Windows 8 {Chat}

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Normalno,slažem se sa tobom da Windows 8 traži više memorije od Windows 7,to sam upravo i napisao.
Najbolje bi bilo da imaš 2GB RAM memorije,bar 512MB grafička i CPU iznad 2.0 GHz.To je najbolje.
E sada,moja konfiguracija je 2GB RAM,512MB grafička,CPU 3.6GHz,instalirao sam je u "Virtual Box"-u na D. particiji,stavio sam 1GB RAM i bas lepo i brzo radi,i to ne samo kod mene i kod mog drustva (tu i tamo imamo slične računare)niko se nije još požalio da mu makar imalo šteka.
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Nisam narezao na DVD jer ne planiram da koristim osmicu(niti bilo koji drugi windows:dtyste: ) ,pa je to praktično bacanje DVD-ova.Pokušaću još jednom čisto da vidim kako je sve to osmišljeno.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Pa sad' neznam,ja sam je instalirao sa DVD-a,rezao sam sa "PowerISO" na najmanju brzinu.Ali dobro,valjda će moći i sa HDD-a lepo da se instalira.Samo,kažem ti,obavezno stavi Virtual HDD na "Fiksni",1GB RAM i ostavi joj 20GB slobodnog prostora gde je instaliraš.
I ja neću od "sedmice" još dugo,dugo da se odvojim,ona mi je legla samo tako.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
***OK je sve to.Daleko od toga da je Win 8 los.Vidim da si otvorio i da odrzavas temu o osmici.Ja sam samo hteo da predocim korisnicima koji misle da je 7 i 8 isto,samo je promenjen izgled,da ne budu u zabludi

***Ovo je samo moj savet,jer ima korisnika koji na slabim kompovima(ispod 1GB)RAM-a,"voze"sedmicu,da ne gube vreme, jer Windows 8 nece moci da instaliraju, iako, gledajuci karakteristike,oni izgledaju "slicno",pozz

PS: znamo Dule da si ti na Linux-u.Vratices se ti na Windows,kada izadje 10-ka
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Ma druže,nemoj pogrešno da me razumeš,ja cenim to što komentarišeš i što ukazuješ na važne stvari.Ja baš kažem ta se slažem sa tobom,da sve što si napisao je na mestu.Sve je ovo još novo za sve i svaki koristan savet svima nama je dobro dosao.Ako imaš kad god još nešto,samo cepaj.
Pozz

Ma druže,nemoj pogrešno da me razumeš,ja cenim to što komentarišeš i što ukazuješ na važne stvari.Ja baš kažem ta se slažem sa tobom,da sve što si napisao je na mestu.Sve je ovo još novo za sve i svaki koristan savet svima nama je dobro dosao.Ako imaš kad god još nešto,samo cepaj.
Pozz

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Microsoft rešava problem sigurnosnog boota




Microsoft pokušava da baci novo svetlo na proces sigurnosnog boot-ovanja u okviru Windows 8 operativnog sistema sa željom da reši problem velikog broja korisnika koji požele dual-bootovanje operativnog sistema koji nije Windows, kao što je Linux, na primer. U okviru informacija koje su objavljene u toku jučerašnjeg dana, Tony Mangefeste, član Microsoft Ecosystem tima, naglasio je kako sigurno boot-ovanje pokušava da zaštiti računare od raznih napada što može ugroziti rad sistema pre nego što se sistem i aktivira. Sigurnosno boot-ovanje deo je Unified Extensible Firmware interfejsa i lagano zamenjuje standardni BIOS proces.

secure-boot.png


Microsoft's secure boot option has raised some concerns in the Linux world.
(Credit:Microsoft)


 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
"Windows 8" na jesen 2012. godine


windows_130x55.jpg





NJUJORK - "Majkrosoft" je objavio da će se buduća verzija njegovog čuvenog korisničkog programa Windows -
Windows 8" naći na tržištu tokom jeseni 2012. godine.

To znači da bi "vek" prethodne verzije tog programa - "Windows 7" trebalo da bude tri godine, što je kratko za jedan operativni sistem, objavili su francuski elektronski mediji.

windows-vindouz_500x300.jpg



Uprkos velikom uspehu "Windows 7", "Majkrosoft" mora, kako su preneli mediji, "brže da pravi pomake naspram konkurencije koja sve više pritiska".
"Windows 8" će, iako je namenjen, pre svega, stonim i prenosivim personalnim kompjuterima (PC), biti optimizovan i za tablet (mini prenosive) PC.
Trenutno su, međutim, retki proizvođači tablet računara koji hoće da softverski deo povere "Majkrosoftu".
 
Član
Učlanjen(a)
02.08.2010
Poruka
6
Instalirao sam na drugom kompu na prazan HDD,cistu instalaciju.Nije lose.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Kad pocnem da instaliram windows 8 meni se pojavi ova poruka
Failed to open a session for the virtual machine windows 8 .

AMD-V is disabled in the BIOS. (VERR_SVM_DISABLED).
[TABLE="width: 910"]
[TR]
[TD]Result Code: [/TD]
[TD]E_FAIL (0x80004005)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Component: [/TD]
[TD]Console[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Interface: [/TD]
[TD]IConsole {1968b7d3-e3bf-4ceb-99e0-cb7c13317}
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
U cemu je problem(instaliram preko VirtualBox-a):???:
 
Natrag
Top