Windows 10

Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
180
Nije do toga moderatir mi je objasnio o cemu se radi u samom biosu je kljuc od windows 20 home i on automatski instalira windows 20 home neda ti da niras mora da se zameni kljuc u biosu.... Pozzz i hvala sto si nio korektan da pokusas da mi pomognes... Problem resen zahvaljujuci ovom coveku

"Torgandwarf " windows pro instaliran i automatski digitalno bio aktiviran... Hvala svima na pomoci​

Isto se i meni desilo, prije par dana, na laptopu, novijem. Instalirao svjez win 10 i takodjer mi nije dao da odaberem pro nego instalacija i kasnije vidim da je home verzija. Zasto? Zato sto je na laptopu vec bila kupljena licenca za home verziju, a ploca pamti. Nakon nekog vremena sistem je uradio update na win 11. Nisam pogledao da li je isto home. Mislim da jeste. POgladam i napisem.
 
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Kako to da se resi?
I meni se desilo vise puta, nisam se bavio time, ali voleo bih da znam za ubuduce kako PRO da instaliram.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ako ste preko mikrosoftovog alata pravili odnosno skinuli iso fail taj Home ste i skinuli jer je u startu alat prepoznao koji windows je instaliran.

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
1.JPG2.JPG
 
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Ne znam da li si se meni konkretno obratio, ali ne, kada skidam instalaciju, uvek PRO skinem, to nije kod mene problem. Jer istu instalaciju koristim na drugim pa bude PRO.

Mene konkretno zanima kako resiti ovo gore što se pominjalo, kada je na maticnoj ostao "zapamćen" HOME win, a hocemo PRO
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ne znam da li si se meni konkretno obratio, ali ne, kada skidam instalaciju, uvek PRO skinem, to nije kod mene problem. Jer istu instalaciju koristim na drugim pa bude PRO.

Mene konkretno zanima kako resiti ovo gore što se pominjalo, kada je na maticnoj ostao "zapamćen" HOME win, a hocemo PRO
Napravite butabilni USB sa instalacijom i prekopirajte ovaj fajl u folder sources:

1711303180398.png
1711303196420.png

Putanja ce biti USB drive letter: X:\x64\sources



File: ei.cfg


Kod:
[Channel]
_Default
[VL]
0

Otvorite notepad, ubacite ovo iz code i sacuvate fajl kao ei.cfg
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ja sam sa Torrentom skinuo PRO verzijau i instalirao.Pokazuje mi Pro verziju i svi apdejti su za PRO verziju.
 
Natrag
Top