wireless internet

Član
Učlanjen(a)
14.02.2010
Poruka
156
Ta napravljena antena bi trebala da odradi posao, posto je udaljenost mala...ja sam preko laptopa (nj integrisane wifi kartice) hvatao signal...ako vec hoces da sljaka kako treba uzmi omni antenu od recimo 12db i dobro je usmeri...
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2009
Poruka
2
Evo kako izgleda moja antena, ali nesto na slici nije u redu,hehehe?Antena je namerno okrenuta naopacke,dakle ne stoji horizontalno vec ovako.A zasto sam tako montirao,kada je okacim po uputstvu, znaci horizontalno imam signal oko 40%, a kada je okacim ovako naopacke signal mi je 65-70% :)
Pozdrav!

15112010008t.jpg

He...Nema tu namerno ili slucajno...Antenu okreces po 'diktatu' polarizacije (ovo je horizontalna)
 
Član
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruka
17
Ja sam uzela tp-link usb wireless koji koristi iste drajvere kao i moj integrisani tako da je pri ucitavanju istih sve pokupio integrisani a onaj usb nista.Takav problem je nastao da su ga 3 coveka jedva resila i zato preporucujem da dobro pogledate sta uzimate ako vec imate integrisani u compu.PozZ
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Evo kako izgleda moja antena, ali nesto na slici nije u redu,hehehe?Antena je namerno okrenuta naopacke,dakle ne stoji horizontalno vec ovako.A zasto sam tako montirao,kada je okacim po uputstvu, znaci horizontalno imam signal oko 40%, a kada je okacim ovako naopacke signal mi je 65-70% :)
Pozdrav!

15112010008t.jpg

to je zato sto i predajna antena ima stavljenu polarizaciju na vertikalu inace nebi nikada dobio takav signal :) inace ta antena ti tuce malo nadole,najbolji signal dobijas kad je stavis pod pravim uglom od 90.vidim da je sabacka mreza i fid tj.reinkjet proveri samo dali je onaj crni deo jt vrh usao do kraja ako nije oguli malo onu plastiku skalpelom i nabij ga dobro jer u 70% slucajeva je signal losiji za 10%-20% ako fid nije dobro stavljen.
 
Učlanjen(a)
19.09.2010
Poruka
16
Pozzz drugari jel moze mala pomoc ???
Ovako:Koristim adsl telekom ,ruter je JeetSpeed i 3-ci komsija saljem net putem wirelessa.E sada posto swi mozemo da pristupimo ruteru 192.168.1.1 zeleo bih da znam sledece.
da li moze neko ,bilo ko u blizini da preko njih,tj preko njihowih kompa pristupi ruteru i tu ukuca swoju Mac adresu ,i sifru posto se widi i da ima net ???
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Pozzz drugari jel moze mala pomoc ???
Ovako:Koristim adsl telekom ,ruter je JeetSpeed i 3-ci komsija saljem net putem wirelessa.E sada posto swi mozemo da pristupimo ruteru 192.168.1.1 zeleo bih da znam sledece.
da li moze neko ,bilo ko u blizini da preko njih,tj preko njihowih kompa pristupi ruteru i tu ukuca swoju Mac adresu ,i sifru posto se widi i da ima net ???

dali ste stavili sifru na taj w-lan?ako jeste onda nemoze niko ko nema sifru da se zakaci i bilo sta promeni ili da ima net preko njega.
ako niste stavili sifru moze da se zakaci bilo ko i da radi bilo sta pocev od kacenja na taj ruter do maximalnog koriscenja neta koji i vi koristite.
ako te jos nesto interesuje imas temu ovde http://serbianforum.org/internet/185930-wireless-internet-pitanja-i-odgovori.html pa postavi pitanje i dobices odgovor :)

mac adresa nema nikakve veze sa tim jer na svakom ruteru iskljucen mac filtering tako da se za njega moze zakaciti bilo ko ako ruter nema w-lan sifru.
mozes da aktiviras mac filtering i da stavis tamo mac adrese od tvog i od tvojih komsija mac-ove onda nece moci ni jedan uredjaj da se zakaci za w-lan bez obzira sto je signal otkljucan,svaki nov uredjaj koji zelis da dodas da ima net sa rutera moraces da dodas njegov mac u tabelu pored tvog mac-a i pored mac-a tvojih komsija da bi taj racunar ili lap top mogao da ima net sa tog rutera.ako nisi vest sa time nebih ti preporucio da petljas jer mozes da zabranis tvom kompu da se kaci preko tog mac filtering-a pa onda neces moci na net bez obzira ako si na kablu.nisam siguran ali mislim da bi morao da resetujes ruter skroz da bi vratio sve na fabricko.
najbolje je samo staviti w-lan sifru od 10 nasumicnih brojeva i to je to,das komsijama sifru i niko drugi nemoze vise bez sifre da se zakaci na w-lan.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top