Wireless problem

Član
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruka
3
Kolege pozdrav imam jedan problem pa se nadam da će mi netko od vas pomoći. Prijatelj ima laptop hp instalirana je 7 i kod mene na toshibi isto 7. on sa svojim laptopom se nemože spojiti na svoju mrezu a ja sa svojim laptopom se spojim na njegovu mrežu . na moju mrežu se možemo i jedan i drugi spojiti. pa me zanima u čemu je problem . u pitanju je HOME TV i da napominjem kod njega se može spojiti i mobitel i tv uredno radi jer je povezan preko neta u biti sve sto ima se moze spojiti samo on nemoze ...
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Da li uopšte vidi svoju mrežu? Ako je ne vidi to je jedan problem. Ako je vidi mora se u drugom pravcu. Dakle šta je od ova dva???
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruka
3
on vidi svoju mrežu i da napomenem probao sam sa na device manageru enable/disable wifi karticu al nije upsjelo dakle on vidi svoju mrezu samo mu javlja problem da se ne moze spojiti a ja sa svojim se uredno spojim na njegovu mrezu i on sa svojim mobitelom i tv mu radi preko toga u pitanju je HOME TV (BiH)
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ajde da proverimo da li sam dobro razumeo. Obojica imate u kući HomeTV ( bih). Ruteri su isti model. I na njima nisu vršena nikakva podešavanja koja bi ih razlikovala. I u takvim oklnostima kod tebe se svi kače sa svačim, a kod njega svi sem njegovog lapa.
Pri tome je pokušano i nije uspelo. Ili možda jednog momenta i jesta pa je nešto menjano na ruteru posle toga. Recimo zaštitili ste ruter obojica ali svako sa svojom šifrom. Njegov prvi pokušaj da se poveže kod tebe je sa već zaštićenim ruterom. Tvoj kod njega isto tako. Ali je on kod sebe kada se vezivao prvi put to bilo sa nezaštićenim ruterom i te parametre je lap zapamtio. Sada je drugačije setovanje. Dakle u konrolnom panelu na postavke mreže.


Bezzicna 01.jpg

Brojem jedan je obeležena opcija kojom se upravlja bezžičnim mrežama. Tamo je sistem zabeležio jednom uspostavljene bezžične konekcije sa svim parametrima da bi se u slučaju da se računar nađe u sektoru te pristupne tačke ponovo automatski povezao.

Bezzicna 02.jpg

Slika pokazuje tri postojeće upamćene konekcije. Brojem 1 je označena moja kućna mreža. Brojem 2 su označene mreže dva hotela u Grčkoj sa letovanja. Stoje eto u računaru nekoliko meseci a pristupne tačke na hiljadu kilometara odavde.

Ako ima na njegovom lapu ikonica koja označava njegovu mrežu označi je i obriši. Za svaki slučaj restartuj računar i ponovo pokreni proceduru povezivanja na mrežu.
Ajde da probaš ovo pa ako to nije idemo dalje.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2013
Poruka
3
hvala puno sutra idem kod njega pa ćemo probati ..naravno javim kako bude proslo
 
Natrag
Top