Windows ili Linux ?

Član
Učlanjen(a)
20.02.2012
Poruka
1
Definitivno Linux. Probao sam sve verzije Mint-a a sad radim sa Ubuntu na stari Ibm Thinkpad R51 laptop.
 
Član
Učlanjen(a)
14.11.2012
Poruka
10
Imam par pitanja,nadam se da necu smoriti? Ok,instaliram Linux,da li zahteva drivere,ili ce sve raditi bez njih? Zatim,ako od nekog uzmem dokument uradjen u Word-u,ili Excell-u,da li ga Linux prepoznaje? Onda,program koji je spominjan,Wine,da li je on deo Linux-a,koji ide sa instalacijom? Super,nema defragmentacije,treba li koristiti programe tipa Ccleaner,za odrzavanje sistema? Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
1.Drajveri se instaliraju automatski(kod mene je tako)
2.Hoce,mozes ih otvoriti naprimer sa LibreOffice(njega dobijas u paketu,tj. uz instalaciju)
3.Nije deo Linux-a,on se naknadno instalira
4.Po mom misljenju ne
5.Uzivaj u Linux-u ;D
Preporucujem ti Ubuntu :D

Kod:
[URL="http://www.ubuntu.com/download"]Download | Ubuntu[/URL]

<--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.....



[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21512&authkey=AMVg7bW9iV_EKjs" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
@AppleX to i nije neka prednost koju si naveo u tabeli jer za sve to ima besplatnih rešenja koja su puno bolja nego u linuxu. Ja sam puno puta iz dosade instalirao razne linuxe ali se uvek vraćao na Windows. Windows je zakon a linux je samo za plakanje i ništa drugo.
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
@AppleX to i nije neka prednost koju si naveo u tabeli jer za sve to ima besplatnih rešenja koja su puno bolja nego u linuxu. Ja sam puno puta iz dosade instalirao razne linuxe ali se uvek vraćao na Windows. Windows je zakon a linux je samo za plakanje i ništa drugo.
Zamolio bih te da argumentuješ ovo.
 
Član
Učlanjen(a)
14.11.2012
Poruka
10
Instalirao sam Linuks Mint na starom kompu,Intel,na 1,60GHz,i 512MB RAM-a,nista posebno,i Linuks se divno ponasa. Nikakvi drajveri mi nisu bili potrebni,moze da se slusa muzika,gledaju filmovi,citate dokumente uradjene u Microsoft Office-u,cak sam i citao stripove,za koje mi je bio potrebam CBR *comic book reader*. Ako vam treba jednostavnost i brzina,i sigurnost,Mint se lepo pokazao. E sad. Imam kod kuce Widows 7,koji je lep,ima aero mod,itd,dok Linuks Mint lici na windows clasic temu,samo sa pozadinom. E sad,na vama je sta volite. Jos nesto,nadam se da ce pomoci,mene su plasili pricama da napravim back up,da mi nece videti D particiju...nije tacno. Ako ima jos pocetnika sto se Linuksa tice,ovo su neke moje prve impresije.
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2010
Poruka
3
danas sam instalirao linux,ustvari imam i windows i linux na racunaru. kada iz linuxa udjem na mozilu mogu da pisem samo cirilicom,kako to da promenim a instaliran je na engleskom jeziku. i gde se nalaze particije c i d?
 
Natrag
Top