Zabrinjavajući trend: Na ovaj način danas raskida 80 odsto parova

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Zabrinjavajući trend: Na ovaj način danas raskida 80 odsto parova

Glavni razlog je slabost.

190465868559098f5db1580342220225_w640.jpg


Ranije su parovi prolazili kroz čitavu dramu raskida, a glavni cilj je bio smisliti bezbolan način da kažu partneru da žele prekid, a zatim temeljno razgovarati o odluci.

Danas su se stvari promenile, te pripadnici generacije milenijuma rade to na drugačiji način.

U poslednje vreme, sve je veći broj veza u kojima partneri ne raskidaju na "regularan" način (svađa, razgovor, opširan mail, kratka poruka), već jedan od njih nestaje poput duha.

Dok se u jednom trenutku čini da je sve u redu i da ste u najnormalnijoj vezi sa partnerom, u drugom…puf! Nestao je!

Tada nema objašnjenja ni kratke poruke poput "Žao mi je, nije do tebe", već samo puko nestajanje- bez traga i glasa.

Ovo dokazuje i studija koju je sproveo tim aplikacije za upoznavanje "Plenty od Fish", a koja je pokazala da je čak 80 odsto mladih u dobi od 18 do 33, ostavljeno bez ikakvog objašnjenja.

Mnogi smatraju da je ovaj novi trend nastao kao posledica porasta sve većeg broja aplikacija ili takozvanog FOMO sindroma? A postoji mgućnosti da su ljudi novog doba shvatili da je ovo najlakši način da pobegnu iz veze koja im ne odgovara.

(B92/Superžena)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Upravo tako. :)
Ne bih da zvučim matoro, ali u neko "moje" vreme, bilo je nepristojno raskinuti preko telefona. O ovakvom raskidu nije bilo ni govora.
Danas je sve moguće... nažalost. :(
 
Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Ма, не бих ја уопште генерализовао... Могуће је да оно што се дешава око нас и није реална слика света, већ ми уочавамо оно што нам окупира мисли... :)

Управо у томе и лежи лепота, када је све могуће. На срећу, рекао бих... :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Ih, ti odmah širiš temu.
Sve je moguće, a isplivava na površinu samo najgore. O onom lepom se retko priča.
A ovo u članku je zaista grozno.
 
Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Тема је сама по себи широка...
Испливава увек оно што видимо, само је оно што сматрамо горим, јарко офарбано, па се лакше уочи. Оно добро је неутрално и скоро да се не примећује уколико не обратимо пажњу на то... :)

Добро, мада мислим да и у том грозном има нешто лепо. Ако немаш времена да некога упознаш, онда бар научиш како би требало убудуће бити... :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Nema ništa lepo u tome da nestaneš bez ikakvog objašnjenja i ostaviš nekoga u totalnom rebusu. Na šta to liči? Svakom normalnom čoveku potrebno je neko objašnjenje, pa makar i laž, da bi lakše preboleo i krenuo dalje.
Jeste, ti na sve gledaš pozitivno, ali to zaista nema ni trunke pozitivnog, nije čak ni pristojno, a o tome koliko je sebično i da ne govorimo.
 
Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Опет нисам успео да речима дочарам своје мисли... Лепо може бити сазнање које ће помоћи у неким будућим ситуацијама.

Што се раскида, уопштено, тиче, свако кидање било чега је болно, само по себи. Себичност и неодговорност ту играју велику улогу, јер, најлакше је раскинути ако нешто не иде, не желећи притом да себи признамо да, иако смо у праву, и друга страна је у праву...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Saznanje koje će pomoći u buduće, pomoći će onome koji raskida. A šta je sa onim drugim? Raskid je bolan sam po sebi, ne treba ga činiti još bolnijim time što će neko jednostavno nestati, bez traga.
Ne znam, ja sam sa svim svojim bivšim "partnerima" (trenutno mi ne pada bolji izraz na pamet) ostala u dobrim odnosima i lepo se osećam kad ih sretnem, bilo uživo ili na netu. Volim da čujem kako su, šta ima novo, da pomognem ako im nešto treba. Sve je to u redu, ti ljudi su deo moje prošlosti i razlog zašto sam danas ovakva kakva jesam.
Zato mi je ovaj "trend" u članku tako grozan.
 
Učlanjen(a)
20.02.2013
Poruka
535
Можда звучи грубо, али се само може научити на тешким искуствима. Лака или лепа не остају дуго у сећању колико тешка, јер се улаже далеко више напора и енергије да се превазиђу тешки моменти. Али, да не ширимо тему...

Слажем се да је и у најмањем неспоразуму потребно појашњење и разговор, да би се ствари разјасниле. Приликом раскида је потребно много више разговора и пажљиво бирање речи.
И онда обично буде добро и одрже се лепи односи после везе... :)
 
Natrag
Top