Windows XP ili Windows 7?

Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
XP malo, malo, pa sam morao da reinstaliram. Sedmica na novom racunaru, evo radi stabilno i fino vec 8. mesec.

Neki programi, drajveri i igrice nece da rade na sedmici. E zato, pored imam i jednu manju, pomocnu particiju gde sa XP pokerecem zanemarljiv broj stvari koje nece da rade na sedmici, a sluzi mi i kao rezervni OS.

Dakle, glas za Windows 7.
 
Član
Učlanjen(a)
18.11.2012
Poruka
73
[TABLE="class: tborder, width: 100%, align: center"]
[TR]
[/TR]
[TR]
[TD="class: alt1, bgcolor: #F5F5FF"]Sa tacke manje zahtevnog korisnika manje -vise si upravi .

Samo svi normalni programi rade na win 7 office ,corel adobe ,svi playeri autocad i to cak verzija iz 2006 i to dobro kao sve igrice .

Starije programe mozes koristiti u xp mode -to je virtualna masina sa xp koja i na raspolaganju je u ultimate i profesionl

Prosecnom korisniku moze biti interesantno dx 10 ili 11, snipping tool i te sitne stvarcice nikako presudne postoje free varijante
Cinjenica da novi microsoftovi programi kao msn nece vise u novim verzijama raditi na xp.
Nesto malo poboljsana bezbednost .

O interfejsu necu govoriti po meni je laksi za koriscenje nego u xp ali to je stvar ukusa
Cinjenica da u win 7 64 bit verziji postoji prvi dobar 64 bit os da xp je ogranicen na 4 gb a 64 bit xp je los.
I na kraju da pocev od dual core i 2 gb rama win 7 radi zapravo i bolje i gladje od xp sa tacke korisnika .
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: alt2, bgcolor: #E1E4F2"]
user_offline.gif


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Natrag
Top