Windows ne prepoznaje hdd

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Maticna asus p5pdv-x
Na ovom racunaru pokusao sam instalirati windows 7 Ali kada instalaciju dodje do izbora partijice nema hdd !
Windows trazi drajvere .
Kako ovo rijesiti?
Mogu li se drajveri koiji I kako dodati na instalacioni USB?
Trazeci po netu nisam nasao razumljivo objasnjenje.
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Kolega pitanje nije bas potpuno, tako da se ne moze nesto konkretno ni napisati, ali slicnih situacija sam imao ,mogu biti mnoge stvari, sama maticna ploca,problematicno napajanje, neispravan HDD( moj predlog je da testiras hdd na nekom drugom kompu) kao i losi kablovi (kao sto rekoh nisi napisao koji je hdd ATA ili SATA pa najpre kreni sa time da zamenis kablove i mesto na kome je povezna hdd normalno posle testiranja istog)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Maticna asus p5pdv-x
Na ovom racunaru pokusao sam instalirati windows 7 Ali kada instalaciju dodje do izbora partijice nema hdd !
Windows trazi drajvere .
Kako ovo rijesiti?
Mogu li se drajveri koiji I kako dodati na instalacioni USB?
Trazeci po netu nisam nasao razumljivo objasnjenje.
Hvala

Za pocetak napisite tacan model maticne ploce. Verovatno je potrebno da instalirate Sata drajvere. Kada dodjete do dela gde bi trebalo da se vidi hard disk, imate opciju load drivers. Ubacite disk od maticne ploce i nadjite sata/ahci drajvere, i izaberite, posle toga bi trebalo da vidite hard disk.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Maticna je p5vd2-x a hdd je ata.
Moze li see I kako drajver za hdd integrisati u windows?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Moze, ali izgubicete dosta vremena, radije onda skinite neki win sa vec integrisanim drajverima(ima ih svuda).
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Da li je hard disk uopste vidljiv u BIOS-u? Da li ste pokusali sa drugom instalacijom(recimo win xp)? Inace maticna ploca ne podrzava win 7, tako da mislim da cete imati dosta problema, posebno zato sto je u pitanju via chipset, tako da nisam siguran da li ce sve raditi kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Da li je hard disk uopste vidljiv u BIOS-u? Da li ste pokusali sa drugom instalacijom(recimo win xp)? Inace maticna ploca ne podrzava win 7, tako da mislim da cete imati dosta problema, posebno zato sto je u pitanju via chipset, tako da nisam siguran da li ce sve raditi kako treba.
U biosu se vidi drugi drugi hdd alo kada krenem sa instalacijom nema
Probacu drugi xp ili Acronisom prebaciti postojeci jer je ova hdd los.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Probao sam sa jednom verzijom koja,navodno,ima sata drajvere alo nije prosla.
Moram pronaci bolju verziju..

Pa ako je ATA disk to nema veze sa sata drajverima...To sa sata drajverima prolazi samo kod instalacije Win XP tako da za Win 7 nema potrebe za sata drajverima. Ti si trebao prije svega da provjeris ispravnost tog hard diska i moje mišljenje je da taj hdd nije ispravan. Volio bih da grijesim i svaka dalja rasprava gubi smisao ako hdd nije provjeren.....
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Pa ako je ATA disk to nema veze sa sata drajverima...To sa sata drajverima prolazi samo kod instalacije Win XP tako da za Win 7 nema potrebe za sata drajverima. Ti si trebao prije svega da provjeris ispravnost tog hard diska i moje mišljenje je da taj hdd nije ispravan. Volio bih da grijesim i svaka dalja rasprava gubi smisao ako hdd nije provjeren.....
Disk na koji hocu da instaliram Novi windows(xp) je provjeren a ovaj na kome je sad I'ma dosta losih sektora.
Odustao sam od win 7 jer vidim da su problem drajvere
Pripremam Novi xp pa cu vidjeti..
 
Natrag
Top