You tube problem

Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Problem je sledeci moj komsija ima stariji komp i nedavno je dobio ADSL i sve radi perfektno osim tjuba,naime kada se startuje bilo koji klip sa tjuba opterecenje procesora skoci na 100% i pocne da strasno da secka,sistem je nedavno reinstaliran i probao sam sa zilion verzija flash plejera,raznih browzera podesavanja i ko zna cega ali bez rezultata,pa mi na kraju ponestalo ideja.Ako neko ima jos koju ideju ili slicno iskustvo...hvala unapred
Konfiguracija je :

Intel Celeron na 2,4
Ploca Asus p4vp-mx
Grafa Vidia GF 440mx 64mb
700 i kusur DDR1 rama i WD hard od 250 giga
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
1. nadogradnja u servisu (ne znam koliko se isplati)

2. Kupi novi (100 % se isplati)
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Jedino što bi tu moglo da pravi problem jeste grafička. Taj model je izuzetno loš u svakom pogledu.
Neka zameni tu MX440 za nešto.... ama, neka bude čak i FX5200 (Nvidia) ili radeon9200.. (ati) ... rešiće problem i sa tim dinosaurusima...

A ti, ako te ne mrzi, probaj da mu nađeš što novije "detonator" drajvere za tu kršinu od grafičke...

Od komponenti koje si nabrojao, jedino mi je to parče sra** sumnjivo.. Sve ostalo... šta ja znam... celeron na 1.7 ghz, pa nema problema oko fleša. Konfe sa po 512 mb rama i ne zezaju, itd...
MX440 serija kartica je nešto najtužnije što se moglo napraviti za računar.

Btw, koje video kodeke koristi ta konfiguracija?
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Pa ta serija grafickih jeste katastrofa ali meni nejde u glavu to da filmovi rade besprekorno sa malim opterecenjem procesora dok oni bedni klipovi na tjubu ga nabiju do 100% opterecenja!!???
Sto se tice kodeka mislim da sam instalirao poslednje koje su izasli...
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ma kakav nov komp, ne pricajte budalestine, rekao je da je klokovan na 2.4, vidi ti u task manager-u koliko procesa ima pa javi, ako ih ima preko 30 onda da to malo spustimo tako da procesor radi normalno
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
To sam i ja pomislio i ostavio samo nephodne procese ali ista prica,cak sam u medjuvremenu probao i sa ati 9600pro 256Mb i nema promene proc se zapuca na 100% i nemrda...
 
Natrag
Top