Windowsi se neće dići

Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
121
Ako tko zna molio bih ga da mi pomogne!

Na kompu sam radio najobičnije stvari, kopirao slike u word i kom mi je samo zablokirao. Morao sam ga restartati i sada vie nikako neču podiči windowse.

Pokušao samuću u safe mod ali ni tamo neće podići vindowsw jer kaže da mu fali datoteka u windowsima, točnije ovako:

Windows could not start because the following files is missing or corrupt:
\WINDOWS\sistem32\c_1250.nls

You can attempt to repair this file by starting Windows Setup using the original Setup CD-ROM.

Select 'r' at the first screen to start repair
Kako mogu tu datoteku ubaciti u komp?

Pokušao sam napraviti repair ali ,i ne mog jer nema opciju repair već mi samo pokaže particije C i D i da instaliram windowse?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Ne iz windowsa, nego bootaj sa njega. Kao da ideš instalirat windowse, samo kad ti dođe ekran da odabereš na kojoj particiji da instaliraš, stavi pokazivač na postojeće windowse i odabereš tipku za repair (pisat će koja je). Kad sve iskemija, pitat će te da upišeš cd key i potvrdiš neke postavke, tipa vrijeme/regija. Neće ti dirat podatke sa diska.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
121
Evo da ti odgovorim pa da vidiš u čemu je stvar!

Ja sam ubacio CD sa Windosima u komp i sada nakon što sam stisnuo bilo što “Press any key for boot from CD….” pojavio mi se ovaj ekran:
2bf8ff9a.jpg


Kada sam lupio ENTER pojavila mi se ova slika:
504f909b.jpg

Tu sam lupio F8, e sada dolazi najvažnija stvar, izbacuje mi ovaj ekran:
[FONT=&quot]
685b288c.jpg
[/FONT]

Slika možda nije dobra jer mi je podvučeno Unpartitioned space ali ja sam se prebacio na C: Partition1 i nije mi gore ponudio opciju Repair nego mi je i dalje ostalo ili da izbrišem particuju (D) da kreiram particiju (C) ili da instaliram Windows (ENTER).
Mislim da mi je gore trebao ponuditi opciju Repair (R) koje nije bilo, ili se varam?
Bojao sam se lupiti ENTER da mi nebi instalirao Windowse ispočetka pa da popušim sve podatke na C disku ili sam pak trebau lupiti ENTER pa bi mi onda ponudio opciju Repair (R)
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
ako uradis reinstal izgubices svakako sve podatke.stavis pokazivac na postojece windowse i pritisni R . ono sto ti se moze desiti sa onim gore je da instaliras windows preko windowsa i da onda spasis podatke na drugu particiju,pa onda da uradis reinstal ko covjek.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
121
Evo da vam se javim sa odgovorom!

Nisam mogao napraviti Repair windovsa jer poslje butanja računalo nije prepoznalo stare windowse pa znači nisam moga napraviti Repair. Da bi napravio Repair trebao sam dobiti ovu sliku:
fcf5d27c.jpg
koju ja nisam mogao dobiti jer narano nisu prepoznati stari windowsi.
Ja sam moga samo ispočetka instalirati windowse pa bi izgubio sve podatke, što nisam htio.

Druga stvar koju sam mogao napraviti poslje butanja i gdje vjerovatno nebi pogriješio nakon
2bf8ff9a.jpg
stisnuti ovdje (r) gdje bi dobio ovu sliku:
44e5f8ca.jpg
i tu bi trebao upisati: "copy d:\i386\C_1250.NL_ c:\windows\system32\c_1250.nls" i nadam se da bi to riješilo problem ali opet sa druge strane pitanje je dali je samo ta datoteka fali ili fali još toga. Na žalost kasno sam dobio taj odgovor pa to nisam probao nego sam laptop odfurao na servis pa neka oni to riješe, uz napomenu da mi ne instaliraju nove windows zbog podataka na tom HDD.

Evo odgovora iz servisa:

Javili su mi da na HDD ima puno Bad Sectora pa bi trebalo staviti novi HDD i zbog toga se računalo nije htijelo upaliti, jednostavno nije moglo očitati neke datoteke.

Stavit će mi novi HDD i napraviti Backup podataka.

Eto to je to i hvala još jednom svima na preporukama i odgovorima!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Generalno ne veruj mnogo servisima, serviser sam ali znam sta rade u toj bransi, u principu niko ne voli da gubi vreme sa tudjim racunalom i uvek, uglavnom, izaberu najlaksu opciju...
Becap nije problematicna stvar, samo treba imati jos jedan komp i na njega izvuci podatke, ili cak i flesku i uz malu pomoc Hirens Boot diska, za par sati izvucem sve zivo a onda nasnimim samo stvarno vazno klijentu.
Ako prodajem uz to robu, najlakse mi je rec da treba kupit novi deo jer je stari otiso u k... !
Samo je problem da obican korisnik odradi taj poso, ipak treba iskustva iz rada, a to i pored stvarno dobrih Tutorijala na Netu - ne ide lako bez iskustva !!!
Hardovi imaju garanciju od 3-5 godina, doduse ne na kompletnoj konfiguraciji, desava se da vremenom dodje do ostecenja i pojave tkz. bad sektora, ali to je dosta retko u praksi i iz iskustva znam da mi odredjeni alat pokaze pri skeniranju Harda, par Bad sektora, a onda drugi alat pokaze da je sve OK, dakle zavisi i od alatki koje koristimo u dijagnostici ?
Ako na datom hardu nikako ne moze da se instalira OS, sumnja u hard je opet samo 50% ?
Ali sta je tuje, odlucio si se za novi hard i kraj price
Poz
 
Natrag
Top