Win8.1 čudan problem

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
A evo u čemu se ogleda:

Skinuo sam lite verziju Win8.1. Sama instalacija protekla je prilično brzo. Po podizanju sistema pojavio se sledeći problem: windows ne prikazuje u this PC (my comp) ni drugi HDD, ni DVD.
Prikazuje mi samo jedan HDD sa 2 particije - ostalo ne. U device manageru prijavljuje mi obadva HDD.
Kad vratim HDD sa Win7 - sve funkcioniše normalno.

U čemu može biti problem???
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Moguce da taj sto je smanjivao verziju i pravio lite je izbacio neku funkciju... Recimo u win 7 je to povezano sa make dvd integrisanom funkcijom...
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Otkud u Lite 8.1 ''this PC''? Trebalo bi da je klasičan ''Start'' menuet :) Moguće je da si instalirao x86, a treba da bude 64-bit-ni Win na tvojoj mašini, zbog platfome i da je to razlog što ne vidi drugi HDD i DVD optički medij... Koji god Windows da si instalirao, morao bi da ''vidi'' sve uređaje, poput HDD-a i optičkih medija, po automatizmu. Osim toga, ne vidim svrhu instaliranja ''Lite'' verzije, uopšte... U pravu je Torgandwarf - Ko zna šta je taj čeprkao po DLL i ostalim fajlovima, pa nešto zeznuo... Možda bi najbolje bilo da skineš, a imaš na forumu link, 8.1 full verziju, a da bi dobio klasičan izgled Windows-a, umjesto ''Smart'' i ''Tablet'' varijante, samo skineš i instaliraš ''Start button''. Naravno, naći ćeš na Net-u sitne cake da taj Win 8.1 malčice ubrzaš, pod uslovom da baš zapinje. Izvinjenje ako ovo ne pomaže... Pozzz
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ajde probaj sledece :eek:tvori bilo koji folder,znaci one zute ikonice i gore gde je pise Address okvir ubaci recimo ovo D:\ ili ovo E:\ ili kad budes bio u Win 7 zabelezi par adresa ili lokaciju nekog exe fajla i posle kopiraj tu da vidimo da li ce se otvoriti.Ovako moze da otvoris bilo koji fajl ,pa makar i skriven,ako znas tacnu adresu.Ako ovo radi onda iz registra uradis sledecu radnju,u stvari i da ne radi probaj.
------------------------
Moguce resenje za DVD,znaci za DVD,ne za hard.

Otvori registar,znaci Start i upisi regedit i pretisni enter.

trazi atapi u ovoj liniji:

hkey_local_machine\System\CurrentControlSet\Services\atapi

desni klik na atapi i pretisni "New, Key" i pisi Type "Controller0"
Selektuj "New", DWord32
Upisi "EnumDevice1" (bez icega) i samo pretisni Enter
Desni klik na EnumDevice1, i klik na Modify
Upisi jedinicu 1 (znaci :1) u boksu za vrednost,... "Hexidecimal"
Zatvori editor i restartuj racunar.
----------------------
Moguce resenje za Hard:

Otvori Computer Management conzolu.Znaci iz konrtolnog panela nadji Administrative Tools,pa Computer Management,pa nadjes u onim menijima stavku Disk Management ,ako se u svoj ovoj guzvi pojavi taj nedostajuci disk klikni na njega komandu... import Foreign Disk

Ako ovo ne pomogne moze da probas da reinstaliras ponovo taj Win,a prethodno u kucistu zameni redosled povezivanja kablova,znaci ispretumbaj ih malo,da promenis odzivni imput za raspoznavanje u Win-u.Takodje moze iz device menagera da deinstaliras disk koji se ne pojavljuje ,zatim iskljucis komp i startujes bez njega 2 puta.Zatim opet prikljucis i sacekas da Win detektuje disk plug and play servisom.
 
Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.685
Hvala svima na odgovorima.
@Bazlik - probaću odmah tvoj način za HDD.
@kuliakan - Naravno da je x86. Sistem je sa 1.5GB RAMa. Ne vidim svrhu da stavim na njega x64. Min je 2GB za x64.


EDIT: Windows jednostavno nije dodelio slovnu oznaku dotičnom HDD. U computer managementu sam mu dodelio slovnu oznaku i potom ga je win prepoznao.

Koliko vidim, moguće je da je sama LITE verzija loše urađena, tako da ću malo testirati neku od normalnih verzija win 8.1.
Jedino je šteta čto mi je disk WIN_8.1_U1_X86-X64_AIO_EN fizički pukao, pa moram rezati novu verziju.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top