Zarada preko interneta - pocetak

Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Pocecu da pisem o tome na koji nacin sam sve zaradjivao preko interneta pa cu krenuti od samog pocetka i kako izgleda kada se zaradi prvi dolar na netu.Ovaj tekst je samo uvodni i objavljivacu tekstove kada budem imao slobodno vreme za detaljno pisanje.
Za pocetnike savetujem da se prijave na portale i pocnu da pisu tekstove koji su placeni par dolara po recenici ili za manje portale koji daju procenat od zarade portala sto moze da znaci i mnogo vecu zaradu nego pisanje tekstova i placanje po recenici.
Primer pisanja tekstova i na 100 reci se zaradi najmanje sto dinara kod srpskih portala ,pa zbog toga pisac mora da pise hiljade reci da bi zaradio par hiljada dinara.U slucaju da se dogovori sa vlasnikom sajta da deli prihode od reklama,onda njegova zarada zavisi od broja poseta i moze da bude mnogo veca za manji broj reci u tekstu.
Ovo je primer samo jedne vrste zarade za pocetnike.Inace za pisanje tekstova nekada traze i ko je prijavljen preko sluzbe za zaposljavanje.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Takodje na samom pocetku sam se registrovao i na PTC sajtove preko kojih se gledaju reklame i igraju nagradne igre.Tu sam imao zaradu na mesecnom nivou 5 dolara po sajtu ali sam se registrovao na deset sajtova pa nekako zaradim 50 dolara.
Mnogo tih sajtova nije pouzdano i sigurno i nestali su u medjuvremenu,jer nisu isplacivali ljude pa su ih isti tuzili.Ne mogu ovde da preporucim nijedan takav sajt jer vise to ne radim jer nisam vise pocetnik a i ima mnogo cimanja za 5 dolara mesecno.Ko radi to i dalje,moze slobodno da preporuci ako takav sajt nije scam i prevarantski.
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Od ova dva nacina iznad sam imao neku prosecnu mesecnu srpsku platu pre deset godina a to je bilo oko 150 dolara ili evra sto znaci 300e nekad i vise a retko kad manje jer je tad bila potraznja za piscima na portalima,sto je bilo sasvim dovoljno za dobar zivot,em je bio rad od kuce i vremenski kad zelim imam pauzu.Sada jos manje radim a imam dosta vise a o svemu tome cu pisati postepeno.Za sprske portale vam je dovoljan tekuci racun ali za strane morate imati obavezno devizni racun i paypal ili neki drugi platni procesor za isplatu.Porez na zaradu se obavezno mora placati i to ce biti posebna tema.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2011
Poruka
1.151
Da najavim neke od zanimljivih tema: kao sto su zarada od sopstvene zarade,zarada od greske na drugim sajtovima,zarade od male smesne greske na jutjubu,guglu,amazonu...sve je legalno samo sto je bila greska u njihovom sistemu na koju slucajno naletim a koje ce biti objasnjene posle prelazaka ovih nivoa tj. na koje nacine sam zaradijvao od pocetka do danas.Tu temu cu nazvati Zarada na internetu - zarada na greskama u sistemu.
 
Natrag
Top