wireless access point

Član
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruka
189
Da li neko zna da li wireless access point radi bez antene
h441.jpg
(ove što gore viri)
pošto je moj kabal od interneta malo drugariji ovako izgleda
pigtail-kabel-wireless-antenu-kabal-10m-slika-3264217.jpg
slika-Opticki-kabal-za-wireless-antene-5m-1105922x640.jpg

ovaj veći kraj se povezuje sa antenom koja se nalazi na krvu a manj sa wireless karticom u kućištu (antena od wireless kartice se skine da bi se kabal mogao povezati sa njom) pa me interesuje kako bi mogao povezati wireless access point sa antenom uptem ovog kabla koji se nalazi na slici,i da li neko zna gde se može kupiti ještin wireless access point
 
Član
Učlanjen(a)
16.03.2010
Poruka
542
Da li neko zna da li wireless access point radi bez antene
h441.jpg
(ove što gore viri)
pošto je moj kabal od interneta malo drugariji ovako izgleda
Pogledajte prilog 13107
slika-Opticki-kabal-za-wireless-antene-5m-1105922x640.jpg

ovaj veći kraj se povezuje sa antenom koja se nalazi na krvu a manj sa wireless karticom u kućištu (antena od wireless kartice se skine da bi se kabal mogao povezati sa njom) pa me interesuje kako bi mogao povezati wireless access point sa antenom uptem ovog kabla koji se nalazi na slici,i da li neko zna gde se može kupiti ještin wireless access point

to dole ti je obican antenski kabal sa jedne strane imas veliki N konektor koji imaju neke antene (to je sasvim normalno)a onaj mali ti je konektor koji ide u bilo koju w-lan karticu ili ap (access point).
na koju daljinu planiras to da povezes?
jedan od najboljih ap-a sa kojima sam radio do sada je tp-link 543g ima 4x range i high power

ako ti vec treba ap ja bih ti preporucio ovo
15620_100x96.jpg

Proizvod: TP-Link TL-WA5210G-PoE 54Mb/s high power outdoor wireless 2.4GHz uređaj sa antenom (RPSMA za dodatnu eksternu), AP/Router/Client Router, 15kV ESD protection
5,457.96 RSD

to ti je antena i ap u jednom iz njega se vuce lan kabal do racunara.nema konetora cupanja i tih gluposti znaci obican lan.
ima unutra u njemu mogucnost da postavis jos jednu antenu npr da bije iza njega,znaci lagano mozes tu tvoju antenu da povezes sa njim,taj manji konektor se stafi unutra pored lana i dobijas skeniranje signala u vise smerova,puno puno bolje i jace.ima wisp mod koji sluzi da se ip adrese naprimer ako imas statcke ubacis u njega a on daje automatski kroz lan tako da nema gnjavaze.

idealan uredjaj za blok zgrada gde bi mogao da ga postavis na zgradi i postavis da tuce u jednu grupu zgrada a pritom dodas drugu antenu na njega i stavis da bije iza njega.duplo vise w-lan signala ii veca verovatnoca da ces naci neki otkljucani ruter na koji bi se zakacio.

imas ga na netiks sajtu jeste skuplji za 1500 din od ap-a ali je majka u odnosu na njih,da ne spominjem gubitke na duzini koje imas kod koaksijalnog kabla a ovde toga nema jer u njega direktno ide lan.
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2010
Poruka
189
da li postoji način da spojim N konektor sa utp kablom ale bez modema
 
Natrag
Top