XII dan: Hrvatska i Meksiko igraju za prolaz

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.547
XII dan: Hrvatska i Meksiko igraju za prolaz
Dvanaestog dana na Svetskom prvenstvu u Brazilu počinju utakmice poslednjeg trećeg kola u grupnoj fazi.


156248057453a7d34a3fd31915121614_w640.jpg
Beta/AP
Od 18 časova u B grupi Holandija i Čile odlučiće u međusobnom duelu pobednika grupe, dok Španija i Australija igraju meč bez rezultatskog značaja.

Od 22h igraju se mečevi u grupi A u kojoj je znatno komplikovanija situacija. Brazil igra sa prežaljenim Kamerunom i u najboljoj je situaciji, dok će Meksiko i Hrvatska u međusobnom duelu odlučiti ko će sa druge pozicije u dalji tok takmičenja.

Meksiko je u boljoj poziciji, ima bod više, pa bi mu i nerešen ishod garantovao prolaz u osminu finala.

Holandija je uz Francusku reprezentacija koja je u prve dve runde verovatno najviše pokazala u Brazilu, a sada će igrati protiv Čilea za prvo mesto u grupi. Holanđani imaju bolju gol razliku pa bi im i nerešen rezultat odgovarao.

102131995353a7d34b9bee9754055906_w640.jpg
Beta/AP
Selektor Van Gal jasno je rekao da želi da izbegne Brazil u osmini finala.

“Ako bismo mogli da biramo, radije ne bismo da igramo s Brazilom, mada ni Hrvatska ili Meksiko nisu loši rivali. Ipak, mislim da domaćin svetskog prvaka uvek ima prednost“.

Čile i Holandija do sada su se samo jednom sastajali i meč je završen bez pobednika – 2:2. U drugom duelu ove grupe šampioni sveta Španci opraštaju se od Brazila duelom protiv Australije koja takođe nije osvojila ni bod u prva dva meča.

Mnogo zanimljivije će biti u A grupi, gde bi najzanimljivije trebalo da hude u duelu Hrvatske i Meksika. Ekipa Nika Kovača ima tri boda iz prve dve utakmice, a Meksikanci imaju bod više, pa su u boljoj situaciji.

27326650953a7d34d29240795912991_w640.jpg
Hrvati imaju čemu da se nadaju. Ove dve selekcije do sada su odigrale tri meča, a dve pobede ostvarila je upravo Hrvatska. Kovač veruje u svoj tim i prebacuje pritisak na rivala.

"Ako ikome trebaju drhtati kolena, to je Meksiko, Mislim da možemo napraviti nešto istorijsko. Imam ekipu koja je rasla, od Islanda do danas. Imam kvalitetne i inteligentne igrače, vidi se kako igrači razumeju našu filozofiju, a kad imate ekipu kakvu ja imam, imate pravo razmišljati pozitivno", kaže Kovač.

U drugom duelu ove grupe Brazil igra sa prežaljenim Kamerunom. Tim Felipea Skolarija nije oduševio u prve dve runde, ali ipak ima dobru šansu da obezbedi prvo mesto u grupi. Pobeda bi Brazilu donela najverovatnije prvo mesto u grupi, a u dosadašnja četiri međusobna meča ’karioke’ su ostvarile tri pobede protiv Kameruna.

Grupa B:

Sao Paulo: Holandija – Čile (18h)
Kuritiba: Australija – Španija (18h)

Grupa A:

Brazilija: Kamerun – Brazil (22h)
Resife: Hrvatska - Meksiko
 
Natrag
Top