Zahtevi, Saveti, Rezervni delovi, Pomoć

Učlanjen(a)
28.02.2023
Poruka
15
Peugeot 307, problem sa paljenjem, zaključan računar

Parkiran Pežo 307, ujutro neće da upali. Ne vergla, samo škljocne i pogase se lampice na tabli. Majstor bio, mjerio akumulator, kaže crko, ja kupio novi, spojio i ista stvar. Autoelektričar ga spojio na dijagnostiku, sve mu je ispravno, jedino, kaže, može biti da se zaključao računar, ali on to ne zna riješiti. Ako neko može pomoći (kodiranje ili nabavka drugog polovnog ispravnog računara i kojeg) bilo bi mi drago.
 
Učlanjen(a)
28.02.2023
Poruka
15
Ovdje izgleda nema autoelektričara, svi rade. Treba mi samo savjet, pošto se s ovim pežoom dešava nešto čudno. Danas sam ga trebao odšlepati do autoelektričar, reda radi pkrenem ključ...i...zavergla i upaki ko metak. Autoelektričar mi kaže da nema potrebe da mu dovozim auto jer on sad ne može vidjeti ništa i da ga vozim pa da vidim šta se dešava Pada mi na pamet ako stanem negdje malo dalje na putu mogu samo da ga zapalim, da se ugrijem i da odšetam. Posebno što su na autu i navoji za poteznicu uništeni pa ga ni šlepati ne bi mogao. Moji me tjeraju da idemo na godišnji kolima, a sad nešto baš i nisam raspoložen za putovanja. Savjet neki?
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
113
Da li neko može da mi napiše da li moram da stavim gume sa oznakom 215/50/17 95V (takva je preporuka proizvođača) ili mogu da stavim i sa oznakom 95W, 95Y i ZR jer imaju bolji indeks brzine?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Naravno da može, samo nema nikakvog smisla osim ako nisu jeftinije (redak slučaj). ZR sigurno nisu :D
 
Natrag
Top