Za koji operativni sistem da se odlucim?

Član
Učlanjen(a)
10.02.2010
Poruka
13
Pozdrav. Trenutno imam neko smece od OS-a pa hocu da ga mijenjam,a posto igram World of Tanks,ne znam koji bi mi najbolje odgovarao.Hajde da krenem od konfiguracije: Intel 3.0GHz, HDD 60GB, RAM 2-3GB, Graficka Powercolor hd4830 512mb ddr3.
E sad,u ponudi imam sledece sisteme: WinXP(klasicni),WinXP Utimate,Win 7. Sta je najbolje da dignem od ovih sistema sa datom konfiguracijom i od koliko bita(32 ili 64). Grafa je skoro uzeta nova,podrzava directX 10,pa samtram da bi Win7 dobro radio posao,posto su mu noviji drajveri i podrzava noviji directX ali ne znam stvarno,necu da se pokajem kad dignem sistem.Sta bi najbolje lezalo ovoj konfiguraciji,da cujem vase misljenje. P.S(Obavezno mi napisite i koliko bita 64 ili 32,posto se ne razumem dobro u to).
Hvala :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav. Trenutno imam neko smece od OS-a pa hocu da ga mijenjam,a posto igram World of Tanks,ne znam koji bi mi najbolje odgovarao.Hajde da krenem od konfiguracije: Intel 3.0GHz, HDD 60GB, RAM 2-3GB, Graficka Powercolor hd4830 512mb ddr3.
E sad,u ponudi imam sledece sisteme: WinXP(klasicni),WinXP Utimate,Win 7. Sta je najbolje da dignem od ovih sistema sa datom konfiguracijom i od koliko bita(32 ili 64). Grafa je skoro uzeta nova,podrzava directX 10,pa samtram da bi Win7 dobro radio posao,posto su mu noviji drajveri i podrzava noviji directX ali ne znam stvarno,necu da se pokajem kad dignem sistem.Sta bi najbolje lezalo ovoj konfiguraciji,da cujem vase misljenje. P.S(Obavezno mi napisite i koliko bita 64 ili 32,posto se ne razumem dobro u to).
Hvala :)

Ja bih ti preporucio WIN7 PROFESIONAL SP1 32bita razlika izmedju 32 i 64bita je ta sto 32bitni os ne vidi vise 3.2 do 3.5gb rama!
Zasto Pro zato sto za obicnog korisnika razlike izmedju pro i ultimate su jako male!
zasto sp1 postedeces sebe dodatnog downlouda i nadogradnje na service pack1 sistem ce manje mesta zauzimati na hardu!
Pri kreiranju C sistemske particije particije stavi je da bude oko 20-25gb s obzirom da ti je hard malog kapaciteta
sve zavisi koliko i koje ces programe koristiti!
Toliko od mene ako sa nesto propustio neko ce me dopuniti!
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Ja msm da ce ti na takvoj konfi XP ici kao po loju.
A ako ti hoces instaliraj Win 7 ili Win 8 32 bit (ako ti je stalo do efekata i okruzenja).
Sve ostalo ti je rekao "komsija76".
 
Član
Učlanjen(a)
21.11.2011
Poruka
121
Sva konfiguracija na tvom kompu je u redu za Windows 7 osim HD sa 60GB, Win7 je zahtevan program sa upload-om zauzece ti preko 20GB na Hard Disku. Moja preporuka Win.XP sa SP3, e sad ako hoces da izgeda kao 7-ca skini neku temu instaliraj i zavrsio si posao.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
pazi win 7 ce ti trositi mnogo vise resursa, a xp nije losiji od win 7, mozda na oko malo ruzniji ali i to se da srediti. 64 bitni sistem ti treba ukoliko imas 4+Gb ram tako da je bolje 32bitni, jer nista ne dobijas sa 64, mozda bi cak izgubio zbog toga sto bi ti trebale pojedine stvari za 64 bitni sistem, recimo vc redistributable svi za 32 i 64... .net paketi i slicno. Moja preporuka xp, a ako ti je dosadio izgled, moze preko tuneup utilities najlakse da promenis ikonice, nadjes nove teme, ili u krajnejm slucaju potrazi otkljucan aston shell ili nesto slicno..
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Ma dokupis hard disk i instaliras win 7,i nista se ne boj.Koji god od operativnih sistema instaliras opet ce ti ostati taj problem oko malog hdd, a kad dokupis vidjeces i da ce manje kociti sistem.
 
Natrag
Top