Zasticen ili ne, pomoc?!

Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Slucajno sam naleteo na jedan sajt ( da ga ne reklamiram, imaju softver slican kao i uniblue power suite s tim sto je moguce i proveriti , samo proveriti, kompletan sistem online) zatim sam uradio onlajn proveru kompletnog racunara od registra do zastite i nisam mogao da verujem da mi je nasao dva virusa tj. jedan je trojanac. Poenta svega toga je da ja imam kaspersky internet security 2011 a prethodnog dana sam radio kompletno skeniranje racunara i nije mi pronasao nista... Ne znam ko je ovde lud? Evo prilazem slicicu sta mi je nasao:
Za forum.jpg
Narode ako neko ima neki predlog u vezi ovoga, kako da ocistim ovu gamad ili nesto slicno neka pomogne... Pozdrav
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
da nemas u kompu kakvih skinutih krekova ili paceva pa ih vidi kao virus.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Imam i jednih i drugih, nekoliko :) Vecina su skinuti sa ovog sajta a KIS ih nije registrovao kao stetne... Onda je mozda to u pitanju...
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
to je opste poznata stvar da antivirusi vide neke krekove i paceve kao virus . pa cesto pri kraju skidanja kod provjere ima li virusa pukne link ili obrise skinuto . a i sve zavisi od antivirusa do antivirusa neki ce odmah iskakati i prijavljivati virus a neki nece dok bas nije nesto ozbiljno.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Sto se tice KIS-a 2011 sve je u redu, samo me je malo bunila ta online provera ( reimage-pc repair online ). Jel ne mora da znaci da ce svaki krek ili pach biti detektovan kao zlonameran softver?

Dodato posle 1 11 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Jos jedno pitanjce: Posto imam KIS 2011 pa me interesuje da li ce biti mozda neki problem da instaliram i Malwarebytes Anti-malware program? Interesuje me cisto iz razloga da se oni medjusobno ne zezaju?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
imao sam na kompu noda i malware i nisam imao nikakvih problema , imao kasperskog i malware bez problema , avast i malware i no problem , a sada microsoft essential i malware evo ga radi kako treba . dakle preporuka je da instaliras malware jer nijedan internet security nema u sebi antimalware i samim tim jedan drugom nesmetaju , jedino sto malweru moras iskljuciti je blokiranje internet adresa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
9.187
Kažeš da ti je pronašao dva virusa.....još da ti ponudio instalaciju "njihovog" AV i ti to prihvatio....napravio bi 100% glup (bez uvrede)potez,ovako samim time što si dao napraviti online scan svog računala, napravio si 50 % gluposti.
Nadam se da si svatio poantu .
 
Član
Učlanjen(a)
01.07.2009
Poruka
44
a sad ce da ti kazu da bi uklonio ove viruse moras da platis full program i tako to.ha ha ha
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Ma samo sam hteo da vidim misljenja ostalih forumasa jer sam i sam pretpostavio tako nesto... Ipak vise glava bolje razmislja nego jedna, tu smo da se druzimo i pomazemo jedni drugima, sto je i smisao ovog foruma... Instalirao sam jos i anti-malware i sve uradio po preporuci crysis-a...
 
Natrag
Top