Windows 7 12% zakucan procesor

Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
da li neko zna do cega je to sto mi se s vremena na vreme samo odjednom pokrene taj 12% zakucan rezim procesora kao da nesto radi a ne radi nista, tek odradjen sistem, antivirus ne skenira jer da skenira odradio bi to svoje a nebi bio stalno prisutan taj problem. Znaci nista ne diram on stoji tako zakucan na 12%.

i7 3610qm 3.3 turbo je proc
16ram
nvidia 650m + hd4000

Evo slike:

Untitled.jpg
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
da li neko zna do cega je to sto mi se s vremena na vreme samo odjednom pokrene taj 12% zakucan rezim procesora kao da nesto radi a ne radi nista, tek odradjen sistem, antivirus ne skenira jer da skenira odradio bi to svoje a nebi bio stalno prisutan taj problem. Znaci nista ne diram on stoji tako zakucan na 12%.

i7 3610qm 3.3 turbo je proc
16ram
nvidia 650m + hd4000

Evo slike:

Untitled.jpg

138182910151801921873005.png



Možda upravo učestvuješ u napadu na FBI.....:D
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
Ma nije to ranije bilo tako.. na windows 8.1 bude oko 90 procesa, dzaba posle drajvera potrebnih za laptop to mu je to fabricki toliko ima aktivnih procesa :) i kada to prestane da se desava tih 12% aktivnosti... evo sada dok pisem vama trenutno sa google chrome aktivno 100 procesa i opterecenje procesora 0% do 3% se krece.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
prijatelju ne budi lud, nije normalno 90 procesa, nema sanse, nisi dobro podesio procese i servise, utegni to malo
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
Ima li kakvo upustvo sta treba iskljuciti jer kada uradim sistem nikada ne gasim nista mozda je to zbog toga. evo iz procesa i servisa sta ima pokrenuto mozda vam tako lakse bude da vidite moj problem.

image.jpg
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ma nemaš ti šta podešavati servise i procese. Treba ostaviti sve po defaultu ali trebaš isključiti procese odnosno startup programe....Run >>> msconfig >>> i unčekiraj sve osim antivirusnog programa...Restartuj računar pa onda pogledaj koliko je procesa pokrenuto....
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.760
U delu Services se ne dira nista samo mozes da iskljucis u Processes aplikacije koje ti nisu potrebne, ili ukucaj msconfig u Search Program and files i iskljuci u Startup sta ti ne treba

da dodam, ako ti se to ne svidja ti kod majstora pa plati znanje
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
Nema sta da placam kad dovoljno toga sam znam.. ovde se na forumu obratio za pomoc za taj problem mislio sam da neko zna.. sistem je taze instaliran samo drajveri. sto npr na kompjuteru sa istim sistemom ne prelazi 60 procesa meni ide do 100 na laptopu mozda sto je mnogo jaci od kompjutera. Uzgred resio sam problem.. nasao na stranom forumu isti slucaj

evo ako nekom bude zatrebalo zna sta mu je ciniti...
Go to C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\ ,delete all Font*.dat and reboot it.

odradio to i sada je sve ok :) ne treba kod majstora..
 
Natrag
Top