Zamena PROCESORA 775!? PROBLEM

UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Skini CPU-Z odnosno ukoliko imaš već idi na opciju mainboard pa ćeš videti podatke o ploči i o verziji BIOS-a.

softwares-cpuz-03.jpg
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
upload_2014-5-4_23-19-1.png


Evo svih tih podataka, ali ne znam kako na osnovu njih da vidim da li ova verzija BIOSa podrzava procesor e7600? ako ne kako da vidim koji mi BIOS treba?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Ok. Sada smo već sigurni da je odgovarajući BIOS za tvoju matičnu 731F1P27
što možeš i proveriti na sajtu, kao i da ploča podržava procesore: Intel® Core™2 Extreme, Core™2 Duo, Pentium® Dual-Core, Pentium® D, Pentium® 4, Celeron® D, Celeron® processors, Socket T (LGA775) ...
Sada odluči da li ćeš flešovati BIOS novijim (8/6/2008), dostupnim na sajtu, i da li je procesor koji imaš, ukoliko ne bude radio posle ažuriranja BIOS-a ispravan?!?
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Dakle ako sam shvatio treba da azuriram BIOS sa ovim 731F1P27 i kada to uradim da stavim procesor e7600 i ako je on isravan moralo bi sve da radi jeli tako?
samo me zanima da li ce stari procesro raditi na novi BIOS ako to znas?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Dakle ako sam shvatio treba da azuriram BIOS sa ovim 731F1P27 i kada to uradim da stavim procesor e7600 i ako je on isravan moralo bi sve da radi jeli tako?
samo me zanima da li ce stari procesro raditi na novi BIOS ako to znas?
Da, 731F1P27 je BIOS za tu vrstu matičnih. Procedura je kao iz posta gde je opisano ažuriranje sa USB samo što u ovoj arhivi 731F1P27 imaju dva fajla, BIOS i AFUDOS.exe
Hoće raditi stari procesor, bez brige!
I naravno u mini DOS-u kucaš
afudos 731F1P27.ROM
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Sve sam shvatio i pokusavam da uradim i na najglupljem koraku posrcem, uglavnom skinuo sam onaj progaram Rufus i napravio MS-DOS, i zatim stavio one dve datoteke na USB i restartovao komp postavo First Boot Devide da bude USB zatim restartovao komp i on jednostavno kao da nista ne nalazi na tom USBu pocne da podize sistem, onda sam stavio i ostala dva kao po prioritetu prvi drugi i treci da svi budu USB i ista stvar se desava.
ILi je moj komp poseban ili ja u necemu gresim?
Ne verujem da ima neke veze ali evo da naglasim da imam dva operativna sistema Win 7 i Win XP.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Sve sam shvatio i pokusavam da uradim i na najglupljem koraku posrcem, uglavnom skinuo sam onaj progaram Rufus i napravio MS-DOS, i zatim stavio one dve datoteke na USB i restartovao komp postavo First Boot Devide da bude USB zatim restartovao komp i on jednostavno kao da nista ne nalazi na tom USBu pocne da podize sistem, onda sam stavio i ostala dva kao po prioritetu prvi drugi i treci da svi budu USB i ista stvar se desava.
ILi je moj komp poseban ili ja u necemu gresim?
Ne verujem da ima neke veze ali evo da naglasim da imam dva operativna sistema Win 7 i Win XP.

Nema to veze sa operativnim sistemom. Ili nisi napravio usb kako treba ili nisi iskopirao prave failove...
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
Pronasao sam USB i otvorio ga, ukucao dir i izlistalo mi sve fajlove koje imam na USB-u i komandom AFU892 koje je ime jednog od fajlova pokrenula mi se kao dodatna stranica u kojoj pise: File name to program i tu bi shvatam trebalo da ukucam ime fajla "731F1P27" i da on pokrene instalaciju novog biosa sto mi ne uspeva.
Sta god da ukucam cak i afudos 731F1P27.ROM on to kaoucita i pita me da sacuva stari bios ja kliknem da on to odradi sacuva ga pod imenom koje sam zadao ali posle toga kaze da ne moze da pronadje fail koji sam ja ukucao prethodno za instalaciju novog biosa?
 
Učlanjen(a)
11.06.2011
Poruka
45
E USPEO SAM DA NADOGRADIM BIOS ZAHVALIO BIH SE NA VELIKOJ POMOCI. AKO NISTA NAUCIO SAM NESTO NOVO A STO JE KORISNO ZNATI.

Evo i dokaza da sam uspeo :) datum 30.07.2008 verzija.
Samo sto i dalje nisam resio svoj prvobitni problem kada stavim procesor E7600 sve pocne da radi kuleri i sl ali sliku na ekranu ne mogu da dobijem? da li je mozda procesor u kvaru ili postoji jos neka caka?
now.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Samo sto i dalje nisam resio svoj prvobitni problem kada stavim procesor E7600 sve pocne da radi kuleri i sl ali sliku na ekranu ne mogu da dobijem? da li je mozda procesor u kvaru ili postoji jos neka caka?
Kada staviš procesor E7600, staviš li termalnu pastu i pričvrstiš li kuler kako treba?
 
Natrag
Top