Word document menja mesto na desktopu nakon editinga?

Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
Poštovanje, molim za pomoć oko rešavanja ovog problema, naime na Windows 10 sam prebacio foldere i fajlove sa W7 usb stikom i na desktopu su mi word documenta, imam dva problema: 1)dokument menja mesto nakon editinga (premešta se na vrh desktopa iako je auto arrange diejblovan) i 2)raspored ikona u folderu ne mogu menjati (raspored po želji). Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
dokument menja mesto nakon editinga (premešta se na vrh desktopa iako je auto arrange diejblovan)
Desktop je direktorijum koji se nalazi u tvom user direktorijumu.
U fajl menadžeru koji koristiš uđi u Desktop direktorijum i pomoću view menija izaberi način prikaza.

raspored ikona u folderu ne mogu menjati (raspored po želji).
Raspored ikona se može menjati u svakom fajl menadžeru.
U fajl menadžeru koji koristiš uđi u željeni direktorijum i pomoću view menija izaberi način prikaza.
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
Zahvaljujem na odgovoru ali nisam uspeo na taj način, obzirom da se radi o laiku imate li za mene neki tutorijal. Dešava mi se da nakon editovanja word dokumenta isti promeni lokaciju na desktopu _(ne ostane na zadatom mestu), a iskljucena je opcija auto arrange i podesio sam view tiles. Može li se na drugi način to rešiti? Hvala
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Niste rekli koji office je u pitanju. Mislim da je u office 2010 postojao bug, vezan za compatibility layere potrebne za ranije verzije. Resenje je bilo da snimate dokumente u .docx ili u nekim slucajevima, mozete napraviti novi dokument, prekopirati rad iz originalnog dokumenta, obrisati originalni dokument sa desktopa, i nalepiti sadrzaj u novi dokument. Naravno da ne bi doslo do greske neke i da ne bi izgubili podatke, najbolje je da sacuvate kopiju fajla na drugoj lokaciji. Uglavnom, u pitanju je bug, tako da nije nista vezano za podesavanja u windows-u ili u office-u. E sad nisam siguran da li ce nesto od predlozenog resiti problem, ovo je nekada radilo, ali na ranijim verzijama OS i office...
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
Hvala, sledeća je stvar u pitanju-naime na novi komp (windows 10pro, office 2007) sam sa usb prebacio dokumentaciju sa (win SP3, office 10) i imam probleme da mi se na nekim fajlovima word dokumenata poremetio tekst kompletno tj nema razmaka među rečima i slično i posle svakog editovanja prebacuje ga na drugu lokaciju. A takođe, pre sam mogao u okviru foldera manipulisati fajlovima manuelno tj kako želim slagati fajlove (raspored) a sada ne mogu. Pokušaću na taj način.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
obzirom da se radi o laiku imate li za mene neki tutorijal.
Tutorijal za šta: kako preći u neki direktorijum, kako naći Destop direktorijum, kako "složiti" fajlove u nekom direktorijumu,...?
Svako od ovih pitanja spada u bazično korišćenje win-a i internet je prepun takvih tutorijala. U zavisnosti koje pitanje ti pravi problem, unesi ga u pretraživač i sigurno ćeš dobiti dosta pravih odgovora.

Dešava mi se da nakon editovanja word dokumenta isti promeni lokaciju na desktopu _(ne ostane na zadatom mestu)
To je već napisano u prvom postu.
Raspored prikaza fajlova ne kontroliše word, office,... ili neki drugi programi, već program iz kojeg se lista fajlova posmatra, tj. fajlmenadžer. U win-u je to najčešće "File Explorer".

... a iskljucena je opcija auto arrange i podesio sam view tiles. Može li se na drugi način to rešiti?
Kako si došao do "auto arrange"? Desni taster na Desktop-u? Tamo potraži "Sort", "Arrange" ili slično i izaberi način sortiranja/aranžiranja fajlova. Ili u pretraživač unesi "kako sortirati fajlove na desktopu" ili "sort files on desktop" ili ...

... na novi komp (windows 10pro, office 2007) sam sa usb prebacio dokumentaciju sa (win SP3, office 10) i imam probleme da mi se na nekim fajlovima word dokumenata poremetio tekst kompletno
To je manje-više "normalna" pojava pri promeni verzije office-a.

... pre sam mogao u okviru foldera manipulisati fajlovima manuelno tj kako želim slagati fajlove (raspored) a sada ne mogu.
Kako si to pre radio?
Kako to sada pokušavaš da radiš, pa ne možeš? Ako ne možeš da objasniš, pošalji slike ekrana.
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
Tutorijal za šta: kako preći u neki direktorijum, kako naći Destop direktorijum, kako "složiti" fajlove u nekom direktorijumu,...?
Svako od ovih pitanja spada u bazično korišćenje win-a i internet je prepun takvih tutorijala. U zavisnosti koje pitanje ti pravi problem, unesi ga u pretraživač i sigurno ćeš dobiti dosta pravih odgovora.


To je već napisano u prvom postu.
Raspored prikaza fajlova ne kontroliše word, office,... ili neki drugi programi, već program iz kojeg se lista fajlova posmatra, tj. fajlmenadžer. U win-u je to najčešće "File Explorer".


Kako si došao do "auto arrange"? Desni taster na Desktop-u? Tamo potraži "Sort", "Arrange" ili slično i izaberi način sortiranja/aranžiranja fajlova. Ili u pretraživač unesi "kako sortirati fajlove na desktopu" ili "sort files on desktop" ili ...


To je manje-više "normalna" pojava pri promeni verzije office-a.


Kako si to pre radio?
Kako to sada pokušavaš da radiš, pa ne možeš? Ako ne možeš da objasniš, pošalji slike ekrana.

Možda ja ne znam objasniti dobro svoj problem, očigledno je nešto do postavki (to oko personalizacije i raspoređivanja fajlova ili subfoldera),a nešto i do promene win. i office paketa, jer mi se naknadno sam utvrdio kod nekih (ne kod svih) word dokumenata koje sam pre ručno kucao (dakle nisam kopirao i pastirao tekst u wordu) poremetila gramatika tj spojio mi je 80% reči-postoji li način da se to otkloni (možda word formating ili postavke u word opcijama)? Što se tiče view rasporeda i podešavanja uđem preko File Ex. u folder options, tu je sve ali šta čekirati šta ne kako bih postigao željeni rezultat (na defaultu je mislim)?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
To je taj bug, izgleda da sam ja pomesao verziju office, znam da je bilo odavno:

"The problem is caused by the office2003 compatibility layer of office 2007, which behaves very badly with native office2003 files."

Dakle nije do podesavanja, vec je greska u programu. Verovatno ti fajlovi koji su se promenili supravljeni sa office 2003, pa posto compatibility layer zeza, zato ih office ne vidi kako bi trebalo. U svakom slucaju bih na win 10 preporucio upotrebu novijeg office paketa, jer 2007 nije vise podrzan. Eventualno razmislite o upotrebi nekog od besplatnih alternativnih office paketa, open office, libre office i slicno...
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
33
To je taj bug, izgleda da sam ja pomesao verziju office, znam da je bilo odavno:

"The problem is caused by the office2003 compatibility layer of office 2007, which behaves very badly with native office2003 files."

Dakle nije do podesavanja, vec je greska u programu. Verovatno ti fajlovi koji su se promenili supravljeni sa office 2003, pa posto compatibility layer zeza, zato ih office ne vidi kako bi trebalo. U svakom slucaju bih na win 10 preporucio upotrebu novijeg office paketa, jer 2007 nije vise podrzan. Eventualno razmislite o upotrebi nekog od besplatnih alternativnih office paketa, open office, libre office i slicno...

Moj office na SP3 je bio 2010 a sada koristim 2007 (trenutno :) ),instalirao sam i 2016 ali mi se ne sviđa, pokušaću 10 ili 13, mada evo šta sam našao-
"Sljedeće su verzije sustava Office u potpunosti testirane i podržane u sustavu Windows 10. Nakon dovršetka nadogradnje na Windows 10 i dalje će biti instalirane na vašem računalu.
Office 365 (Verzija 16)
Office 2019 (verzija 16)
Office 2016 (verzija 16)
Office 2013 (verzija 15)

Office 2010 (verzija 14) i Office 2007 (verzija 12) više nisu dio glavne podrške. Verzije sustava Office prije servisa Office 2007 više nisu podržane i možda neće funkcionirati u sustavu Windows 10."
To je to izgleda, neki bug ili error. Hvala
 
Natrag
Top