Windows 7, ponovo nudi windows 10 upgrade

Učlanjen(a)
30.04.2020
Poruka
67
Pre x godina me windows primorao da sa win 7 pređem na win 10. Netbuk je radio par meseci i onda crkao tj hd se zaključao iz nekog razloga. Izvadio sam ga i u eksternom hdd kućištu ga otključao i formatirao pa vratio i reinstalirao win 10.

Sada uopšte ne može da radi jer ima 2 gb memorije i intel atom 1,6... Netbuk u principu nikada nije radio jer su win 7 i win 10 totalna katastrofa bili iostali!
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Nisu Win 7 i win 10 katastrofa već je tvoj netbuk katastrofa i ne nalazi se na listi podržanih hardvera za Windows. Za tvoj netbuk je bolji Linux ili ChromOS.
 
Učlanjen(a)
30.04.2020
Poruka
67
Linux sam probao i lošije radi od win 7i10 zajedno. Možda bi taj chrom os radio? Njega nisam ni probao... Treba mi za kevu eventualno.

Inače taj win 7 mi je instalirao drugar koji ima sve one majkrosoft licence. Toliko o tome. Kupljen nov možda je sastavio 2 godine. U životu nisam tako bacio novac u vetar. I pre njega sam imao ibm vorkstejšn isto je sastavio garanciju i crkao. Ne verujem da ću više ikada dati pare za laptop ili tome slično.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako hoces bas Windows,onda uzmi Win.10 Enterprise.Nema bagova,niti problema.Probas ne kosta te nista.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.425
Ako hoces bas Windows,onda uzmi Win.10 Enterprise.Nema bagova,niti problema.Probas ne kosta te nista.
Doduse neznam razliku izmegu enterprise i pro verzije ali ja sam potpuno zadovoljan od desetke pro.
500.png

Sedmica nema vise abdejta, kad se pocepa "haljina" onda viri ono ispod :).
Desetka odmah zakrpi.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ima sedmica jos apdejta,samo treba paziti na neke i ne prihvatiti.
 
Učlanjen(a)
30.04.2020
Poruka
67
Ajde ljudi neki predlog šta bih mogao da instaliram na msi netbuk sa 1.6 atomom i 2 gb rama? Da ne izgubim ceo dan i da shvatim kako sam se zeznuo :cool:
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ajde ljudi neki predlog šta bih mogao da instaliram na msi netbuk sa 1.6 atomom i 2 gb rama? Da ne izgubim ceo dan i da shvatim kako sam se zeznuo :cool:
Pokusajte sa Linux Mint xfce 18.3 x32. Trebalo bi da radi ok. Eventualno moze od toga da se napravi neki HTPC sa nekim linux-om i kodijem. Takodje moze i neki drugi distro sa xfce, recimo bodhi linux i slicno. Treba imati na umu samo da procesor je jako slab i sa bilo kojim OS, nece moci da radi neke stvari koje od njega zavise... Treablo bi da moze da posluzi za surfovanje netom, mozda youtube na nizim rezolucijama, recimo max 480p i slicno..
 
Učlanjen(a)
17.12.2020
Poruka
51
Kako update windows 7.Znam da ne radi više ali možda neko ima neku foru.imam stari laptop i win 10 sporo radi.Pozdrav
 
Natrag
Top