Windows XP sistem na USB flash pomoć!

Član
Učlanjen(a)
28.08.2009
Poruka
57
Evo ovako:Ne znam da li ova tema već postoji ovde negde,ja je tražio i nisam je našao...Elem,hteo bih na jednom lap-topu da instaliram na USB fleshu Windows service pack 2 recimo..I da se sistem normalno podiže sa tog USB flasha...Kao kada bi se dizao sa nekog harda...Lap-top ima u biosu opciju boot USB flash i USB hdd...I naravno boot CDrom..Da li mi neko može objasniti kako da ovo odradim?Bilo bi mi od velike pomoći,pošto za taj lap-top nemam hard disk...I ovo bi me spasilo...Unapred svima zahvalan na pomoći...
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
52
trebalo bi da može sa windows live distribucijoom.potraži na netu.Znači živa distribucija sa CD se kopira na USB ili je koristi direktno
sa Cd drajva ako ga imaš.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125

Covek trazi Live CD a ovo je tutorijal za instalaciju Windowsa (licno sam uz pomoc ovog tutorijala digao par windowsa preko usb-a)... I ja imam istu muku, posto mi je crkao hard, pa sam morao da se nadovezem...

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Evo ovako:Ne znam da li ova tema već postoji ovde negde,ja je tražio i nisam je našao...Elem,hteo bih na jednom lap-topu da instaliram na USB fleshu Windows service pack 2 recimo..I da se sistem normalno podiže sa tog USB flasha...Kao kada bi se dizao sa nekog harda...Lap-top ima u biosu opciju boot USB flash i USB hdd...I naravno boot CDrom..Da li mi neko može objasniti kako da ovo odradim?Bilo bi mi od velike pomoći,pošto za taj lap-top nemam hard disk...I ovo bi me spasilo...Unapred svima zahvalan na pomoći...

Ja trenutno koristim Linux Ubuntu Live CD, odlicno radi pa ti toplo preporucujem. Mozes i Linux Mint da probas posto ima i instaliran Adobe flash player i jos nekih par programcica sto kod Ubunta moras manuelno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
52
Da,svakako linuxi, uglavnom sve distribucije imaju živu varijantu.Ali ako čovek nije vičan ili mu Linux ne leži,onda
live XP ili neki drugi Microsoft,ima ih na netu koliko hoćeš.mogu samostalni ili na Bart XP,Hirens,boot i sl.
Ja koristim live Ligt XP sa CD-a,kod nekih kvarova na komovima.Sve šljaka kao i orig.samo malo sporije.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Pa nije bas malo sporije, dosta je sporije, jer zavisi i kakav mu je taj flash (brzina citanja i pisanja), treba ti bar 10MB/sec, da bi brze dizao sistem, a to ne znaci da je brzina citanja sa USB-a konstantna (opada tokom citanja manjih file-ova), neces se bas zadovoljiti, pogotovo kad budes surfovao i kada ti pojedine aplikacije na netu budu dosta bagovale, to moze biti kratkorocno resenje, naravno da ti je USB 2.0 controller specifikacije, o starijoj verziji nemo ni pomisljati, pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Ja trenutno koristim live Linux na Transcend 4 GB usb flesci... Sve radi perfektno, sistem dize za 30 tak sec. Net radi perfektno bez ikakvih bagova, stvarno odlicno. Medjutim sa CD-om live nije bas tako sjajna prica bila... Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ja sam rekao za XP okruzenje, a ne linux i ostala okruzenja (MacX OS itd)
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
125
Ja sam rekao za XP okruzenje, a ne linux i ostala okruzenja (MacX OS itd)
Naravno, naravno razumeo sam te i sto se tice XP si u potpunosti u pravu... Zasto koristiti xp live cd ako to vec radi linux sasvim pristojno,kao sto sam naveo. Naravno, sve su ovo resenja za kratkorocno koriscenje dok se ne nabavi novi hard. Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Meni je sve jedno koje cu okruzenje da koristim, ali ako covek nema iskustva sa komandama u linux-u, njemu ce prvo trebati vremena da se navikne na to okruzenje, a posto je on konvencionalni korisnik izgubice volju (ne bavi se programiranjem, driver-ima, petchovanjem i slicno), linux je vise razvojno okruzenje za developer-e i sl., nego korisnicko (iako moze obe varijante), inace se i ja slazem sa tobom, nego sam hteo da pojasnim coveku da XP ima drugaciji user interface nego linux koji je laksi od XP (veci interface, verzatilnost programskih jezika VC++, Java i masinkog koda za potrebe NET. Framework-a), zato je linux delimicno siroviji u tome i s tim bolji za programiranje (naravno i XP radi isto)
 
Natrag
Top