Zanimljivosti iz sveta fudbala

Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Brazilac sinu dao ime po Robertu Prosinečkom

Verovali ili ne, jedan od najtalentovanijih igrača u Brazilu zove se Roberto Prosinečki da Silva Medina. Prvotimac je Santosa, a igra i za mladu reprezentaciju Brazila. Trenutno se njegova vrednost procenjuje na 25 miliona evra!

roberto.jpg


Njegov otac, inače veliki fudbalski fanatik i nekadašnji igrač, bio je oduševljen igrama Roberta Prosinečkog, pa je čak jednom od dvojice svojih sinova dao ime po novom treneru Crvene zvezde!
Robertov stariji brat se zove Overat Brajtner, a trenutno igra za Figuirense. On je ime dobio po dvojici legendarnih nemačkih fudbalera, Volfgangu Overatu i Paulu Brajtneru.

Ko zna, možda Robertov otac i ne bi imao ništa protiv da njegov mlađi sin nastavi karijeru u timu kojeg sada trenira jedan od njegovih idola. U tom slučaju za Zvezdu bi ponovo igrao Robert(o) Prosinečki. Ipak, želje su jedno, a trenutne mogućnosti crveno-belih nešto sasvim drugo.

Sportski zurnal
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Bivši napadač Partizana hoće da igra za Južnu Koreju

00041318.jpg


Nekadašnji napadač pljevaljskog Rudara i beogradskog Partizana napustio je Evropu leta 2004. godine i nastavio karijeru u dalekoj Aziji. Crnogorac Dženan Radončić, koji trenutno brani boje Seongnama Ilve, kaže da uživa u životu, da se oseća kao kod kuće, te je izrazio želju da obuče dres reprezentacije Južne Koreje.

- Veći deo moje karijere proveo sam u Koreji, već ima sedam godina, i smatram da je ovo divna zemlja. To je sada moj dom i veoma sam ponosan što ću predstavljati klub i zemlju na klupskom prvenstvu sveta u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Moja želja, zapravo moj san je da postanem Korejac kako bih mogao da dođem u priliku da igram za nacionalnu reprezentaciju. Nijedan stranac do sada nije igrao za Republiku Koreju, tako da bi bilo sjajno kada bih ja bio taj prvi - rekao je Radončić, koji će sutra igrati u polufinalu protiv Intera.

sportal.rs
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
1.146
Нађ: Крстајић има одрешене руке



Капитен Партизана Младен Крстајић има понуду Ајнтрахта, али функционер црно-белих Алберт Нађ уверава да званичан допис из Франкфурта није стигао у Партизан.
- О томе сам читао само у новинама… Крле је битан за Партизан, како искуством, тако и квалитетом, али с друге стране… Младен има одрешене руке, јер је то заслужио понашањем, играма и приступом обавезама. Ако би дошао код нас и рекао „имам понуду”, шта мислите, шта бисмо могли да кажемо играчу који нас је у сваком погледу задужио – питањем Алберт Нађ објашњава да би црно-бели можда могли и да остану без искусног штопера.

Извор:Спортски журнал
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Najsrećnija navijačica Barse na svetu

Dok su slavili pobedu na Mundijalu na ulicama Madrida, fudbaleri Španije nisu znali da ih iz publike doziva i jedna devojčica...

2wqxufq.jpg


Neposredno nakon završetka Mundijala i slavlja prvaka Španaca na ulicama Madrida, Internetom je počeo da kruži snimak četvorogodišnje Holanđanke Aleke, navijačice Barselone koja je bezuspešno dozivala svog idola Ćavija Hernandeza.

Čekala je da vidi i upozna svog miljenika, a on "nije došao". Suze su krenule, a njen otac je to zabeležio kamerom, a onda snimak postavio na YouTube kanal. Nakon što su posetioci kanala odgledali video, pokrenuli su Facebook stranu "Pomozite Aleki da upozna Ćavija".

Producenti katalonske televizije TV3 su odgovorili na ovaj poziv i "poklonili joj Ćavija". Susret je organizovan u njihovom studiju. Pogledajte.


(mondo)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
e da ja mogu da vidim Adrijana, Milita, Cezara i ostale....svaka čast za Aleku!
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
1.146
Да поставиш овако нешто на YouTube
Можда ти дају неки еврић
lol-045.gif
lol-059.gif
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.07.2010
Poruka
2.814
Da li bijete sudiju?

Poznat je „dobri stari običaj“ na mali fudbalskim terenima po Srbije da za svaki poraz svoje ekipe krivac je uvek jedan jedini – SUDIJA. U skladu sa tim, našli smo zanimljivu anketu na jednom od tih nižerazrednih terena gde je pitanje da li gledaoci biju sudiju ako njihov tim izgubi?

samar.jpg

Od sudije je ostala samo zastavica

Isto tako postoje sela odakle gosti ne smeju da se vrate sa bodovima. Koja su to sela saznali smo u ovoj anketi. Isto tako pružamo Vam priliku da videte revolucionarni „štap za linijske sudije“.
Utakmice nižerazrednih liga predstavljaju poseban spektakl, jer imaju i „treće poluvreme“. Za navijače „taj deo igre“ počinje od ranog jutra…


Sportski zurnal
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
1.146
Масера Расинга убио гром



Сесар Нарди
, масер фудбалског клуба Расинг из Аргентине преминуо је пошто га је на тренингу ударио гром.
Он је током тренинга стајао поред металне прскалице за терен када се догодила несрећа. Погођен је и играч Брајан Љуљ, али нема већих повреда.
Председник клуба Родолфо Молина рекао је да су сви у шоку због смрти 61-годишњег масера.
- Тешко нас је погодило ово што се десило. Нарди је био посвећен послу и сви смо га веома волели – тужан је био Молина.



Сесар Нарди радио је у клубу 10 година, а инцидент се догодио у тренинг центру 40 км удаљеног од Буенос Ајреса.

Спортски журнал
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nokautiran zbog devojke!

Nesrećni fudbalr Stivenidža, koji je sa navijačima proslavljao istorijsku pobedu u FA Kupu, protiv Njukasla (3:1), nokautiran je od domaćeg navijača. Neverovatan potez momka koji se odmah odaljio i nastavio sa slavljem "iznenadio" je Ostrvo, a pojedine informacije otkrivaju razlog "direkta".

Nastradao je Skot Lerd, a jednim udarcem "na zemlju" ga je bacio 24-godišnji Rob Ficdžerald, sadašnji dečko Džejd Kols, sa kojom se Skot zabavljao pre nekoliko godina...

STIVENIDZriba.jpg


- Ne znam šta mu je to trebalo - jada se Džejd i nastavlja: - Zna da smo se Skot i ja davno zabavljali... Nisam bila na utakmici, ali sam videla na televiziji. Rob je proslavljao pobedu, verovatno je popio i video je Skota... Verovatno je to bio trenutak ludila.

Kad se Skot pridigao i kada se "prasina" slegla, iako se tada nije znao razlog incidenta, izjavio je da je previše srećan zbog pobede nad Njukaslom i da mu ne pada na pamet da dozvoli da slavlje pokvari ispad "jednog navijača".


(sportal.rs)
 
Natrag
Top