Windows XP ili Windows 7?

Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Win XP je najbolji.
Na win 7 stare igre i programi znaju bolje raditi jer komp za win 7 mora biti bolji nego za xp.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Definitivno XP,7-ica je vise nasminkana nego funkcionalna a i navikao sam na xp znam ga u dusu...:)
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2009
Poruka
1
Hajmo reci nesto kao pametno :D
XP je dobar jer zauzima malo prostora na HDD sa najosnovnijim programima za rad ne zauzme vise od 6GB.
Dok je stvar malo drugacija s Widows 7 operativnim sistemom on bez osnovnih programa(neki kazu i ne trebaju mu) uzme oko 15GB prostora na HDD.
E sad tvoje pitanje verovatno nije trazilo ovaj odg vec vise ono sta se kome vise svidja.
Moj glas ide 7
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
28
windows7 naravno. ovi koji hvale xp ili nisu isprobali win7 ili im je los komp pa ne mogu da rade na njemu, tj.slabo radi, koci... Za windows 7 treba imati prilicno jak komp da bi videli sta sve mozete na njemu, minimalna konfiguracija je ram memorija 2Gb i procesor 1GHz, potrebno vam je 20GB slobodnog prostora za instalaciju, dok kod XP vam je potrebna ram memorija 256MB i procesor bilo koji, a slobodan prostor na HDD je 6GB. same cifre govore sve. i to za igrice nije tacno, sljakaju igrice ko lude na win7.
 
Član
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruka
123
Win 7 je lepši (aero npr.), ima krasne gadgete, vatrozid (zaštita) daleko iznad XP-a. Tačno da traži bolju konfiguraciju, ali svaki laptop unazad 3-4 godine sa 2 gb RAM-a ga pokreće i na njemu lepo radi. Meni osobno je XP draži jer je to to. Nema više nadogradnji, skine se verzija sa početka ove godine i zaboravi na nadogradnju (sigurnosne zakrpe) jer neke važne nema. Forumi su puni raznih XP verzija pa samo izaberi šta ti paše. Priznajem, ja sam godinama radio sa XP-om i office 2003 pa je i to jedan od razloga da mi je prirastao srcu. Meni se kod 7-ce sviđaju dve stvari: instalacija i aero. Inaće, XP na 256 MB RAM-a radi samo koliko toliko lepo samo sa SP2. Nakon šta je izašao SP3, zaboravi. 512 MB minimum (ali celih, ne da integrisana grafička uzme 32 ili više RAM-a)! I procesor od 1 GHz je preslab za win7. 7-ca najlepše radi na dvo-jezgrenim procesorima! A kad na takvu konfiguraciju za 7-cu stavite XP, on prosto leti. Ali nemate aero, instalacija traje 3-4 sata (ako nije modifikovana verzija XP-a) i uvet je postaviti dobar antivirus (recimo ESET Smart Security).
I još jedna prednost 7-ce: sve mlađe je SLAĐE i LEPŠE od starog!
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2010
Poruka
75
Ma ljudi Win XP i Win 7 ne mogu da se porede definitivno... Win 7 je izrađen skoro deceniju posle XP-a, samim tim je i mnogo napredniji, sve što je falilo XP-u i Visti u njemu je dodato... Prilagođen je novijim kompovoma tj. novijoj tehnologiji, može da radi i na starim kompovima, ali ako imate komp sa 1GB rama i procesorom sa jednim jezgrom, nema potrebe za Win 7icom, bolje instalirati XP...
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
18
Win 7 je bolji zato sto ima mnogo vise opcija i lakse se koristi...samo sto vecina vas nije cak ni pokusala da ga bolje upozna...
 
Natrag
Top