Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
70
Pozz ljudi, moze mi neko reci kako da srusim windows 7? HOcu vratiti windows xp jer imam samo 1 gb ram -a.. Zbog ubrzanja kompa, jer sedmica trazi jos rama da bi radila kako je bog reko.. Pa ako mi iko moze reci kako da je srusim i vratim xp. Hvala

PS: Sada dok jos imam win7, stavim CD od XPa i bootujem ga ali nemogu da pokrenem instalaciju jer mi samo pise da nemogu nadograditi windows... pa ako neko zna neka pomaze
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Ne radiš kako treba, pod pojmom boot se podrazumjeva da cd prvi "krene", znači on ide prije sistema i onda imaš opcije za formatiranje diska i to je to, ili ako ti stvarno ne može (u što sumnjam) onda nađi hiren's boot cd i formatiraj disk ili particiju gdje ti je win7 (obično C). dalje valjda znaš kako ide........, radio sam mnogo puta to što pitaš, zato mi je i čudno da ne može!?
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruka
70
slusaj care, nece nikako.. imam win7 i hocu da inst win xp jer imam samo 1gb rama... duga prica.. ugl
odem u bios stavim first boot device Cd Rom , Second Boot Device- Hard disk. i F10, Y ; enter. i kada se restartuje, pise tamo booting from CD press any key.... itd i ja stisnem bilo koje dugme na tastaturi a on mi samo startuje windows7 moj koji vec imam instaliran...
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Pretpostavljam da ti nije nešto u redu sa DVD čitačem ili CD - om pa ti automatski prebaci na čitanje s harda te se normalno podigne
Windows 7 koji je u dosu.Probaj ugasiti u biosu hard pa ćeš vidjeti ili ako imaš drugu pržilicu.
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Uzmi USB i na njega nabaci XP (botabilan USB), postavi da ti bota sa USBa i trebalo bi da šljaka....
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Nemoj se cimati sa instalacijom sa USB-a, jer ce ti se isto dogoditi, moras Formatirati C particiju posebnim programom, zato sto win 7 ima noviju verziju NTFS-a i ostavlja 100MB Unallocated space-a, koji XP ne moze da locira, evo ti jednostavan postupak:
Skini MiniTool Partition Wizard Bootable CD, zatim ga narezi kao ISO (isto kako bi rezao OS).http://www.partitionwizard.com/download.html

Kod:
http://www.partitionwizard.com/download.html
Zatim restart i isti postupak kao kod instalacije OS-a, pojavice ti se izbornik gde ces odabrati da boot-uje Partition Wizard from boot disc, kao na ovoj slici:
boot.jpg
Zatim odaberes rezoluciju pod opcijom 1
boot1.jpg
Zatim odaberes C particiju i desni klik na nju, selektujes Format, onda u desnom uglu imas Apply, potvrdi i sacekaj da zavrsi, naravno format radis kao Default NTFS.
boot2.jpg
Kada se sve zavrsi, restartuj komp, ubaci CD od XP-a i sve odradi po protokolu, dakle odradi sa XP-om ponovo format C.
Javi sta si uradio
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ima naravno, samo sto bi skidao 500MB, kad moze i ovaj mali ISO PW-a od 39MB da resi problem;)
 
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
133
a koji problem imas za win7 i 1GB ram? i ja imam 1gb RAM I WIN7 32 bit. i radi odlicno. da li ti verziju koju imas od OS win7 je 32 ili 64 bit.
 
Natrag
Top