Windows mobilni telefon za šta može da se upotrebi?

Učlanjen(a)
21.10.2021
Poruka
35
Imam nokiu windows koja više nema kartice tj nijednu ne vidi. Telefon je radio 2 godine i crkao. Radi mu wifi jedino.

Jel bi mogao ovaj telefon da se prepravi u multimediju i ugradi recimo u automobil?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.620
Izmislio si toplu vodu :) nhf

Ne može da se "prepravi". A i nema svrhe da ga "ugrađuješ", bar ne ono što se pod ugradnjom obično podrazumeva. Iziskivalo bi toliko truda i majstorisanja i prepravki da bi onda imalo svrhe ubaciti bar neki stvarno dobar uređaj/tablet, muzički sistem...
I u koji automobil? Šta ima već taj auto od multimedije/prikljjučaka/itd...
Sa tvog avatara bih rekao da imamo skoro isti automobil, ali ne mora da znači, jelte.

Ono što se inače radi, uz malo prilagođenje u tvom slučaju - najpratktičnije bi ti bilo stalak/nosač, nađeš mu za tebe najpogodnije mesto, do koga bi doveo struju (usb kablić) i jedan audio kablić.
USB napajanje - jasno ti je (bar bi trebalo).
Audio kablić - Uopšteno - na strani telefona 3.5mm stereo bananica, na drugom kraju - ono što imaš (ako imaš) od AUX ulaza u radio uređaju/multimediji/HU-u tvog auta. Bar bi imao navigaciju i odličan muzički plejer.

Ako se ipak odlučiš za "ugradnju", onda ovo isto samo što ćeš mu naći pogodno mesto na/u tabli. Nikako nisko.
 
Učlanjen(a)
21.10.2021
Poruka
35
Lagan je je kao pero ksiaomi koji sada imam je težak kao cigla on bi ubio garant.

Nema ništa čak ni žice pa sam mislio da ugradim neke zvučnike od kompa (rade na 12v) a telefon lepo samo da zalepim negde na komandnu tablu horizontalno ili kako već pa bi spojio napajanje i izlaz za zvučnike. Ne znam zašto bih i skidao telefon uopšte mada može da se izvadi noktima a leđa telefona ostanu i dalje zalepljena. Zvučnike bi montirao ispod sedišta vezao bi ih za sedišta. Paljenje bi bio kontakt običan ključa.

Sistem se diže 20tak sekundi otp što je jedini problem dok se isparkiraš, staneš na semafor onda ide muzika.
 
Natrag
Top