Za Za Gabor - monstrum ili diva?

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Novi detalji iz života holivudske glumice


Za Za Gabor - monstrum ili diva?




Izvor: Blic M. Vukelić | 08. 01. 2011. - 17:12h | Foto: AP

Nakon objavljivanja vesti da je slavna holivudska glumica Za Za Gabor na samrti, u medijima se pojavio veliki broj hvalospeva ovoj divi, ali jedan tekst je pokazao da je Za Za u svom životu bila daleko od anđela. Britanski pisac Dejvid Geri oglasio se tekstom u “Dejli mejlu” u kojem opisuje svoje iskustvo asistenta Za Ze Gabor, iz kojeg se vidi da je ona zapravo oduvek bila beskrupulozna i surova osoba s čestim rasističkim ispadima.
104738_gabor-03-foto-ap_f.jpg

Za Za Gabor


Geri između ostalog opisuje situaciju u kojoj joj je praktično spasao život pre trideset godina, ali nikad od nje nije dobio ni reč "hvala".

Sve se desilo kada je Za Za unajmila novu pomoćnicu crnkinju, s kojom se žestoko posvađala zbog trivijalnog nesporazuma, da mi zatim utrčala u Gerijevu kancelariju i dreknula: “Reci toj j... kučki crnčugi da je otpuštena!”.

Nesreća
104739_gabor-04-foto-afp_kf.jpg

Za Za Gabor danas ima 93 godine i ovih dana je čeka amputacija noge, zbog komplikacija nastalih nakon nezgode u julu prošle godine, kada je slomila kuk. Inače, 2002. godine je doživela saobraćajnu nesreću zbog koje je završila u invalidskim kolicima i od tada ne dozvoljava da je paparaci fotografišu.
Služavka je nakon toga nasrnula na Za Zu Gabor držeći u ruci ogromnu pepeljaru, nameravajući da joj razbije glavu, ali je u tome sprečio Geri.

"Upravo sam joj spasao život, a nije mogla ni da mi kaže 'hvala' - ogorčen je Geri, koji svoju nekadašnju gazdaricu opisuje kao ubedljivo najneprijatniju osobu koju je upoznao u životu, koja uživa u tome da nanosi bol osobama koje ne mogu same da se brane.

Osim toga, on tvrdi da je Za Za, glumica mađarskog porekla, imala česte antisemitske ispade, pa je jednom prilikom čak njega optužila da je zapravo Jevrejin čije je pravi ime Dejvid Gitelson i da joj je krao nakit.

Teško je izbrojati sve pomoćnike i posluženje koje je tokom karijere otpustila, najčešće uz najgrublje uvrede, a i nakon otpuštanja nije im davala zarađene plate nego bi namerno pogrešno popunila ček.
 
Natrag
Top