windows log on

Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Imam stari dell-ov racunar i posle skeniranja preko noda 32 trazio mi je restart. Posle restartovanja mi je trazio sifru za log on windows a pre toga nikad nije ni imao sifru. Kad probam da udjem bez sifre uloguje se na trenutak pokaze sliku desktopa i odmah se izloguje. Ne znam sta da radim, ako ima leka recite mi, a ako nema da preinstaliram windows. A takodje sam skenirao i laptop i nakon ciscenja 2 trojanca imam problem sa pokretanjem bilo kog browser-a i bilo koje aplikacije. Izlazi mi obavestenje aplication eror. Sta da radim po tom pitanju? Poludeo sam, upropastio sam svu tehniku po kuci. Hvala vam unapred
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
uradi repair sistema, a sto se tice antivirusa, jedni ce ti govoriti da je nod dobar jedni nece, ja licno ne podnosim nod organski, tezak je, zdere sistem, a uvuce se u svaki fajl koji ima i sve poremeti plus sto ga je tesko iscupati, moze se obrisati al mora svaki folder i fajl pregledati
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
A kako da uradim repair sistem? Nemam taj windows sto je instaliran na racunaru, ako je to bitno
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
treba ti instalacijski disk, pomocu njega radis repair, ima na forumu kako se radi, kucaj u pretragi i naci ces takvo nesto, a pretpostavljam da ti je windows xp instaliran
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Na racunaru mi je instaliran windows XP profesional a ja samo imam windows XP media center edition 2005 instalacioni disk. Da li je to bitno koja je verzija XP-a
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
naravno da jeste, bilo bi dobro da instalirani sistem koji imas na kompu da imas i na cd-u, al posto nemas onda radije reinstaliraj jer ako uzmes neki drugi sistem da radis sa njim repair, lako ces ga usporiti zato sto nisu sistemi isti pa se fajlovi izmijesaju i naprave pometnju i mani se noda, vidis da ne valja, stavi microsoft security essentials, on se sada pokazao dobro, mada AV ko i svaki drugi, isto sranje drugo pakovanje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Nod uopste nije los antivirus program, ja bar nikada nisam imao problema sa njim, ali bilo je ranije problema vezanih za kombinaciju ESS4, EAV4 + Windows xp, upravo oko butovanja i zakljucavanja.

1. Pokreni racunar i stiskaj F8 u toku dizanja sistema. Pokusaj prvo sa "Last known good configuration" ili slicno (ne secam se najbolje). Kada podigne sistem, brisi nod.
2. Ako to ne prodje, opet na podizanju sistem stiskaj F8 i udji u Safe Mod i uradi System restore, tj, vrati racunar u vreme pre instaliranja nod-a.
3. Ako mozes, podigni sistem u Normal Modu i iskljuci Self Defence na nodu.

Jedan od ova tri koraka bi trebalo da resi problem bez da radis system repair.

Opsirnije na :

Kod:
[URL]http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=236185[/URL]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
naravno da jeste, bilo bi dobro da instalirani sistem koji imas na kompu da imas i na cd-u, al posto nemas onda radije reinstaliraj jer ako uzmes neki drugi sistem da radis sa njim repair, lako ces ga usporiti zato sto nisu sistemi isti pa se fajlovi izmijesaju i naprave pometnju i mani se noda, vidis da ne valja, stavi microsoft security essentials, on se sada pokazao dobro, mada AV ko i svaki drugi, isto sranje drugo pakovanje
Nod je odlican,pogotovo ova nova 5 verzija..........
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Senatore nista od ona 3 koraka, cak ni u safe mod-u nece da se startuje. Hvala vam puno ali mu reinstal ne gine
 
Natrag
Top