windows 7 umrežavanje pomoć

Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Kako napraviti da imam dvije postavke za mrežu (jedna mi treba za LAN, a druga ide za internet preko servera) znači svaki put kad mjenjam mrežu moram i mijenjati postavke (IP adresu i ostalo) da li postoji način da se te postavke spreme i da jednostavno klikom na mrežu izaberem što želim, da izbjegnem stalno ukucavanje postavki ?
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
a kako si povezan u LAN mrezu kad ides preko servera? server bi trebao da ima ruter, preko njega bi 100% mogao da izadjes na internet i da se sluzis mrezom, a da nista ne mijenjas. Ne znam kako si se tacno povezao, tj. kojim uredjajem i kojom topologijom
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
oba idu preko servera, samo što ručno premjestim kabal na razdjelnicima, jednom je za internet jednom je za LAN odnosno za unutarnju mrežu 20-tak računara, znači tko je na mreži ne može na internet i obratno, zato stalno moram podešavati IPv4 adresu, IPv4 maska podmreže, IPv4 zadani pristupnik, DNS poslužitelj.... nadam se da si me razumio, da li postoji način da upišem podatke za LAN i da mi to ostane i da upišem podatke za internet i da mi i to ostane, da mogu jednostavno da kliknem i da odaberem koje postavke želim....
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da imas ruter mislim da bi to islo automatski, ali preko switcha mislim da ne moze zato ti i jeste problem, inace bi trebalo da ti stoji na automatic iP pa da ne mijenjas nista rucno, vec da mreza koristi jednu IP adresu, nisam siguran ali opet mislim da je problem zato sto nemas rutera, ako imas od nekog da pozajmis pa da ga probas, mislim da je on rjesenje za tvoj problem
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
sto neprobas napraviti dvije lokal aree pa nek jedno ide preko jedne , a drugo preko druge. ovo sad lupam napamet al oprobaj niko te ne udara ako neuspije
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
i mislim na to (dvijel lokalne aree) u win xp to je bilo jednostavno ( nova mreža itd....) samo u win7 mi je to nepoznato odnosno ne mogu nadoći kako.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
desni klik u treju na onaj ekran da ti izbaci padajuci meni i idi na donju stavku pa ce ti izbaciti postavke.
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Ma znam gdje je centar za mreže i postavke, jer kako mijenjam stalno IP adrese i ostalo, meni treba da imam odvojeno jedne postavke za LAN a druge za internet, da ne moram stalno ručno upisivati ove adrese......
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
tu napravi local areu za tu drugu vezu. jedna ce imati jedne postavke druga druge. poslije samo jednu diskonekt , a drugu konekt. to bi trebalo biti to.

skoci na forum windef.com pa vidi mozda oni imaju kakav tutorijal za to . inace to je forum samo za sedmicu .
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
Mislim da je rešenje za tvoje probleme aktiviran DHCP servis na serverima i klijentima.
Ako insistiraš na statičkim adresama, mislim da je jedini način na koji to možeš uraditi da napišeš skriptu ili batch fajl u kojoj ćeš mnogo puta upotrebiti naredbu 'netsh'.
Prilikom svake izmene mreže, samo ćeš startovati taj .bat fajl i tako odjednom podesiti tcp/ip parametre.

npr, za klijenta sa statičkom ip adresom u LAN mreži 192.168.0.100, komande za podešavanje na tu mrežu bi bile otprilike:

netsh interface ip set address name="LAN" source=static addr=192.168.0.100 mask=255.255.255.0
netsh interface ip set address name="LAN" gateway=192.168.0.1 gwmetric=0

i tome slično. ukucaj u command promptu 'netsh /?' za sve opcije.
 
Natrag
Top