Zašto Bog dopušta zlo?

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
(jedan od razloga):

Zato što hoće da u praksi pokaže kako je kada ljudi odbace Božije vođstvo i zamene ga ljudskim vođstvom. A kada bi stopirao ljudsko zlo - onda bi ispalo da i kada bi se mi sami organizovali - ŽIVOT JE LEP !!!
I šta će nam onda Bog?
Na kraju krajeva i što da BOG NE DOPUŠTA ZLO !? Pa mi smo ga stvorili. Mi smo tu čorbu napravili. Logično je da je i mi zapržimo. Zašto bi Bog dolazio da pravi zapršku za NAŠU ČORBU !?

Pozdrav [FONT=&amp]

Јов 38,33[/FONT]
[FONT=&amp] Знаш ли ред небески? Можеш ли ти уређивати владу његову на земљи?
[/FONT]
[FONT=&amp]Јеремија 10,23[/FONT][FONT=&amp] Знам, Господе, да пут човечји није у његовој власти нити је човеку који ходи у власти да управља корацима својим.
[/FONT]
[FONT=&amp]1. Самуилова, глава 8[/FONT]
[FONT=&amp] А кад Самуило остаре, постави синове своје за судије Израиљу. А име сину његовом првенцу беше Јоило, а другом Авија, и суђаху у Вирсавеји.[/FONT] [FONT=&amp] Али синови његови не хођаху путевима његовим, него ударише за добитком, и примаху поклоне и извртаху правду.[/FONT] [FONT=&amp] Тада се скупише све старешине Израиљеве и дођоше к Самуилу у Раму. И рекоше му: Ето, ти си остарео, а синови твоји не ходе твојим путевима: зато постави нам цара да нам суди, као што је у свих народа. [/FONT][FONT=&amp] Али Самуилу не би по вољи што рекоше: Дај нам цара да нам суди.[/FONT][FONT=&amp] И Самуило се помоли Господу.[/FONT] [FONT=&amp] А Господ рече Самуилу: Послушај глас народни у свему што ти говоре; јер не одбацише тебе него мене одбацише да не царујем над њима.[/FONT] [FONT=&amp] Како чинише од оног дана кад их изведох из Мисира до данас, и оставише ме и служише другим боговима, по свим тим делима чине и теби. [/FONT][FONT=&amp] Зато сада послушај глас њихов; али им добро засведочи и кажи начин којим ће цар царовати над њима.[/FONT] [FONT=&amp] И каза Самуило све речи Господње народу који искаше од њега цара;[/FONT] [FONT=&amp] И рече: Ово ће бити начин којим ће цар царовати над вама: синове ваше узимаће и метати их на кола своја и међу коњике своје, и они ће трчати пред колима његовим;[/FONT] [FONT=&amp]И поставиће их да су му хиљадници и педесетници, и да му ору њиве и жњу летину, и да му граде ратне справе и шта треба за кола његова. [/FONT][FONT=&amp]Узимаће и кћери ваше да му граде мирисне масти и да му буду куварице и хлебарице. И њиве ваше и винограде ваше и маслинике ваше најбоље узимаће и раздавати слугама својим. Узимаће десетак од усева ваших и од винограда ваших, и даваће дворанима својим и слугама својим.[/FONT] [FONT=&amp]И слуге ваше и слушкиње ваше и младиће ваше најлепше и магарце ваше узимаће, и обртати на своје послове. Стада ће ваша десетковати и ви ћете му бити робови. Па ћете онда викати, ради цара свог, ког изабрасте себи; али вас Господ неће онда услишити.[/FONT] [FONT=&amp] Али народ не хте послушати речи Самуилове, и рекоше: Не, него цар нека буде над нама, [/FONT][FONT=&amp]Да будемо и ми као сви народи; и нека нам суди цар наш и иде пред нама и води наше ратове. А Самуило чувши све речи народне, каза их Господу.[/FONT] А Господ рече Самуилу: Послушај глас њихов, и постави им цара. И Самуило рече Израиљцима: Идите сваки у свој град.
[FONT=&quot]Приче 1:[/FONT][FONT=&quot]24[/FONT][FONT=&quot]-30[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Што звах, али не хтесте, пружах руку своју, али нико не мари,[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Него одбацисте сваки савет мој, и карање моје не хтесте примити;[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Зато ћу се и ја смејати вашој невољи, ругаћу се кад дође чега се бојите;[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Кад као пустош дође чега се бојите, и погибао ваша као олуја кад дође, кад навали на вас невоља и мука.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Тада ће ме звати, али се нећу одазвати; рано ће тражити, али ме неће наћи.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Јер мрзише на знање, и страх Господњи не изабраше;[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] Не присташе на мој савет, и презираше сва карања моја.[/FONT]
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
(jedan od razloga):

Zato što hoće da u praksi pokaže kako je kada ljudi odbace Božije vođstvo i zamene ga ljudskim vođstvom. A kada bi stopirao ljudsko zlo - onda bi ispalo da i kada bi se mi sami organizovali - ŽIVOT JE LEP !!!
I šta će nam onda Bog?
Na kraju krajeva i što da BOG NE DOPUŠTA ZLO !? Pa mi smo ga stvorili. Mi smo tu čorbu napravili. Logično je da je i mi zapržimo. Zašto bi Bog dolazio da pravi zapršku za NAŠU ČORBU !?
Šarrdy, Šarrdy, izgleda, ipak, da nam je Bog itekako zapržio čorbu!:D
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy, Šarrdy, izgleda, ipak, da nam je Bog itekako zapržio čorbu!:D
Nerazumem zašto? Pa lepo se vidi iz 1. Samuilove 8 glave da su ljudi hteli ljudsku vladavinu a ne teokratsku.
A i danas mnogi izlaze na izbore i glasaju za ljudsku vladavinu a ne za teokratsku. >Gde si video da ljudi traže Božiju vladavinu? Gde si video da se ljudi mole da Bog dođe i uspostavi danas ili sutra Njegovu vladavinu?
Kada bi se ceo Svet molio da Bog dođe i da zameni ljudsku vladavinu - On bi zasigurno došao......
Sami smo si mi zapržili čorbu. Nema tu Božike krivice ni 0,001 %! Ako sam u krivu, onda sam ja najveća budala na ovom forumu, a i šire. Tj. mnogo šire!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nerazumem zašto? Pa lepo se vidi iz 1. Samuilove 8 glave da su ljudi hteli ljudsku vladavinu a ne teokratsku.
A i danas mnogi izlaze na izbore i glasaju za ljudsku vladavinu a ne za teokratsku. >Gde si video da ljudi traže Božiju vladavinu? Gde si video da se ljudi mole da Bog dođe i uspostavi danas ili sutra Njegovu vladavinu?
Kada bi se ceo Svet molio da Bog dođe i da zameni ljudsku vladavinu - On bi zasigurno došao......
Sami smo si mi zapržili čorbu. Nema tu Božike krivice ni 0,001 %! Ako sam u krivu, onda sam ja najveća budala na ovom forumu, a i šire. Tj. mnogo šire!

Tacno tako a da ne govorimo o knjizi samuila!!!

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top