Zabrana administratora

Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Da li postoi mogucnost da instaliram neki program ako nisam administrator?? Rec je o racunaru na posu na koji je jedan da ga nazovem kreten koji se bavi racunarima u firmi stavio zabranu pa ne mozemo nista da instaliramo.. Sef nas pusta a on se pravi pametan.. Pa bih vas zamolio ako postoji mogucnosta da mi kazete kako, u pitanju je Linux OS... Hvala :D
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Da li postoi mogucnost da instaliram neki program ako nisam administrator?? Rec je o racunaru na posu na koji je jedan da ga nazovem kreten koji se bavi racunarima u firmi stavio zabranu pa ne mozemo nista da instaliramo.. Sef nas pusta a on se pravi pametan.. Pa bih vas zamolio ako postoji mogucnosta da mi kazete kako, u pitanju je Linux OS... Hvala :D

 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Mislim da nije to.. Posto sifru ne kucamo nigde.. Sve je otvoreno ali jednostavno nije dozvoljena instalacija.. Kada nesto pokusam da instaliram pise nesto al sad ne znam sta posto sam kod kuce..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Mislim da nije to.. Posto sifru ne kucamo nigde.. Sve je otvoreno ali jednostavno nije dozvoljena instalacija.. Kada nesto pokusam da instaliram pise nesto al sad ne znam sta posto sam kod kuce..

Pa ako ne uspeš dobiti admin privilegije ,napravi backap ,te reinstaliraj linux !
Ili napravi dual boot istog sto je možda i bolje !

Možda taj linux ,sam po sebi nije uredu ?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Moguce da ako postoji vise accounta na istom racunaru, da imate ograniceni pristup i da ne mozete zbog toga instalirati nista. Pretpostavljam da je operativni sistem PClinux OS, a nisam ga bas nesto koristio...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Sigurno nije u pitanju sistem.. Na tom racunaru je Linux ali ima jos racunara sa Windows sistemima u firmi na koje takodje ne moze nista da se instalira.. Nisam jos bio na tom radnom mestu od kad sam postavio temu.. Radim kao portir u garazi pa na tom racunarau belezimo ulaske i izlaske vozila.. Cim opet budem bio tamo slikacu u cemu je problem..
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Moguće da je instaliran neki "Deep freeze" ili sličan sistem zaštite. Ima tu još mogućnosti, biće interesantno videti šta piše, kad budeš postavio sliku.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Evo slika... Na prve dve se vidi sta se desi kada pokusam da instaliram BS player i Winamp a treca slika je kada pokusam da promenim ime na racunaru.. Postoi samo jedan nalog...
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    244,2 KB · Pregleda: 60
  • Screenshot-1.png
    Screenshot-1.png
    244,4 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot-2.png
    Screenshot-2.png
    358,7 KB · Pregleda: 47
Natrag
Top