zastita video DVD diskova od kopiranja

Član
Učlanjen(a)
16.07.2010
Poruka
8
Trebao bih neki program sa kojim bih mogao zabraniti dalje kopiranje video DVD-a.
Cuo sam za neki program Multimedia protection, pa ako neko ima iskustvo sa njim ili jos bolje ako neko moze da mi posalje link za doticni program bilo bi super.
Unapred zahvalan
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Takvo nešto ne postoji. Imaju neki programčići koji kobajagi stavljaju zaštitu a možeš da je provališ za nekih 60 sekundi još kad si umoran. Najbolju zaštitu imaju DVD-ROM diskovi ali oni su skupi. Prave se po narudžbi i mora rezač da ih podržava.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
uzmi flomaster za pisanje po cd/dvd-ovima i na sam kraj narezanog stavis malu tackicu , filmu to nesmeta jer tu ide odjavna spica i moze se normalno gledati ,a svaki put rezac prijavljuje gresku na 99 % kada ocitaje dvd i izbacuje ga napolje. svako uklanjanje tacke ce trajno ostetiti dvd jer se flomaster moze ukloniti jedino alkoholom .
 
Učlanjen(a)
28.07.2011
Poruka
1
Zaštita digitalnih medija od kopiranja...

uzmi flomaster za pisanje po cd/dvd-ovima i na sam kraj narezanog stavis malu tackicu , filmu to nesmeta jer tu ide odjavna spica i moze se normalno gledati ,a svaki put rezac prijavljuje gresku na 99 % kada ocitaje dvd i izbacuje ga napolje. svako uklanjanje tacke ce trajno ostetiti dvd jer se flomaster moze ukloniti jedino alkoholom .

Pa ja lično brišem dvd-cd medije alkoholom kad se uprljaju, ne smeta im alkohol. Ili ih perem pod mlakom vodom uz pomoć sapuna...radi. Nego, pali ovo, da drugu stranu medija malo "izgrebeš" pri kraju, e to ide, jer u tom delu laser gubi odziv zbog toga što nema refleksnog sloja sa druge strane?!
Ma sve je ovo jedna velika podvala sa "digitalnim" medijima.....eeehhhhhh žali Bože magnetnih traka.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
uzmi flomaster za pisanje po cd/dvd-ovima i na sam kraj narezanog stavis malu tackicu , filmu to nesmeta jer tu ide odjavna spica i moze se normalno gledati ,a svaki put rezac prijavljuje gresku na 99 % kada ocitaje dvd i izbacuje ga napolje. svako uklanjanje tacke ce trajno ostetiti dvd jer se flomaster moze ukloniti jedino alkoholom .
Da li ovo stvarno radi?:???:
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
1
Da se ukljucim i ja. Znam da moze da se sestarom ubode tackica al za flomaster nisam znao. sa koje strane treba stavitii tacku (odozgo ili one odozdo - rezane)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Logicno je da treba odozdo
Blank-cd.jpg
....
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
6
Može li neko postaviti sliku sa ubodenom tačkicom na disku na kojem delu narezanog diska?
 
Natrag
Top