci covek se dokopao loma svakakvih tajni. ali sve sto on prica je dokazivo a ne izmisljotina kako neki misle (vecina tih sto misle daje izmisljotina, su iz novopecenih (izmisljenim) nacija okolo srbije, od slovenije do makedonije)


 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top