windows problem + graficka kartica problem

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Kolege, graficka kartica je pocela da zeza, tj samo odjednom nestane slika na monitoru pa sam zaklucio da je problem do graficke jer sam je malo pauzirao sa radom i onda sam kada upalim komp merio temperaturu graficke i skakala je i preko 100 stepeni pa sam na samoj grafickoj zamenio termalnu pastu, ali se problem i dalje javlja i kada malo duze radi pocne da dize temperaturu i nestane slika sa monitora.

Da bih mogao da koristim komp ubacio sam drugu neku slabiju graficku karticu gde i komp je jednom pokazao sliku, ali kada sam ga drugi put upalio ekran je bio crn i slike nije bilo i izbacuje mi ovu gresku koja se moze videti na slici.

Da li imate neko resenje za ovaj problem, a da to ne bude ponovno dizanje systema i da li mozda imate ideju sta moze da bude problem sa grafickom karticom jer sam menjao termalnu pastu, ali to na zalost nije resilo problem?

Znam da ova graficka kartica koju koristim kao rezervu provereno radi jer sam je koristio kada mi se prvi put desilo da me je zezala sa dizanjem temperature i nestajanjem slike ova glavna graficka kartica i tada sam isto ubacio umesto te sto dize temperaturu oivu staru i radilo je sve ok par dana dok nisam zamenio pastru pa sam vratio tu graficku koja je radila jos neko vreme i ponovo je pocela da dize temperatutu.
 

Prilozi

  • 1- problem.jpg
    1- problem.jpg
    279,5 KB · Pregleda: 12
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Kolege, graficka kartica je pocela da zeza, tj samo odjednom nestane slika na monitoru pa sam zaklucio da je problem do graficke jer sam je malo pauzirao sa radom i onda sam kada upalim komp merio temperaturu graficke i skakala je i preko 100 stepeni pa sam na samoj grafickoj zamenio termalnu pastu, ali se problem i dalje javlja i kada malo duze radi pocne da dize temperaturu i nestane slika sa monitora.

Da bih mogao da koristim komp ubacio sam drugu neku slabiju graficku karticu gde i komp je jednom pokazao sliku, ali kada sam ga drugi put upalio ekran je bio crn i slike nije bilo i izbacuje mi ovu gresku koja se moze videti na slici.

Da li imate neko resenje za ovaj problem, a da to ne bude ponovno dizanje systema i da li mozda imate ideju sta moze da bude problem sa grafickom karticom jer sam menjao termalnu pastu, ali to na zalost nije resilo problem?

Znam da ova graficka kartica koju koristim kao rezervu provereno radi jer sam je koristio kada mi se prvi put desilo da me je zezala sa dizanjem temperature i nestajanjem slike ova glavna graficka kartica i tada sam isto ubacio umesto te sto dize temperaturu oivu staru i radilo je sve ok par dana dok nisam zamenio pastru pa sam vratio tu graficku koja je radila jos neko vreme i ponovo je pocela da dize temperatutu.

To ti je neki problem sa Winom sa bootloaderom tako da ili reinstaliraj win ili probaj oporavak sa nekim hires dvd-om!
To je bar moje misljenje!
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala na savetu kolega. Probacu da ga sredim bez reinstaliranja, a ako ne uspe onda definitivno na oba kompa i jos jednom laptopu prelazim na windows 10 i necu vise dda gubim zivce sa win 7 iako mi se vise dopada od desetke
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Podesi u BIOS-u dizanje sa CD-a, i ubaci neki butabilni, na primer instalacioni od Windowsa. Diskonektuj HDD, oba kabla i napajanje i data. Kad ukljucis kompjuter i dobijes sliku sa tog CD-a ostavi tako i cekaj da vidis da li ce opet graficka da se pregreje, brlja i da slika nestane. Tako ces zakljuciti da li je problem ostecen softver na hard disku, ili je mozda problem hardverske prirode, od napajanja ili ostecenja glavne ploce. Ako se desi isto, ponovi probu sa tom drugom grafickom karticom pa ces znati i da li je mozda ona prva sto se pregreva ostecena.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Hvala puno na savetu, ali ja sam na zalost probao par varijanti i na kraju sam odlucio da dignem win 10 tako da na zalost ne mogu da probam ovo sto si me savetovao.
Ovo sto si mi napisao cu svakkao sacuvati u mojim korisnim tutorijalima tako da ti puno hvala na ovom uputstvu sto si podelio sa mnom
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Hvala i tebi sto si jedan od redjih sto se zahvale. Razocaran sam vecinom koja ovde na forumu trazi i dobije savet i resenje problema, a onda jednostavno nestane. Mislim da je osnovni red i kultura da ako im je tesko da se zahvale, ono bar jave da li je problem resen, da sutra znaju i drugi kako da rese isti.
I, sta u tvom slucaju na kraju bi? Da li je novi Win 10 resio problem?
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ovde na forumu sam naisao na fantasticne ljude koji daju sve od sebe da bi pomogli, a i ti si jedan od njih sto je prelepo. Ja takodje volim da pomazem ljudima i ako nesto znam uvek se trudim da sto detaljnije i jednostavnije objasnim. Sinoc sam na jednom desctopu instalirao win 10, a malopre sam i na drugom desctopu takodje instalirao win 10. Ostao mi je jos jedan mali laptop, dok na drugom laptopu vec ima win 10 instaliran jer sam imao problem sa instaliranjem drajvera za auto dijagnostiku i dijagnostiku za plin pa mi je jedino funkcionisala na win 10.

Definitivno je resen problem sa instalacijom win 10. Nije mi jasno u cemu je problem, mada kada malo vratim film i pre par godina sam imao isti problem prilikom prebacivanja nekih mapa na tel pa sam ga resavao na neke druge nacine.

Definitivno postoji neki konflikt sa win 7 kada se to samo na njemu desava, dok na win 10 sve radi ok.

Hvala ti jos jednom na pomoci!

Uvek kada uz pomoc kolega sa foruma resim neki problem ja napravim sebi tutorijal i imam resenje ako se ponovo nadjem u istoj situaciji :)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top