Zastita fajlova i foldera od kopiranja i umnozavanja

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Postoji jedan mali meni dragi alat koji vam omogucuje zastitu od kopiranja,pregledavanja,umnozavanja,pravljenja duplikata...svih vasih medijskih datoteka, ukljucujuci PDF, MS Office datoteke, slike i videa.Inace alat podrzava sledece formate....

27940661.png


Ovaj alat imate na adresi .....

:download:

Kod:
http://www.mediafire.com/?181p6a8u9660ln0



Rad sa ovim alatom je vise nego jednostavan......Idemo redom......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Posto downloadovali ovaj alat,instalirali i licencirali startujte ga duplim klikom misa na ikonu Copy Protect....broj 1 a zatim kliknite misem na dugme Start...broj 2

38561125.png


U novom prozoru u zavisnosti sta zelite zastititi kliknucete misen na neku od ponudjenih tri opcija zastite fajla,foldera ili diska-medije....broj 2 dok ikonu Remove Files...broj 3koristicete u slucaju ako ste uneli neki fajl koji zelite zastititi pa se predomislili te pomocu ove ikone cete ga i izbrisati iz programa.Ikona Sellect All posluzice vam da obelezite - selektujete sve izabrane fajlove za zastitu koje uneli u vas program....broj 4

47405049.png


Posto cu ja u ovomprimeru zastititi fajl onda cu naravno kliknuti misem na ikonu Add Files....broj 2 a zatim pronaci u racunaru u novootvorenom prozoru i obeleziti jednu ili vise stvari koje zelim zastititi i kliknuti misem na dugme Open....broj 3

15955908.png


posto uneli fajlove ili foldere koje zelite zastititi u vas program kliknite misem na dugme Next.....broj 4

91790853.png


Mozete menjati pojedine opcije fajlova koje zelite zastititi kod recimo audio fajlova naprimer bitrate -kvalitet zvuka i jos poneke opcije...broj 5,medjutim savetujem da sve ostavite na Defaultu i krenete korak dalje te kliknete misem na dugme Next....broj 6

45992605.png


Zatim cete kliknuti na dugme Browse....broj 7 te u novootvorenom prozoru odrediti u kom delu racunara zelite usnimiti novonastali zasticeni fajl,dakle obeleziti misem taj deo racunara i kliknuti na dugme OK....broj 8

14969478.png


Kliknite u novom prozoru na dugme Next....broj 9

50128216.png


Sacekajte da se proces zastite obavi do kraja......

83818759.png


Preostaje jos samo da kliknete misem na dugme Finish....broj 10

87336372.png


Sada ste u delu racunara koji sami odredili dobili nove fajlove koje ste zastitili i samo mogu seotvoriti na vasem racunaru.Naprimer ako su u pitanju muzicki fajlovi otvarace ih poseban audio plejer koji nudi ovaj mali alat....

18825221.png


Korisna opcija je sto prilikom zastite audio fajlova program ce vam napraviti i fajl sa vasom Audio listom zasticenih pesama te iste mozete startovati i iz njega.....

38444608.png


Istislucaj je i sa video fajlovima koje otvara poseban video plejer.....

59498291.png


Takodje sa upotrebom ako vi zelite Video plejliste.....

77030514.png


Tekstualni fajlovi takodje se otvaraju bez ikakvih problema duplim klikom misa na zasticeni tekstualni fajl a u mom slucaju pdf formata....

73771159.png


Naravno ovako zasticeni fajlovi mogu se otvoriti samo na vasem racunaru a u slucaju pokusaja otvaranja na drugim racunarima dobice se poruka o gresci,error poruka da je fajl zasticen i to recimo u linux operativnom sistemu......

selection001os.png


Ili recimo u windowsovim operativnim sistemima......

27292330.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
NAREZIVANJE ZASTICENIH FAJLOVA NA PRAZNU MEDIJU

Kod postupka narezivanja vasih zasticenih fajlova ili foldera na praznu mediju postupak je identican kao u gore opisanom tutorijalu sve do koraka gde cete u okviru samog programa za usnimavanje zasticenih fajlova odabrati vas CD/DVD rom a predhodno cete u njemu ubaciti praznu mediju.Kliknite misem na dugme Browse....broj 1a zatim u novom prozoru obelezite vas CD/DVD rom i kliknite zatim misem na dugme OK....broj 2

92158290.png


U novom prozoru kliknite misem na dugme Next....broj 3

25971307.png


Sacekajte da se proces zastite obavi do kraja.....

78141555.png


Sacekacete da se narezivanje zasticenih fajlova na praznu mediju takodje obavi do kraja.....

27716513.png


Po obavljenom narezivanju o novootvorenom prozoru kliknite misem na OK.....broj 4

48700827.png


Zatim otvorice vam se novi prozor gde cete dobiti vas kod za otvaranje diska...broj 5,i ovo je veoma bitna stavka jer bez unosenja ovog koda necete moci otvoriti vas disk.Da nebi pamtili ovaj kod mozete ga jednostavno usnimiti i sacuvati.Kliknite misem na dugme Saves Access code to file....broj 6 a zatim u novom prozoru odredite u kom delu racunara zelite usnimiti ovaj tekstualni fajl sa vasim kodom,dajte mu ime po zelji i kliknite misem na dugme Save....broj 7

96291654.png


Posto ste usnimili tekstualni fajl sa vasim kodom mozete kliknuti na dugme Finish....broj 8

68849867.png


Mozete otvoriti tekstualni fajl i uveriti se da se u njemu nalazi kod za pokretanje medije sa zasticenim podacima.....

67816393.png


Otvaranje medije sa zasticenim fajlovima i folderima je jednostano....Posto ubacili u vas CD/DVD rom mediju sa zasticenim podacima dupli klik misem na zasticeni fajl koji zelite otvoriti.....broj 1.zatim u novootvorenom prozoru u delu Access Code upisite vas kod za otvaranje diska.....broj 2 a zatim kliknite misem na dugme OK...broj 3

65913007.png

Kroz par trenutaka otvorice se i startovati vasa zasticena medija.....

96930517.png


Postoji puno ovakvih alata za zastitu vasih fajlova i foldera od pregledavanja,presnimavanja,kopiranja medjutim ovaj je po mom misljenju jedan od najkvalitetnijih koje sam probao....Takodje ako neko ima ovaj alat instaliran u svom racunaru nece moci isto otvoriti ovako zasticene vase fajlove i foldere...sto je veliko plus ovom programu.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1211&authkey=AAyBWsvk7ndmqKs" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2009
Poruka
14
Odlican program + odlican tutorial kao i uvijek. Ja imam jedno pitanje. Uvijek mi kopiraju video uradke koje uploadujem na Youtube. Da li ja nekako mogu zastititi ove video fajlove, tako da ih drugi ne mogu reuploadovati? Nesto razmisljam ako ja zastitim video, da li cu ga moci uploadovati na Youtube, tako zasticenog? Uglavnom hocu da samo ja mogu uploadovati video fajlove da ih drugi ne mogu umnozavati i krasti.
 
Član
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruka
4
mene zanima kako mogu recimo filmove da kopiram na dvd i da se taj dvd ne moze vise kopirati ?
vidim da sporo odgovarate ako moze brzi odgovor
 
Član
Učlanjen(a)
10.10.2012
Poruka
1
Program je odlican. Hvala.

Mene zanima, da li postoji neki slican program koji pravi zastitu od kopiranja fajlova (bilo kog tipa) sa USB-a, iskljucujuci opciju promene atributa fajlu, skrivanje fajla, zakljucavanje fajla, zakljucavanje USB-a... a izvrsni fajl (*.exe) na USB-u da korisnik moze aktivirati prema potrebi.

Pozdrav, Slavisa57
 
Natrag
Top