Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
sasvim dovoljno za win11,ali iskreno win 10 pro ili 10 Enterprise LTSC rade bez greske.Iskreno i ja sam iz znatizelje presao na win 11 i nisam imao nikakvih problema jedino sta sam instalirao startallback mada nisam kompetentan da dajem ocjene jer sam prosjecan korisnik:)stim da mislim da cim nadjem vremena bice povratak na win 10.iskoristio bih priliku da pitam iskusnije da li je bolji izbor Enterprise LTSCv21 ili win 10 pro,hvala na svakoj sugestiji


Tebi i meni, kao obicnim korisnicama sasvim je dobar i dovoljan WIN 10 PRO.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
138
sve mozes da odradis sa zadnjom verzijom rufusa.strana 11 post 110.ako ti je to komplikovano onda se vrati unazad i iscitaj postove i sve ce ti biti jasno kao dan
 
Učlanjen(a)
05.03.2011
Poruka
24
ja sam odradio win10 i nakon toga iz windowsa pokrenuo instralaciju 11 iz razloga sto neke gluposti na starijim racunarima nisu bas kako treba... recimo kad podesim secure boot uopste nisam mogao da pokrenem boot instalaciju sa flesa...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Win 10 Pro za mene je bolji izbor od onoga Enterprise LTSC. Razlog funkcionalnost. Čak i klasični Enterprise verzija je bolja od LTSC. Imaš i Education verziju koja je isto odlična. Ja sam navikao na PRO a i automatski mi se aktivira tako ne vidim poentu u menjaju verzija. Imaš sada mnogo alata koja blokiraju telemetriju deinstaliraju nepotrebne store aplikacije i drugo. Praktično se sve može pogasiti. Ako hoćeš da bude što čistija verzija izaberi opciju Domain prilikom instalacije a NE opciju za ličnu upotrebu.

Inače moj savet vam je da nekoristite više Rufus. Fleška napravljena sa njim ne može se instalirati Windows sa upaljenim Secure Bootom u biosu već se on mora isključiti. Imate druge alate koji su bolji kao ovaj CopyToUSB tada više ne morate da brinete na Secure Boot da li je upaljen ili nije. Inače potreban je drugi alat dat u prethodnim postovima za Disable TMP modula i slično.
Inače možete napraviti bootabilnu flešku i sa onim MS toolom MediaCreationToolW11. Ono što je bitno da posle toga možete da apdejtujete Flešku sa novom verzijom Windowsa bilo kojom Win 10 ili Win 11 tako što samo obrišete sve vidljive folder u Fleškoj i prekopirate sve foldere sa Windows ISO na Flešku i gotovo. I biće butabilna bez problema. Barem je meni tako. Ušdediš formatiranje i reformatiranje fleške svaki put.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
167
ja sam odradio win10 i nakon toga iz windowsa pokrenuo instralaciju 11 iz razloga sto neke gluposti na starijim racunarima nisu bas kako treba... recimo kad podesim secure boot uopste nisam mogao da pokrenem boot instalaciju sa flesa...
I da li je prosla instalacija 11-ke na taj način?
 
Učlanjen(a)
05.03.2011
Poruka
24
Da da, kasnije samo odradis reset na fabricka podesavanja sistema i on pobrise sve.. Bude kao da je odradjen iz boot-a..
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
167
Da da, kasnije samo odradis reset na fabricka podesavanja sistema i on pobrise sve.. Bude kao da je odradjen iz boot-a..
E hvala puno, tako cu i odraditi. Imam već instaliran i aktiviran win10, ali mi nesto u zadnje vrijeme svakodnevno nestaje prostora na HDD. Nista ne snimam, download-ujem i sl. samo moj sin igra igru Roblox online i ja to tome pripisujem. Nisam siguran, samo nagađam. Zbog svega toga sam odlucio uraditi novi sistem. Znači iz postojećeg windowsa, kod odabira instalacije idem na nadogradnju.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
E hvala puno, tako cu i odraditi. Imam već instaliran i aktiviran win10, ali mi nesto u zadnje vrijeme svakodnevno nestaje prostora na HDD. Nista ne snimam, download-ujem i sl. samo moj sin igra igru Roblox online i ja to tome pripisujem. Nisam siguran, samo nagađam. Zbog svega toga sam odlucio uraditi novi sistem. Znači iz postojećeg windowsa, kod odabira instalacije idem na nadogradnju.
Bolje je da ostanes na Win 10.
 
Učlanjen(a)
05.03.2011
Poruka
24
E hvala puno, tako cu i odraditi. Imam već instaliran i aktiviran win10, ali mi nesto u zadnje vrijeme svakodnevno nestaje prostora na HDD. Nista ne snimam, download-ujem i sl. samo moj sin igra igru Roblox online i ja to tome pripisujem. Nisam siguran, samo nagađam. Zbog svega toga sam odlucio uraditi novi sistem. Znači iz postojećeg windowsa, kod odabira instalacije idem na nadogradnju.
Ne znam da li ce ostati aktivacija od 10-ke...

Bolje je da ostanes na Win 10.
I ja sam mislio, ali skroz je korektna i 11-ica..
 
Natrag
Top