Za pet dana otvaranje "Skejt parka" u Novom Sadu

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Za pet dana otvaranje "Skejt parka" u Novom Sadu

RTV 11.06.2010 15:29



Prvi skejt park, u Limanskom parku, biće otvoren za pet dana, najavio je direktor Zavoda za izgradnju grada (ZIG) Borislav Novaković. Ljubitelji ekstremnih sportova, moći će da uživaju na terenima za vožnju skejtova, rolera i BMX bicikala.

Do sada je završena izgradnja podloge, javne rasvete, ograde i postavljene su klupe, a završava se i montiranje rekvizita i popoločavanje prilazne staze, a ukupna vrednost investicija je 25 miliona dinara.
"Kao što vidite radovi na "skejt parku" privode se kraju. Znam da će još neko vreme, stepenište kod SNP-a biti mesto okupljanja i znam da će ih emocije vući na to mesto. Evo ja upućujem apel, za pet dana ovo igralište će biti gotovo, i ja ih pozivam da koriste teren za skejtere ovde u Limanskom parku", poručio je direktor ZIG-a Borislav Novaković
Povodom otvaranja planiran je i sportski program, a predviđeno je i takmičenje u vožnji skejtova , rolera i BMX bicikala. Uz to, biće organizovani i koncerti, kao i nastupi Disk džokeja.
"Oko 19. juna smo planirali otvaranje, na koje će doći više od 300 takmičara iz Hrvatske, BiH, Makedonije, Mađarske... dovodimo i četiri profesionalna skejtbordera iz Francuske, koji će pokazati sve mogućnosti ovakvog objekta“, kaže Miloš Vukotić iz Skejtbord kluba „Megdans“.
Direktor ZIG-a najavio je otvaranje fitnes terena u Limanskom parku, ove godine.
"Ja zaista verujem da će uz dečije igralište, skejt teren i fitnes na otvorenom, Limanski park biti najvažnije mesto okupljanja mladih Novosađana“, zaključio je Novaković.
Novi skejt park, uklapa se u postojeće sadržaje Limanskog parka, koji bi zaista mogao da postane mesto gde će mladi rado provoditi vreme baveći se sportom.





 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Zaista jedva čekam (ja sam mama jednog skejtera)!

Imam saznanja da će tu stari i iskusni skejter pmagati i upućivati ove mlađe... Ne baš kao škola, više kao savetovalište...;)i
 
Natrag
Top