Zanima me vaše mišljenje !!!

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Čim se ti zaljubljuješ drugi put u jednu osobu znači da si se jednom odljubio! E,to odljubljivanje ja sebi ne dozvoljavam!
Nigde nisi pročitao da sam upotrebio reč odljubljivanje,samo sam naveo razoge za ponovno zaljubljivanje u nove detalje koje nisam-nismo videli u prvom kada su nam misli ustrojene prema određenim stvarima.
Pročitaj ponovo i probaj ući u bit onoga šta sam napisao.
neizvodi zakljućke koje nemaju uporište.
 
Poslednja izmena:

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Nigde nisi pročitao da sam upotrebio reč odljubljivanje,samo sam naveo razoge za ponovno zaljubljivanje u nove detalje koje nisam-nismo videli u prvom kada su nam misli ustrojene prema određenim stvarima.
Pročitaj ponovo i probaj ući u bit onoga šta sam napisao.
neizvodi zakljućke koje nemaju uporište.

Tačno je - nisi napisao,ali ako se zaljubljuješ drugi put,onda si se već jednom odljubio! Logično...
 
Član
Učlanjen(a)
04.07.2009
Poruka
283
ljudi se menjaju...moze danas da ti se malo svidja sutra mnogo vise...

kako bi rekli....jebes je voli te , volis je jebe te ;)
moguce da nisam upravu ali sta znam...
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Tačno je - nisi napisao,ali ako se zaljubljuješ drugi put,onda si se već jednom odljubio! Logično...

To je tvoja logika.Rekao sam ti pročitaj ponovo šta piše pa onda zaključke fonosi.Nemoj napamet zaključivati.Nešto sam drugo napisao.nigde nisam spomenuo reč ponovo
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
16
Zaljubljenost je prolazna stvar.Ne verujem da se neko može zaljubiti više puta u istu osobu...

"U našem jeziku ljubav i zaljubljenost su takoreći sinonimi,što nas ponekad dovodi u zabunu...Kad prvi put ugleda neku osobu,budući zaljubljenik će na osnovu sopstvene snažne emocionalne reakcije(sušenja grla,lupanja srca,drhtanje ruku,odsečenost nogu...)shvatiti da se zaista zaljubio.Kako se čovek može zaljubiti u nekoga koga ne poznaje?U šta se zapravo zaljubio?Čovek se u stvari zaljubljuje u određeno značenje koje pripisuje ponašanju i izgledu te osobe.Vrlo često zaljubljeni tvrdi da osoba u koju je zaljubljen izgleda kao princeza ili princ iz snova.Upravo tu se krije- smatraju psiholozi-najtačnije objašnjenje mehanizma zaljubljivanja.Takozvana osoba iz snova označava zamišljenu ličnost o kojoj je čovek maštao i o kojoj je sanjao verujući da bi mu potpuno odgovarala kao partner u ljubavi i u životu...Šta to znači?Da zaljubljenost nije odnos koji je zasnovan na dobrom poznavanju stvarnosti.Zaljubljena osoba često ne poznaje onog drugog kakav je on zapravo...Za to je kriv psihički proces koji se,takođe odigrava na polju nesvesnog,a psiholozi ga nazivaju idealizacijom...
Naposletku,razlike između očekivanog(zamišljenog) i stvarnog partnerovog ponašanja mogu postati toliko velike da nikakav psihički mehanizam više nije u stanju da ih premosti.Tada dolazi do sloma.Do prestanka zaljubljenosti.U tim trenucima se može javiti razočaranost...
Srećom zaljubljenost može prerasti u ljubav.Kako ćemo znati da se to dogodilo?Kada na pozitivan način počnemo da posmatramo voljenu osobu u stvarnom svetlu.Onakvu kakva zaista jeste.I to nam se dopadne.Možda još više nego kada smo bili zaljubljeni.Za razliku od zaljubljenosti,koja je stvar privida,ljubav je stvarnost u kojoj se drugi vidi onakvim kakav jeste.Kada se ta stvarna slika probije kroz idealizovanu predstavu,tada zaljubljenost prelazi u ljubav...Ima i onih koji ostaju zauvek zaljubljeni,a da nisu dotakli ljubav.To najčešće biva kada čovek čezne za "objektom" svoje zaljubljenosti,ali se njihov odnos iz nekog razloga ne ostvaruje(na primer kada se osoba plaši da priđe i da izrazi svoje simpatije jer je uverena da će biti odbijena,ili kada neka viša sila razdvaja par).Tada zaljubljenik nije u prilici da kroz odnos sa stvarnim partnerom ustanovi ko je taj drugi,a samim tim gubi i priliku da se razljubi."
("Politikin zabavnik".br2662)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Mislim da nije nemoguće zaljubiti se ponovo u istu osobu. Ne radi se tu samo o otkrivanju detalja koji ranije nisu bili uočljivi ili izraženi već i o drugačijem vrednovanju u shvatanju okolnosti koje su dovele do obljubljivanja.
U kontekstu pitanja koje je postavio i objasnio zjovan29... ne radi se o obljubljivanju već o različitim nivoima zaljubljenosti ali na neki način i težnji da kroz upoznavanje partnera i pored postojeće zaljubljenosti pojavi se novi detalj koji će već postojećem emotivnog stanju pojačati snagu. Naravno da je to moguće yes3
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Bilo bi divno kada bi se moglo uvek iznova zaljubljivati u istu osobu, ali ne verujem da to tako moze. Zaljubljenost prelazi u ljubav i ljubav kasnije u braku bude samo veca......
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne verujem ni ja u novo zaljubljivanje ali nikad ne reci nikad.
Ako je zaljubljenost zaista potrajala a onda prestane, mislim da je nemoguće "ubediti" srce da može nastavi gde je stalo...
A to za ljubav i brak ne znam, još nemam ta iskustva :smile:
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
Nikad se nisam 2 puta zaljubio u istu osobu i u mom slucaju je to nemoguce.
Ne mogu ni da razumem one koji to mogu jer se zaljubljujemo u neku nasu predstavu o nekome, u neki nas ideal a vremenom upoznajemo tu osobu i uvidjamo da se slika promenila.
Kako se ponovo zaljubiti u onu iluziju koju si nekad imao kad shvatas da je sve to bila tvoja projekcija.
 
Natrag
Top