XP+Windows 7 + Linux na jednom HDD

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Insalacija XP Window 7 i Linuxa na jednom hadru

Verovatno dosta vas zna za ovaj postupak ali nije na odmet da ga obrazlozim jer sam ga detaljno testirao

XP+7+Linux.jpg

poenta svega je sto sa jednog na drugi sistem prelazite samo posle restarta compa i ova varijanta je mnogo bolja nego recimo virtualni disk(XP mod kod Windows 7) a videcete zasto.Svaki sistem koji startujete radi potpuno stabilno i trosi resursa kao da je sam na hardu dok ostali nepodignuti sistemi {spavaju} to jest kao da ih nema na disku.Pogledajte moju konfiguraciju sa kojom su instalirani sva tri sistema:

moj comp.JPG

dok sa ovom konfiguracijom da pokrenem XP virtualni mod bi mogao samo da sanjam.
Pa da krenemo:
Uzmite instalacioni Windows XP ubacite ga i obrisite sve particije sa diska(ja sam koristio disk od 40GB Kreirajte tri identicne particije (moze i dve)ali gledajte da ne budu manje od 18GB.Sada imate kreirane C D i E Particije.Formatirajte samo C particiju i tu instalirajte XP.Ubacite programe,update i sl.Ondacete da skinete Easy BCD 2.0.2 sa sledeceg linka:


Kod:
[url=http://neosmart.net/dl.php?id=1]Download EasyBCD 2.0.2 - NeoSmart Technologies[/url]
raspakujte ga stavite ga ja sam recimo u C-Download
Sada ubacite Windows 7 instalacioni disk i restartujte comp-posle boottovanja odaberite custom instalaciju-obelezite D particiju-formatirajte je i tu instalirajte Windows 7.Kada zavrsite isto update instal.programa i dr.Restartujte comp-dobicete boot menu gde je Windows 7 primarni-ako nista ne dirate podici ce se sedmicaAko sa strelicama gore-dole odredite drugi os podici ce se XP.Malo se igrajte sa ovim pa posle kada ste na Windows 7 ubacite instalacioni ubuntu CD.E sada zato je kreirana ona treca particija da bi se ubuntu tamo instalirao.Ja tek od skoro radim sa Linuxom tako da nisam eksperimentisao-samo idite na next a linux ce sam odrediti gde ce da se instalira.Kako ovu E particiju nisam formatirao mozda je to greska-jer sam bas tu hteo da se Linux instalira.Ali iovako je proslo dobro.Kada se zavrsi instalacija isto update,programi po zelji i restart compa.Sada prilikom bootovanja Linux je primarni tako da ako nista ne dirate on ce da se podigne.Ako spustite strelicu na Windows 7 boot opet dolazite naonaj prvi boot prozor-ako tu nista ne dirate podici ce se Windows 7-ako strelicama odredite drugiOS podici ce se XP.Isprobajte sve kombinacije par puta (dok sve to ne legne)kako treba i posle toga ce podizanje bilo kog os ici kao da je sam na hardu.

xp+7+linux welkome.jpg

Jos nesto.Da vas ne bi bunilo recimo kada je podignut XP on je na C particiji a kada je podignut Win 7 on se isto prikazuje kao da je na C particiji.pozz
 
Natrag
Top