zasti zamrzne pc

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Pc fujitsu simen.
Windoows xp.
Procesri 2,4 gh
Nakon izvjesnog vremena pc zsblokira i samo prisilnkm gasenjem se ponovo moze pokrenuti.
Prilokom zamrzavanja u desnom donjem dijelu ikonice na rask baru postanu ljubicaste.
Procesor,hdd,graficka???
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Proveri da ti nije zaprljan hladnjak od procesora,a i ventilator od Grafike.Ugasi komp i izvadi grafiku.Ocisti slot sa cetkicom za likovno,ili nesto slicno,ako imasda moze da prodje kroz prorez slota.Ocisti i kontakte sa obe strane grafike,nemoj prstima,vec gumicom za brisanje grafitne olovke.Uzmi stapic za usi i ne bi bilo lose da imas i alkohola,ne rakiju,vec apotekarski alkohol i obrisi peraja na ventilatoru gravike i hladnjak.Ne bi bilo lose da proveris i termo pastu i usisas hladnjak od procesora.Skoro sam ja imao isto tako blokiranje kompa i sve sam ovo sto sam ti napisao,uradio i sad sve radi kako treba.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Kad si poslednji put reinstalirao sistem, mozda je doso do krajnjeg stadijuma zakrcenja. Krkljanac se obicno napravi nekontrolisanim instaliravanjem raznolikog djubreta sa neta.
Otvori Windows Task Manager i pretisni Show processes from all users, a zatim promatraj koji proces koristi najvise CPU snage. Pretisni tab CPU, da se prezasiceni procesi grupisu u vrhu i gledaj.
Kod XP-a, ne bi trebalo da ima sve zajedno vise od 30 i kusur procesa, jel on nema napredni memorijski memadzment i dolazi do kraha.
Ako je to svez problem, to jest traje od juce ili prehjuce, pokusaj da vratis neki od restore pointa ili uninstaliraj zadnje instalirane programe, takodje preskeniraj sistem, moguce je da imas i nekog trojanca.
----
Takodje i neki hardverski delovi mogu da zamrznu komp, recimo dotrajali mis ili tastatura negde blokira, da li se blokira i kad ne pipas nista.

P.S...za ovu sliku mi treba mikroskop,
Ali ako je istina da su ono dole sve ikone, onda se radi
o prezasicenosti sistema.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Samo polako ruckaj i ne zuri, jel sam u onoj drugoj temi primetio da imas problem i sa kablom od televizora. Sad ja ne znam da li je to isti problem ili su nekako povezani, nadam se samo da nisi te kablove povezivao sa ukljucenim uredjajima.
Znaci ko sto rekoh samo polako testiraj jedno po jedno, pa se vidimo za 6 meseci da nam objasnis sta se desilo ili za dve godine svejedno, bitno je da problem resis.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
instalirso novi win xp.
Na onoj slici su dio taskbara kiji je ,kada pc zamrzne,dobio neku ljubicastu boju..
Sada sam pustio film pa cu vidjeti kako ce se ponasati.
Hvala,nauio sam od vas poprilicno
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
I sta to si sve uradeo za ovi pola sata?. E ala si efikasan, samo nezaboravi da instaliras i originalne drajvere za tvoj racunar, zvuk, grafika, plus kodeci za taj film, jer ako nisu original moze i to da bude uzrok zamrzavanja.
Ovo sve onako pricamo, u slucaju da je ipak hardver u pitanju, ovo je sve sto moze ti da uradis van servisa.
 
Natrag
Top